850 Shares 7312 views

Jak wyrzeźbić figurki z gliny z rękami. Jak zrobić figurki zwierząt z plasteliny

Figury plasteliny wiele pamiętam z dzieciństwa, kiedy to, pod okiem rodziców lub opiekunów w przedszkolu niegrzecznych palce próbując stworzyć kok, miska dla psa lub wyimaginowanej gąsienica. Czas biegnie bardzo szybko, gdy dzieci podrosną, miłości do kreatywności w większości innych uzależnień wymienić. Ale wcale. Wśród dobrze posiadanych, bardzo poważnych ludzi są tacy, którzy w wolnym czasie nadal uwielbia tworzyć figurki z gliny z rąk, pomagając dzieci lub po prostu dla zabawy. Działalność ta doskonale uspokaja nerwy i daje szansę, aby pokazać swoją twórczą stroną.

rodzaje glinki

W czasach sowieckich, ani dzieci, ani dorosłych miał niewielki wybór. I gliny, i wiele innych materiałów dla kreatywnych kupił, gdyż były one dostępne. Teraz z ogromny wybór różnych kolorów, kształtów i form masie zaledwie oczy biegać, a czasami nie jest jasne, że warto kupić, a co nie jest.

Odpowiedź na to pytanie zależy od celu zakupu. Jeśli glina jest potrzebna dla kreatywności dzieci w domu, w ogrodzie lub w szkole, lepiej wziąć niezbyt jasny (może to być toksyczne barwniki) i nie jest bardzo ciężko, aby łatwo naciągnąć.

Aby wykonać panele i mozaika (czasami również tworzyć z tego materiału) Podejście jest miękka opcja, z której można dokonać cienkich elementów płaskich. Tych, którzy tworzą modele z gliny lub rzeźbienia, poręcznym zestalania (to też się dzieje). W pracy jest miękki i giętki, paleta kolorów jest bardzo bogata. Gotowe elementy są zamrożone w powietrzu przez wiele godzin.

Potrzeba, aby zaopatrzyć się w modelowaniu

Podczas pracy, szczególnie oszczędny, konieczne jest, aby wszystkie niezbędne było pod ręką. Dlatego też, z wyjątkiem gliny, konieczne jest, aby zaopatrzyć się w wilgotnych chusteczek, aby usunąć zanieczyszczenia z jego rąk, Deska o specjalnej podszewka (coś jak powierzchnia robocza). Jest możliwe, aby rzucić piłki i inne dane, wyciąć kawałki. Nadal potrzebny jest specjalny nóż. Może to być albo metalu lub tworzywa sztucznego. Tych, którzy planują stworzyć mały, ale skomplikowanych figur z plasteliny (kwiaty, zwierzęta), być może trzeba wykałaczkę lub drut prorisovyvaniya drobnych elementów.

Gdzie lepiej zacząć pracę

Ci, którzy zdecydowali się podjąć modelowania, nie tylko starają się tworzyć arcydzieła. Powinni być przeszkoleni na coś prostego. I dotyczy to nie tylko dzieci, ale także dorosłych rzeźbiarzy. Przed rzeźbienie figurek z gliny trochę bardziej skomplikowany, trzeba zrozumieć, jak to jest łagodny jak lepiej pracować. Dlatego na początek, można rzeźbić coś bardzo prostego, jak wąż. Co może być prostsze? Kawałek zielone, brązowe lub Marsh zagniatanej glinki, a następnie walcuje się „kiełbasa” na płycie, tak że jeden koniec (głowy) okazał grubsze i drugi (ogon) cieńsze. Następnie pysk (za pomocą noża ostrożnie wprowadzać doustnie) Oczy – wykałaczki lub małe czarne kropki. uformowany język z czerwonej gliny (można to zrobić bez niego). Następnie, na całej gadów ciała za pomocą igły lub wykałaczki stosowane rysunku przekształcenie go węża. W razie potrzeby, można zwinąć ogon, wtedy ona będzie spała.

Gingerbread Man

Inną prostą postać, która będzie w stanie stworzyć nawet małe dziecko. Wydawałoby się, że skomplikowane, aby rzucić piłkę i trzymać oczy? Ale jeśli pokazać wyobraźnię, a następnie bohaterem bajek popularnego dzieci mogą przyjść bardzo nietypowe. Rolka w kulę gliny nie jest naprawdę tak trudno (choć idealny, będzie po dość długich manipulacji dłonie). Ale on nadal potrzebne oka (od prostych do złożonych wzorów z koralików rzęs i innych szczegółów), uśmiech (czerwony gliny) i nóg z uchwytami. W celu utworzenia tych ostatnich wykorzystuje się zwykle stałą podstawę w postaci drutu. I już jest on dołączony gliny, tworząc swoje dłonie i stopy z butów. Wynik nie jest „kulka z oczami”, a zupełnie niezależne spektakularny baśń charakter.

Jak wyrzeźbić figurki zwierząt z plasteliny

Po przeszkoleni w Koloboks i węże, można przejść do bardziej skomplikowanych znaków. Na przykład, jest to wspaniałe dopasowanie (nie) zwierzęta. Na początek można zrobić jeża (to ta sama piłka, ale z dłuższym pyskiem). Kawałek czarnej gliny są dobrze uformowane i puree z jego podobieństwo kok. Z innego fragmentu (mniejszy) sprawiają, kaganiec, a następnie dokładnie je razem, starannie zasłaniając ręki wspólne miejsce, tak aby nie być widoczne. Pozostaje do oczu, nosa i igieł. Mogą być wykonane z wykałaczek, drutu, a nawet nasion słonecznika. Podczas tworzenia figury z gliny, najważniejsze – to pracowitość i umiejętność marzyć. Po szczegóły dotyczące składu czasami nie tylko improwizowane. I okazuje się bardzo skuteczny.

Bardziej wyrafinowane rzeźby

Nauczyć się radzić sobie z łatwym zadaniem, i można zacząć tworzyć poważne kompozycje. Na przykład kształt z plasteliny całego gospodarstwa. Tu nie będzie owce i krowy i koń. I to wszystko – figurki z gliny. Schematy stworzyć im o to samo. tworząc oddzielnie ciała, nogi, głowę i połączyć je ze sobą. Na tym etapie konieczne jest, aby bezsporne minimalnie widoczne. Osiąga się to przez pracochłonnego smugi o małej ilości materiału. I wreszcie zostawić małe części: uszy klakson (jeśli występują) ogon.

Na koń dostał więcej zabawy grzywę wykonana z gliny w innym kolorze. Wymieszać kilka odcieni, możliwe jest osiągnięcie zbliżonych do naturalnych. Podobnie zasilany krowa nie rozszczepienia w parę bocznych tworzących plamki na czole lub „gwiazdy”.

dzikie zwierzęta

Zazwyczaj dostają trochę gorsze niż w domu. Być może wynika to z faktu, że nie każdy jest obecnie wyraźnie wygląda jak jelenie, wiewiórki, lisy, wilki i dziki. Po tym wszystkim, że wpadł w oko, nie codziennie. Dlatego przed ślepiec z gliny figurki lisa, wilka lub niedźwiedzia, nie zaszkodzi przynajmniej patrzeć na zwierzęta w obrazie.

W odniesieniu do systemu tworzenia, to nie różni się od opisanego powyżej. Podobnie oddzielny korpus, łeb, ogon i nogi formowane je połączyć i uczynić sylwetkę maksymalnie wygładzane. Zwierzęta przylgnął do nóg, mogą być wzmocnione za pomocą zapałki, wykałaczki lub drutów. Jeszcze lepiej, korzystać z utwardzanej glinę. Następnie, po kilku godzinach, to nie będzie coś różni się od glinianych rzeźb. Poza tym, że nie trzeba do dekoracji.

Panele wykonane z plasteliny

Oprócz rzeźb zwierząt, ludzi i różnych przedmiotów wykonanych z tego materiału mogą być wykonane i innych pamiątek. Na przykład, obraz ramki (tylko przez materiał zestalający) lub różnych paneli. W tym ostatnim przypadku, materiał powinien być stosowany tylko w bardzo łagodny. Mural lub mozaika mogą być tworzone na tej samej zasadzie jak w postaci z gliny, ale uczynić je, tworząc płaszczyznę. Jako zasadę stosuje kartonu lub arkuszy z tworzywa sztucznego (PVC). Zaprojektować nie uginają się pod ciężarem gliny krytych, że cienkie, tworzy się oddzielnie każdy element (liść, płatki, łodygi, pręciki) i jest przymocowany do tła. Otrzymane w ten sposób płyty dekoracji rama i pokrywa szkła.