342 Shares 7478 views

Upraw ogrodniczych cukinia – sadzenie i pielęgnacja

Cukinia – rodem z Ameryki Południowej i Środkowej. Roślina ma duże liście z pięcioma ostrymi płatami. Kwiaty są dwupienne (samiec i samica), oba typy znajdują się na tej samej rośliny. Są one w kształcie dzwonu i żółty. Oni są zapylane przez pszczoły, trzmiele i inne owady. Owoce cukinii długi, kształt cylindryczny. W dojrzałości technicznej owocu waży około 700-900 gramów, co dojrzałości fizjologicznej – do 2 kg. Peel młodych squash jest miękka, może być jasny, zielony lub żółty kolor. Na dojrzałych owoców ulega pogorszeniu, kolor jest jasnozielony, biały lub kremowy. Nasiona biały. Wiele rolników i ogrodników z powodzeniem uprawiane squasha roślin. Sadzenie i pielęgnacja roślin nie jest zbyt uciążliwe. Z owoców przygotować różne potrawy.

Cukinia: sadzenie i opiekuńczy dla sadzonek

Roślina ta może być propagowane przez nasiona. Ich wstępnie moczone w roztworze nawozu lub utrzymywane pęcznieć w ciepłej wodzie. Można sadzić rośliny i za pomocą sadzonek. Przygotowane nasiona sadzi cukinia 1 szt w doniczkach torfowych. Następnie odczekać aż małych pędów, cukinia. Sadzenie i pielęgnacja siewek rozpocząć około jednego miesiąca przed przeniesieniem na otwartym terenie. zakup gruntów dla tego specjalnego, bogate w próchnicę. Przed pojawieniem się pierwszych liści temperatura w pomieszczeniu powinna być 20-22 stopni. Do kiełków nierozciągniętego, temperatura noc obniża się do 16 °, i po południu ponownie podnosi się do 22 ° C. Sadzonki uzyskuje się silne, podobnie jak owoce kostnego warzyw. Sadzenia i pielęgnacji sadzonek polega nawożenie nawozami. Na początku maja, młode rośliny są przenoszone na otwartym terenie bezpośrednio z doniczek. Następnie są one rozpuszczane w glebie i służą jako dodatkowy nawozu. Na obszarach o bardziej surowych warunkach klimatycznych szpiku jest najpierw umieszczany w teplichku i otworzyć go na początku czerwca. Te rośliny nasiona mogą być wysiewane bezpośrednio – bezpośrednio w ziemi. Ale to wole należy zrobić po przejściu przez mróz, a ziemia rozgrzewa. Cukinia dobrze rośnie w żyznej, bogatej w próchnicę gleby i preferuje słoneczne miejsca. Umieścić rośliny w ramach programu 70×50. Nasiona wysiewa się na głębokość 5-7 cm.

Jak dbać o rośliny w otwartym polu

cukinia opieki obejmuje pielenie, spulchnianie gleby, terminowe podlewanie i karmienia. W fazie pięć liści roślin Spud. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, a następnie żniwa będą dobre. Przy uprawie w szklarniach taką samą opiekę jak w otwartym polu. Jedyną rzeczą do zrobienia – często wietrzyć szklarni. Brak tlenu może powodować choroby grzybicze. Cukinia rośnie w szklarni jest ważne dla obszarów o trudnych warunkach klimatycznych.

Skład i korzyści z cukinii

W masie rośliny zawierają białka, węglowodany, kwas askorbinowy, karoten, pektyny, witaminy i substancje mineralne: magnez, wapń, potas, żelazo. Ze względu na niską kaloryczność squash są one wykorzystywane w dietetycznego żywienia. Cukinii mieć przydatne dla osób z chorobą nerek, wątroby, serca i układu żołądkowo-jelitowego.