843 Shares 8833 views

Lek „Korglikon”: instrukcję obsługi, cena, analogi i odczytów

Różne zaburzenia serca – problem dla wielu ludzi. I dość często w celu wyeliminowania objawów lub zatrzymać postęp choroby, pacjenci przepisane leki znane jako „glikozydów nasercowych”. i „Korglikon” odnosi się do tej grupy leków. Instrukcje użytkowania, wskazania do leczenia, skutki uboczne, analogi i opinii – to główne kwestie, które dotyczą pacjentów. Więc co to za lek i jakie właściwości?

Struktura i skład

Preparat „Korglikon” jest emitowane w postaci klarownego roztworu do iniekcji o lekkim zabarwieniu żółtawym. Lek jest sprzedawana w szklanych ampułkach o objętości 1 ml. Każde opakowanie zawiera 10 ampułek.

Główną substancją czynną jest lek Korglikon – biologicznie aktywny glikozyd, który jest otrzymywany z liści konwalii. Jeden mililitr roztworu zawiera 600 mg składnika, odpowiednio, stężenie 0,06%. Ponieważ substancje pomocnicze są obecne w kompozycji i hlorbutanolgidrat oczyszczonej wody do iniekcji.

Opis właściwości farmakologiczne lekami

Składniki aktywne preparatu otrzymanego przez oczyszczanie ekstraktów konwalia i jego warianty. Jest to serca glikozyd, który ma na organizm człowieka jest pozytywny efekt inotropowy.

Lek ten aktywuje membranę wymiany sodu i wapnia w komórkach mięśnia sercowego, co z kolei zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego. Podczas terapii ze wzrostem objętości wyrzutowej, zmniejszenie końcowego skurczowe i rozkurczowe objętość serca i zmniejszenia zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen.

leki zapewnia również negatywny wpływ chronotropowej. Leczenie prowadzi do zwiększenia wrażliwości na krążenie baroreceptora, zmniejszenie nadmiernego aktywność układu współczulnego. Z drugiej strony, lek zwiększa aktywność nerwu błędnego, umeshaet prędkości przewodzenia impulsów poprzez węzeł przedsionkowo-komorowego i w ten sposób zapewnia działanie przeciw arytmii.

W obecności tachyarytmii lek ten spowalnia szybkość skurczu komory, co przedłuża rozkurczu, poprawia intracardiac gemodinaminu. Po podaniu dożylnym, lek zaczyna działać po 3-5 minutach. Po 25-30 minutach po podaniu leku Efekt maksymalny obserwowano.

Jakie są wskazania do leczenia?

Lek ten jest często wykorzystywany w nowoczesnej medycynie. Ale wielu pacjentów są zainteresowani w kwestii tego, czy przypadki, w których lek jest właściwe „Korglikon”. Wskazania do stosowania innego tutaj. W szczególności, jest stosowany u pacjentów cierpiących na migotanie przedsionków postaci tachysystolic. Ponadto, lek pomaga z trzepotaniem przedsionków , napadowe typu.

Są też inne sytuacje, w których zaleca się stosowanie leku „Korglikon”. Wskazania do przyjęcia – jest to również napadowy częstoskurcz nadkomorowy. We współczesnej praktyce medycznej, lek podaje się często u pacjentów z przewlekłą niewydolnością drugiej, trzeciej i czwartej grupy funkcyjnej. Oczywiście, z uwagi na chorobę iniekcje tylko część terapii złożonej.

Medycyna „Korglikon”: instrukcje użytkowania

Przypisywanie podobny lek może tylko lekarz po dokładnej diagnozy. Specjalista będzie również ustalić najbardziej skuteczne dawki i harmonogram ilości wtrysku. W celu przygotowania roztworu zawartość jednej ampułki rozcieńcza się 10-20 ml roztworu dekstrozy lub glukozy w stężeniu 20 i 40%.

Pojedyncza dawka dla dorosłych pacjentów wynosi 0,5-1 ml preparatu. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, zwykle otrzymują nie więcej niż 0,5-0,75 ml leku. małe dziecko w wieku od 2 do 5 lat, określonego 0,2-0,5 ml. Wprowadzić rozcieńczony roztwór dekstrozy dożylnie w ciągu 5-6 minut. Procedurę powtarza się dwa razy dziennie, przy zerwaniu co najmniej 8-10 godzin. Maksymalna dzienna dawka dla dorosłych wynosi 2 ml „Korglikon”. Czas trwania leczenia jest ustalana indywidualnie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do recepcji?

Czy wszystkie kategorie pacjentów dozwolone leczenie „Korglikon” lek? Instrukcja użytkowania zawiera informacje, które przeciwwskazania do terapii istnieją zatem przydatna do swojej listy będzie dostępny:

  • Ten lek nie jest podawany w nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, oraz alergie na glikozydy nasercowe.
  • Przeciwwskazania obejmują blok przedsionkowo-komorowy drugiego stopnia, jak również przerywany kompletną blokadę.
  • Lek nie przyjmuje pacjentów z Zespół Wolffa-Parkinsona-White'a.
  • Przeciwwskazania to zatrucie glikozydy.
  • Medycyna nie jest stosowany w leczeniu kobiet w ciąży i matek karmiących.

Istnieją również tzw przeciwwskazania względne, jeśli leczenie jest możliwe tylko pod stałym nadzorem. Do takich stanów chorobowych obejmują blok przedsionkowo-komorowy pierwszego stopnia, zawał mięśnia serca, przerost podzastawkowym zwężeniem niewydolności serca, arytmii dysfunkcji rozkurczowej, pojedyncze zwężenie zastawki dwudzielnej, zaburzenia elektrolitów, niedoczynność tarczycy, zapalenie mięśnia sercowego, otyłość, niewydolność nerek i wątroby, zasadowicy. Środki ostrożności lek przepisywany pacjentom w podeszłym wieku.

Czy jest możliwe wystąpienie działań niepożądanych?

Wielu pacjentów przed rozpoczęciem leczenia zadawać pytania na temat możliwych powikłań na tle stosowania leków „Korglikon”. Instrukcje użytkowania znajdują się informacje o tym, jak lek może rzeczywiście powodować działania niepożądane. Oto lista najczęstszych z nich:

  • Podczas leczenia, u niektórych pacjentów może wystąpić arytmię.
  • Od układu nerwowego są ewentualne niepożądane, takie jak bóle głowy, splątanie, zwiększona senność, zaburzenia snu, zawroty głowy. Znacznie mniejszy spadek ostrości wzroku. Niezwykle rzadko, u pacjentów rozwijają się delirium psychozy.
  • Czasami nie jest to usterka hematopoezy, która przejawia się małopłytkowością, częste krwotoki z nosa, plamica małopłytkowa.
  • Z układu pokarmowego może wystąpić naruszeń, takie jak nudności, wymioty, utrata apetytu, jadłowstręt.
  • Możliwe jest również miejscowe reakcje alergiczne, które manifestują się obrzęk, zaczerwienienie skóry, wysypka i świąd.

Jeśli istnieją jakiekolwiek pogorszenie powinny skonsultować się z lekarzem. Być może trzeba będzie jedynie dostosować dawkę. Ale czasami trwa całkowite zniesienie leku.

Lek „Korglikon”: analogi i substytuty

Niektórzy pacjenci dla jednej lub innego powodu nie może zbliżać się do wyznaczonego lekarza leki. Co robić w takich przypadkach? Czy jest możliwe coś zastąpić lek „Korglikon”? Analogi narzędzia w nowoczesnym rynku farmaceutycznym, aby znaleźć to nie jest takie proste, ponieważ leki z tych samych składników aktywnych, po prostu nie istnieją. Jednakże, można spróbować zastąpić ją inną grupą leków.

Na przykład, w przybliżeniu te same właściwości leku „digoksyna”. W niektórych przypadkach, jako zamiennik można stosować leku „Strofantin”, która wyróżnia się bardzo szybką akcją. Nawiasem mówiąc analogi można przypisać „digitoksyną”. Warto zauważyć, że wszystkie te glikozydów jest otrzymywany z surowców roślinnych.

Ile jest lek?

Wśród innych czynników, ważne dla wielu pacjentów i kosztów leku, który jest przepisywany przez lekarza do nich. Oczywiście dokładna kwota jest trudna do zdefiniowania, ponieważ wszystko zależy od producenta, polityki finansowej Farmacji, miasto zamieszkania i tak dalej. D.

Więc ile to będzie kosztować lek „Korglikon”? Cena pakietu wynosi około dziesięć fiolek 50-65 rubli. Nawiasem mówiąc, lek jest sprzedawany na receptę. Tylko lekarz może przepisać leki pacjentowi „Korglikon” (przepis na łacinę wygląda – Corglyconi 0,06%).

Opinie lekarzy i pacjentów

W obecnej praktyce lekarskiej, glikozydy nasercowe są dość często używane. I jeden z najbardziej popularnych leków w tej grupie jest tylko „Korglikon”. Opinie lekarzy wskazują, że lek faktycznie radzić sobie z ich zadań, pracować normaliziruya sercowego, eliminując objawy danej choroby i zapobieganie powikłaniom.

Pacjenci również zostawić pozytywne opinie na temat produktu leczniczego „Korglikon”. Instrukcje są bardzo proste, zabieg nie trwa długo, a terapia była dobrze tolerowana. Pomimo możliwości rozwoju tych lub innych działań niepożądanych, badania statystyczne wykazały, że pojawiają się one bardzo rzadko. I, oczywiście, stosunkowo niski koszt jest jedną z zalet tego leku. Wadą jest to, że nie każda apteka sprzedaje ten lek, więc czasami trudno jest znaleźć.

Należy zauważyć, że w żadnym wypadku nie można używać leku samodzielnie, ponieważ niewłaściwe dawkowanie może spowodować poważne zatrucie.