138 Shares 2860 views

Grzejniki gazowe z podczerwienią z cylindra: zasada działania, charakterystyki, ceny, opinie

Po tym klasyczne grzejniki olejowe i konwektory tak powszechne wśród konsumentów, pokój nie został natychmiast zaczyna wypełniać się ciepłem. z których pierwsza jest odpowiedzialna za gromadzenie energii cieplnej pierwsze elementy i obudowy ciała. Aby szybko podnieść temperaturę w dużym pomieszczeniu lepiej jest używać podgrzewacza podczerwieni gazu ze zbiornika. On zaczyna obowiązywać natychmiast, jednak nie jest oszczędność paliwa. Takie urządzenia są często nabyte domy i prywatne domki na tej podstawie, że nie wszyscy klienci chcą pogodzić się z częstymi przerwami w dostawach energii elektrycznej.


Zasada działania

Promieniowanie takiego urządzenia jest porównywalna słonecznych. Jedyną różnicą jest to, że nie ma składowa widma UV. Fale podróżować w powietrzu bez ogrzewania, i 92% ciepła przenoszonego do powierzchni, na której urządzenie jest skierowane. Temperatura elementów będzie zależeć od materiału, kolorem, kształtem i kąta padania. Energia cieplna z gorącymi powierzchniami opuści powietrza.

Promiennik gazu z butli składa się z reflektora, reduktor i zamykania składników dodatkowych, jak również jako element grzejny. Jeśli weźmiemy pod uwagę zasadę działania tych urządzeń, można je podzielić na światła i ciemności. Te ostatnie są używane do ogrzewania, podczas gdy w przypadku można wykonać nawet funkcji oświetlenia. Jednakże w każdym przypadku, paliwo jest doprowadzane przez regulator ciśnienia i podawany do palnika. Dopływ tlenu przez bezpośrednie ogrzewanie pomieszczenia i masy powietrza wylotowego ulatniają się. Jeśli stosuje się ogrzewanie pośrednie rodzaju gazy są odprowadzane na zewnątrz.

Kluczowe cechy

Jeśli zdecydujesz się wybrać gazowy grzejnik na podczerwień ze zbiornika, a następnie trzeba najpierw nauczyć się podstawowych cech modelu. Wśród głównych orędowników energetycznych. Najbardziej odpowiednia wartość – 1 kW na 10 metrów kwadratowych. Jeżeli dom jest słabo izolowane, parametr ten może zostać zwiększona. Jest to sprzęt, który jest usługa nadaje się do regulacji, urządzenie będzie mieć kilka stopni mocy. Ważne jest, aby podnieść i długość fali, wszystko będzie zależeć od powierzchni pomieszczenia. Im większa, tym krótszy powinien być promieniowanie.

dodatkowa funkcjonalność

Należy zwrócić uwagę również w celu ochrony przed wilgocią funkcji. Jego poziom jest zwykle wskazana w oznakowaniu na powierzchni obudowy. Te informacje można znaleźć w dokumentach towarzyszących lub na opakowaniu. Promiennik gaz z pojemnika może mieć inny rodzaj grzania, a mianowicie końcówki wylotowej spalin z sali lub zmianę bezpośredniego ogrzewania. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na metody instalacji, urządzenie może być na suficie, ścianie lub podłodze. Dla niektórych konsumentów jest niezwykle ważne, aby mieć dodatkowe funkcje dla danego typu kontroli lub pezorozzhigom.

Ceny dla popularnych modeli

W grzejników znaku towarowego może spełniać Roberts Gordon, są reprezentowane przez kilka gatunków gaz urządzeń energooszczędnych. Urządzenia mogą być dwu- lub pojedynczej linii, a także mający układ multigorelochnoy lub w kształcie litery U, o niskiej intensywny charakter liniowy. Można również zdecydować się na pylevlagozaschischennye urządzenia. To urządzenie przeznaczone do mocowania na suficie lub na ścianie w pomieszczeniu, którego powierzchnia wynosi od 90 do 600 metrów kwadratowych. Działają jednostki, lub skroplony gaz ziemny, a następnie je zakupić mogą być tak niskie, jak 43 000 do 145 000 rubli.

Liczba grzejniki Timberk

Jeśli potrzebujesz gazowy grzejnik na podczerwień ze zbiornika, opinie, o których można przeczytać poniżej, można kupić urządzenia wyżej wymienionych marek. Są one dość drogie, a cena waha się od 2500 do 5500 rubli. Konsumenci lubią tych jednostek z powodu, że są one charakteryzuje się łatwością obsługi oraz kompaktowe wymiary. Grzejniki działa kosztem palnika ceramicznego z kilku sekcji, których ilość może zmieniać się od 1 do 3. Pozwala to na uwzględnienie cyklu zasilania, przy czym użytkownik może dostosować natężenie pracy, jeśli jest to konieczne.

Na co zwrócić uwagę

Konsumenci twierdzą, że na rynku można znaleźć modelu podczerwieni producenta, które są wyposażone w koła mobilności. Dla wymagających klientów firma dostawca opracował modele, które mają wewnętrzną butli z gazem zamek. sprawność cieplna jest wzmocniona przez specjalne struktury ciała. Zestaw zawiera system bezpieczeństwa i obszar ogrzewania może wahać się od 30 do 65 metrów kwadratowych.

Charakterystyka grzejników Hyundai

Jeśli jesteś zainteresowany gazu grzejnik podczerwieni ze zbiornika, opinie o zaleca się czytać przed wizytacją w magazynie. Producent znany na całym świecie produkuje grzejniki o wysokiej jakości, które są przygotowane do sprzedaży w różnych modyfikacjach. Jeśli chcesz wybrać ekwipunek piezoelektrycznego zapłonu, należy wybrać model HG1 Voyage lub HG1 Geiser. Zakres mocy w przedziale od 1,4 do 4,2 kW. W zależności od tego parametru będzie różny i masy – w zakresie od 2,5 do 9 kg. Poprzez zakup tych urządzeń, masz łatwość użytkowania dzięki kompaktowym rozmiarom, możliwość regulowania mocy, obecność uchwytem do przenoszenia, a także zabezpieczenie przed przewróceniem. Grzejniki „Hyundai” spółka posiada czujnik stężenia tlenu, do nabycia takiego sprzętu może być 2400 rubli. Wspomniana cena jest minimalne, natomiast najdroższe modele kosztować 8500 rubli.

Charakterystyka grzejniki Neoclima

Grzejniki gazowe z podczerwienią dać prezentuje producentem Neoclima, która produkuje zwartą i ulicznych modeli. Paliwem może być używany nie tylko propanu i butanu, ale również skroplonego gazu. Dla wystarczająco potężnego ciężaru sprzętu jest niska i może się wahać od 13 do 18 kg, co pozwala na przenoszenie urządzenia jest nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz domu. Zużycie paliwa należy rozważyć przed zakupem takiego sprzętu. Jeśli jest to wzór A PL-18C, ten parametr wynosi od 0,1 do 0,3 kg na godzinę. Gdzie moc 4,2 kW. Nie można się martwić o bezpieczeństwo, ponieważ wszystkie modele są wyposażone w system odblokowania awaryjnego. Wizyta w sklepie, będzie można wybrać model, których cena jest dość mała – 3900 rubli, czyli nieco wyższy – 11 000 rubli.

Charakterystyka grzejniki Elekon Moc

Jeśli potrzebujesz gazowy podgrzewacz do chaty, test, opinie o nim są zachęcani do zapoznania się z góry. Na przykład, model TT-15 zasilania może być stosowany w zakresie mocy od 1,5 do 4,4 kW. Urządzenie waży tylko 1,5 kg. Jeśli mamy do ogrzewania pomieszczenia bardziej imponujący obszar, można wybrać TT-30S. Ten model o masie 3 kg i sile działania może być regulowana w zakresie od 1,5 do 8,8 kW. Tego rodzaju urządzenia są powszechnie stosowane w dziedzinach, do wielkości od 35 do 70 metrów kwadratowych. Mocowanie agregatów produkowanych w górnej części zbiornika, należy użyć adapterów i reduktory nie jest konieczne. Moc wyjściowa może być regulowana przełącznik trójstopniowy. Jako dodatkowy optsional aktów pezorozzhigom, a także automatycznego zakończenia dostaw paliwa. Kup jednostki mogą być 3500 rubli. Choć maksymalnej cenie 7500 rubli.

pozytywne cechy

Promiennik gaz z pojemnika, którego cena jest wspomniano powyżej, ma wiele zalet. Wśród nich jest zapewnienie równomiernego rozprowadzenia ciepła, kompaktowych urządzeń o dużej mocy, łatwość montażu, eksploatacji i konserwacji, a także zdolność do ogrzewania dużych powierzchni. Często konsumenci wybierają taki sprzęt z powodu, że moc w trakcie użytkowania może być regulowana w krokach.

ogrzewanie powietrza odbywa się bez tworzenia obcego zapachu i nie towarzyszy hałas. Po krótkim czasie po włączeniu urządzenia w pomieszczeniu będzie znacznie cieplej. Jeżeli w stosunku do kotłów grzewczych, możliwe jest przydzielenie efektywności, ponieważ zużycie paliwa zmniejsza się, skutecznie rozprowadzania ogrzanego powietrza, które pozwala nakładającą zmniejszyć straty ciepła. Grzejniki gazowe i podczerwieni nie zależą od dostaw energii elektrycznej, za pomocą nich można ogrzewać pomieszczenia i budynku imponującą powierzchnię.

cechy negatywne

Korzystanie z urządzeń gazowych do ogrzewania podczerwonego, nie zapomnij, że ma szereg wad, a mianowicie wysokie koszty i kosztownych napraw przy wyjściu z jednostki w dół. W pracy, niektóre grzejniki mogą niekorzystnie wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach. W celu zapewnienia komfortowego klimatu w pomieszczeniach, pomieszczenie będzie musiał od czasu do czasu do wentylacji. Nie należy zapominać, że instrumenty te obniżają poziom wilgoci, dlatego ich stosowanie jest zalecane w uzupełnieniu do wykorzystania nawilżacze. Między innymi, użytkownik będzie musiał regularnie je wypełnić, sprawdzić serwisowania, czyste i skalibrować urządzenie. Jest to szczególnie ważne dla zewnętrznych promienników podczerwieni.

Recenzje właścicieli, i dlaczego należy wybrać podczerwieni grzejnik gazowy

Wielu mieszkańców miast są w posiadaniu letnisko, które odwiedzają oni przez cały rok, ale nie mieszka tam na stałe. Jednocześnie właściciele niewielkich domów małych domów, które są eksploatowane od czasu do czasu, kwestia optymalnego ogrzewania. Najbardziej korzystne dla użytkowników, łączy się, ponieważ może on być stosowany do szybkiego ogrzania się do chłodni, przy zachowaniu optymalnej temperatury. Eksperci doradzają, aby kupić olej grzejnik elektryczny i gaz ceramiczny promiennik podczerwieni, który podsumowuje najbardziej pozytywne. Ostatnio można użyć w przypadku, gdy do domu na wsi są częste przerwy w dostawie prądu. Takie podejście jest istotne w przypadku, gdy jest mało miejsca w kraju.

Kupujący powinni zakupić mały grzejnik, który może poruszać się po całym domu za pomocą kół. Pracuje cicho podobny sprzęt, więc można pozostawić na noc. Jeśli, na przykład, kupić model Timberk TGH 4200 SM2, który waży 7,4 kg, a wymiary – 575x400x300 mm, można korzystać z urządzenia w jednym z poziomów mocy – od 1,4 do 4,2 kW. Jeden walec będzie wystarczające do 18 godzin. Jednak cieplne gazowe Grzejniki ceramiczne balonu mają pewne wady. W modelu opisanym na przykład, sztywny przewód i zapach jest uwalniany w czasie spalania.

Powinienem kupić grzejnik ceramiczny chińskiej produkcji

Grzejniki gazu z balonu „Leroy” można nabyć 2500 rubli. Mówimy o modelu w Chinach, która ma bardzo dobrą wydajność. Kupcy twierdzą, że w ciągu 2 lat, korzystanie z urządzenia w dowolnym jednego elementu nie jest w porządku, a urządzenie nie wymaga konserwacji. Jednak warto zastanowić się czas, że ciepło dla całego domu nie wystarczy, sprzęt jest w stanie ogrzać jeden pokój o powierzchni 15 metrów kwadratowych. W tym przypadku, okno zawsze trzeba zachować uchylone, inaczej pokój staje się bardzo duszno. Takie promiennik podczerwieni z cylindra gazu (Petersburg, Moskwa, w małej miasta) można uzyskać bez żadnych problemów. W lecie, jest często używany do kolacji na tarasie. Nawet w złych warunkach pogodowych, jak mówią, można usiąść na zewnątrz w upale.