713 Shares 6151 views

Ocieplenie poddasza – przepis z „tortu” dachowych

Niezbyt dobrze mieć we własnym domu młotkiem różnych rzeczy stary strych, znacznie lepiej, gdy zamiast górne piętro to strych – nowoczesny, funkcjonalny pokój, który może być używany jako pełnoprawny salonie.


Oczywiście, jeśli obecność w gospodarstwie domowym strychu planowanych projektów, wszystkie kwestie związane z jego organizacji będą obsługiwane bezpośrednio w procesie zadaszenia. W tych przypadkach nie dodatkowe środki właściciel domu nie będzie musiał wykonywać, podczas budowy izolacji poddasza, i zawsze w zgodzie z wszystkimi niezbędnej technologii, eksperci będą posiadać bezpośrednio. Zupełnie inna sprawa, jeśli chodzi o przywrócenie starego strychu i wyposażając je na strychu.

Ponieważ poddasze – w przeciwieństwie do innych pomieszczeń – znajduje się bezpośrednio pod dachem, jest o wiele bardziej intensywnie ogrzewane lub traci ciepło. Wysokiej jakości izolacja jest przeznaczony nie tylko do utrzymania tego rodzaju pokoju komfortową temperaturę w zimie, ale nadal i nie pozwolić mu się gorąco w lecie też. Ponadto izolacja poddasza będzie okazją do znacznego ograniczenia kosztów gazu lub energii elektrycznej do ogrzewania całego domu, jak dobrze wyposażone na najwyższym piętrze pomoże utrzymać ciepło w pomieszczeniach mieszkalnych na parterze.

Ocieplenie poddasza wymaga przestrzegania pewnych zasad i przepisów, których naruszenie może być zredukowana do „Nie” dla wszystkich wysiłków zmierzających do urządzenia warstwy termoizolacyjnej, które eksperci nazwie „pie dachu”. Tego typu „pie” składają się z wielu warstw: sam dach (materiał, z którego wykonane pokrycie dachowe, szczególnej roli nie gra), warstwy wodoodporne bezpośrednio izolacji, pary folię barierową i materiałów wykończeniowych, z którego wykonane sufitu i ścian pomieszczenia.

Przeprowadzenie izolacji poddasza z rękami całkiem proste, najważniejsze – poprawnie iz wysokiej jakości materiałów do budowy wszystkich warstw „pie” bez pomijania lub zmiany umieszcza wszystkie jego komponenty. Niektóre rzemieślników domowego (zapisać) jest zastąpiony przez parę wodną membrany opóźniający powłoki konwencjonalny polietylenowego absolutnie nie może być dokonane, ponieważ folia chociaż pokonywaniu funkcji barierowej dla pary, lecz nie oddychającego, co nieuchronnie prowadzi do wzrostu wilgotności, gnicie elementów drewnianych w przyszłości która składa się z konstrukcji dachowej, i wyglądu formy.

Wodór, a warstwa barierowa dla pary mogą być zawsze kupić w każdym sklepie sprzętu, ale w odniesieniu do warstwy izolacji cieplnej, w tym celu, stosować różne materiały. Najczęstszym i łatwy sposób jest uważany izolacyjna z wełny mineralnej, która jest dostępna w handlu w postaci płatków, nie jest zbyt duża. Płyty te ciasno pomiędzy krokwiami dachowymi i zapewnia doskonałe właściwości izolacji cieplnej.

Jest również często wykonywane poddasza pianką izolacyjną, która jest posłuszny do pracy, ma niską wagę i niski koszt. Jednak wielu dekarzy nie akceptują tej metody też, powołując się na fakt, że pianka nie pozwala dachowe „pie” Uzyskiwanie odpowiednią wentylację, a wynik instalacji działa, gdy używany jako pianka izolacyjna o nazwie niezbyt jakości. Cokolwiek to było, ta metoda jest bardzo popularny ze względu na jego niski koszt kosztowne i ma pełne prawo do istnienia.

Po pełnym placement „Zadaszenie pie” budują wewnętrzną klatkę, to nie tylko wspierać izolacji, ale również służyć jako podstawa do mocowania tkaniny, z której jest planowany do budowy sufitu i ścian. Na tym etapie, izolacja poddasza jest zakończona, będzie prowadzić jedynie prace wykończeniowe, forma, która będzie zależeć od konstrukcji przestrzeni wnętrz.