466 Shares 4835 views

Memoriał „The Pit” w Mińsku: historia, opis, zdjęcie

W Mińsku, jest jedna szczególne miejsce – pomnik „Jama”. Raz tu po raz pierwszy, można zauważyć, przepych i smutek rzeźby. Ale w tym samym czasie, nie znając historii Białorusi, trudno odgadnąć znaczenie tego obiektu na mapie kraju. Pomnik ten jest poświęcony niewinnych ofiar Holocaustu. Gdzie jest Pamięci, a co jest prawdziwa historia?

02 marca 1942 w historii Białorusi

Podczas II wojny światowej, Mińsk został zajęty przez oddziały wroga, od 1941 do 1944 roku. Na trzeci dzień po zajęciu wszystkich mieszkańców w mieście Żydów kazano oddać wszystkie pieniądze i kosztowności. Oficjalna data założenia getta żydowskiego w Mińsku uważane 07.19.1941. Głównym celem jego utworzenia było pierwotnie planowane eksterminacji wszystkich zidentyfikowanych członków tego narodu. Pod koniec lata na terenie getta ludności Mińska co najmniej 100.000 więźniów należących do Żydów. 02 marca 1942 – dzień na zawsze wszedł do historii Białorusi. To właśnie wtedy w getcie żydowskim został zniszczony co najmniej 5000 więźniów. Ciała wielu ofiar po prostu spadł do głębokiego wąwozu. pomnik Mińsk „Yama” stworzony został na swoim miejscu.

Załóż obelisk

Okrucieństwo, które rozkwitły w getcie Mińsk, nie może być zapomniany po wyzwoleniu miasta przed inwazją wroga. W 1947 roku, na miejscu pochówku straconych więźniów wzniesiono obelisk. Napis na nim głosi: „fond pamięć wszechczasów pięć tysięcy Żydów zginęło z rąk złych wrogów ludzkości – niemieckich faszystowskich złoczyńców 2 marca 1942.” Co ciekawe, tekst wyryty na granitowym obelisku, nie tylko w języku rosyjskim, ale również w jidysz. Jest to pierwszy pomnik radzieckich ofiar Holocaustu, który został oficjalnie zezwolono na używanie jidysz. Autor Strings – poeta H. maltinskaya. Co ciekawe, mimo otrzymanego roztworu na projekt pomnika, został następnie zesłany do obozu Gułagu. Cierpiał za tworzenie i Rockshaper, który pracował na obelisku – Mordukh Sprishen. Jednak, mimo wszystko, „Yama” pomnik istnieje do dziś. Pamiątkowa kamienna jest jednym z najważniejszych elementów rzeźby.

Rekonstrukcja „Pit”. Grupa rzeźbiarska „Ostatnia Droga”

W 2000 roku pomnik poświęcony ofiarom Holokaustu w Mińsku, został zrekonstruowany. Ze względów etycznych, wszystkie prace wykonywane ręcznie, bez użycia maszyny budowlane. Wykopaliska archeologiczne w miejscu pamięci i nie były prowadzone. Memoriał „Yama” w Mińsku została uzupełniona przez rzeźbiarskiej kompozycji. Wzdłuż klatki schodowej prowadzącej do centrum utwardzonej wąwozu ciągnie sznur więźniów, zstępujące na pewną śmierć. Liczby wyglądają wyczerpany i najbardziej bezosobowe. Są bardziej jak żałobnym duchów, zamiast ludzi. Pomnik jest oficjalnie nazywany "The Last Droga", jej autorzy – architekt L. Levin, fiński rzeźbiarz A., E. Pollock. Należy zauważyć, że postać pierwotnie planowano, aby więźniowie bardziej wyraziste. Według pierwszej wersji projektu, w tym skazane miały być: kobiety w ciąży, muzyk, a także przedstawiciele innych twórczych i społecznie użytecznych miejsc pracy. Jednak w końcu zatwierdzonych kompozycji składającej się z sad i bezpłciowych liczby ludzi. Warto zauważyć, że w stylu grupy rzeźb jest imponująca.

Gdzie jest pomnik „Jama” w Mińsku? Zdjęcia pomnik

Rzeźbiarska kompozycja znajduje się na ulicy Melnikaite. Posadzone w pobliżu pomnika Alei Sprawiedliwych, dedykowane do pokojowego Białorusini współczuć i pomóc Żydom w czasie wojny. Dotarcie do tego miejsca pamięci jest łatwe środkami transportu publicznego. Najbliższa stacja metra – „Frunzenskaya”. Można również dostać się do transportu powierzchniowego stop „Hotel” Jubilee „” autobusy: 1, 1, 69, 73, 119 i 163. Pamięci «Yama» jest dostępna przez całą dobę do odwiedzenia, wstęp jest wolny.

W opinii mieszkańców i opinie

Wiele osób odwiedza pomnik poświęcony pamięci ofiar Holokaustu w Mińsku powiedzieć, że to miejsce jest szczególnie energii. Tu być dość trudne, a wpływy osobistości nie powinny być w zasadzie. A jednak, mimo swej smutnej historii, jest to miejsce kultowe dla wielu ludzi na Białorusi. Żydzi i przedstawiciele innych narodowości tu regularnie, aby uczcić pamięć bezwzględnie zamordowanych więźniów getta w Mińsku. W dniach pamięci odbywają się wiece i inne imprezy publiczne. Co ciekawe, mimo jego znaczenie dla historii miasta, „Yama” jest rzadko zawarte w przewodnikach turystycznych. Ale to zainteresowanie odwiedzających pomnika rośnie z każdym rokiem. Nie jest trudno znaleźć Memoriał „Yama” w Mińsku, adresu tego bolesnych miejsc Ulica Melnikaite. Przy pomniku ofiar Holokaustu połączony kilka skandali. Od czasu do czasu, „Yama” cierpi na ataki Wandalów, co powoduje poważne publiczne oburzenie.