872 Shares 5136 views

Jest to konieczne, aby zaprzeczyć, prawdziwe emocje i uczucia?

Emocje i uczucia są powiązane z naszych wewnętrznych doświadczeń. Nie zawsze pokazać nasze prawdziwe uczucia publiczności, większość ludzi ich skór. Być może jest to strach na nie są rozumiane przez inną osobę. Lub obawa, że jego działania nie postrzegają jako pokazał. Czasami nie jesteśmy świadomi swoich emocji, być może ze względu na ich nadmiar ludzi nie są w stanie szybko dowiedzieć się, co on teraz wyrazić, i tak pomylić w swoich uczuciach. Na treningu psychologicznego jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: „Jak się czujesz teraz?”

Pytanie jest w stanie umieścić osobę w osłupienie, jest on zagubiony, nie wie, co powiedzieć. Przede wszystkim, aby uzyskać wgląd w jakiejś sytuacji, trzeba określić swój stosunek do niego, to znaczy, aby dowiedzieć się, co czujesz w tej chwili w odniesieniu do problemu. I aby rozwiązać ten problem będzie jedną minutę, nie wystarczy, warto zastanowić się głębiej w problem, wyrażania emocji i uczuć.

Pojawienie się emocji

Ludzka reakcja na problemy środowiskowe, wszystko, co się dzieje i jest nazywany „emocje i uczucia.” Emocje pojawiły się w ewolucji człowieka, to jest wrodzona reakcja organizmu. Reagujemy na to, co się dzieje, czy pozytywnie czy negatywnie. W zależności od tego, co się dzieje człowiek dostosowuje swoje ciało do pewnego rodzaju emocji. To dzięki emocji czujemy, jak również zdolny do empatii i współczucia dla innych. Ale nie sądzę, że tylko człowiek może być emocjonalne. Okazuje się, że zwierzęta także są w stanie reagować emocjonalnie. Wszystko zależy od tego, jak trudne jest to organizowane przez organizm zwierząt: trudniej im więcej emocji w stanie wyrazić zwierzęcia.

W wyższych zwierząt i ludzi podstawowe emocje są takie same. Tak, ale nie zdziw się, emocje zwierzę nie może pojawić się jako człowiek, ale nadal istnieją:

– radość;

– góra;

– lęk;

– zaniedbanie;

– gniew;

– odsetki;

– Nadzieja;

– satysfakcja.

Przypomnijmy, że osoba, wszystkie emocje są wrodzone reakcje organizmu, w przeciwieństwie do zmysłów. K. Izard, określić podstawowe emocje:

– odsetki;

– lęk;

– gniew;

– radość;

– smutek;

– niespodzianka;

– lekceważenie;

– wstręt;

– wstyd.

Jaka jest różnica między emocjami i uczuciami

Po pierwsze, warto pamiętać, że emocje zawsze są wrodzone i nabyte poczucie czasu, na całe życie. Emotion jest bardziej związana z satysfakcją wspólnych potrzeb, podczas gdy uczucie bardziej szczegółowo. Uczucia skonkretyzować nasze pragnienia i emocje. Na przykład, osoba doświadcza emocji radości słuchania muzyki, a tylko uczucie radości, może on wystąpić podczas słuchania ulubionej Beethoven czy Vivaldiego. Następnie jest konkretyzacja pożądania. Jest to niemożliwe, aby wyjaśnić uczucie, jeśli dana osoba nie doświadczyli. Weźmy na przykład miłość. Osoba może opisać, za pośrednictwem swoich własnych spostrzeżeń i emocji, jak ma to miejsce w innych, ale uczucie miłości mógł ujawnić jedynie z obiektem adoracji. Uczucia nie są wrodzone, dlatego powstają, rozwijają się i doskonali przez całe życie. Ich rozwój pochodzi od najprostszych, takich jak poczucie satysfakcji. I na tej podstawie, nie są niczym nowym. Emocje i uczucia są ściśle związane z naszymi uczuciami, jest pozyskiwanie nowych zmysłów, człowiek jest w stanie zmienić.