121 Shares 4108 views

Tradycja: definicja pojęcia wartości

„Opowieści o dawnych czasach, sprawa z dawnych czasów …” Linie te z dzieciństwa słyszy, widzi, co czyta rosyjskojęzycznych ludzi. Tak zaczął swoją pracę „Rusłan i Ludmiła” Aleksandra Puszkina. Są rzeczywiście tradycje swoich bajek? Wiedzieć na pewno, trzeba zrozumieć koncepcje.


Poezja poezja, bajki, ale co znaczy słowo „tradycja”? Definicja i cechy szczególne tego zjawiska zostaną omówione w naszym artykule.

Tradycja jako gatunek

Jego znajomy ze światem tradycji ludowych, możemy zacząć od definicji tego pojęcia. Tak więc, różne źródła podają nam następujące.

Tradycja – prozaiczne gatunku folk, fabuła, w której są fakty historyczne w popularnej interpretacji. Tradycja ludzi nie związanych z gatunku bajek, chociaż czasami wydarzenia i przypominać mityczny lub bajki.

Tradycja w teorii literatury można podzielić na dwie duże grupy w zależności od rodzaju sceny: historia i nazw miejscowości.

Tradycja – część jamy prozy ludowej

Uczyliśmy się , że tej tradycji. Oznaczanie dał nam wyobrażenie. Porozmawiajmy o jeden aspekt tego gatunku. Warto zauważyć, że legendy są gatunkiem folkloru ustnej. Oznacza to, że historie słyszałem dzisiaj powstały setki lat temu i przekazywane z ust do ust. Przez czas legenda został nagrany na nośniku informacyjnym, mogą występować dziesiątki lub nawet setki działka Przekształcenia obrazów.

Stworzenie słynnego poety Homera grecki „Iliady” i „Odysei” z niesamowitej wielkości, podała także ustnie sposób. Opisali również wydarzenia historyczne, zdobionych i nieco zmodyfikowane. Można to prześledzić pewne prace danych podobieństwo z nowszych tradycji.

Jako gatunek prozy ustnej tradycji podziwiał jego długą historię. Na szczęście, a może nie, w naszych czasach z ich dystrybucją w nagranym filmie znacznie łatwiejsze. Powinniśmy docenić każde słowo, legenda, która daje ogromną wiedzę o duchowych przodków.

Porównanie z innymi gatunkami prozy ludowej

Tradycja czasami błędnie opisany jako legendę lub Epic. Aby tego uniknąć, nazywamy wzór Legends historie ukierunkowane na wyjaśnienie pochodzenie zjawisk kulturowych lub przyrodniczych. Często dają pewne oceny moralne opisane wydarzenia. Tradycja – jest to opowieść o opowieściach na drodze ludowej z udziałem dobrze znane lub znane w lokalnych bohaterów strefy.

Z epickie legendy ludzi różnią się treścią, aktorzy (postacie historyczne: złodzieje, miarki, zwykli ludzie, rzemieślnicy), obejmujące rzeczywistym znany w niektórych obszarach osobowości, które stały się mitologicznych bohaterów.

Typowe dla tego gatunku prozy ludowej narracji w trzeciej osobie o wydarzeniach związanych z przeszłości. Narrator legendy nie był naocznym świadkiem wydarzeń, i opowiada, usłyszał od stron trzecich.

tradycje historyczne

Zbiorowa pamięć ludowa ustalonych dawnych tradycji prawdziwych faktów, które są w innym świetle, możemy przeczytać w podręcznikach historii. W ten sposób powstały tradycji historycznej.

Aby przeprowadzić historyczną tradycję Joan of Arc, cara Iwana Groźnego, ataman Mazepa i innych.

Jest to również biblijne opowieści o stworzeniu świata, pozostawiając Izraelitów z Egiptu w poszukiwaniu ziemi, i wiele innych.

Grupa ta obejmuje takie legendy, które pochłaniają wyobrażenia ludzi o stworzeniu świata. Wszystkie pokoje wyposażone są pojedyncze folklor świat historycznej i mitologicznej, wyświetlając szeroki obraz krajowego widokiem na otaczającą rzeczywistość.

Ramy czasowe ohvachivaemye tradycji, trudno jest określić: jest większość informacji z biblijnej starożytności do czasów współczesnych.

legendy toponimicznych

Aby dołączyć Toponimicznej legendy, ustalenie zdarzenia, które stały się podstawą do pochodzenia nazwy. Ich bohaterami są, odpowiednio, lokalne znane postacie i zdarzenia, które są istotne tylko tam. Badanie takich właśnie lokalne historie – interesująca część toponimicznego i etnograficznych badań.

Toponimiczny to krótkie historie o serpentami Valach (przez węża), Kijów Miasto (około Kiy, braćmi i siostrami), miasta Orszy (ORSH księcia i jego córki Orshitsa), Lwowa i wielu innych toponimicznych obiektów.

Perspektywy dla naukowców

W każdym mieście, każdej wsi są opowiadania o tym, gdzie przyszedł z jakimś lokalna nazwa miejsca pochodzenia. Zbiory tych tradycji może być nieograniczone. Badania terenowe jest dzisiaj. Dlatego każdy, kto odkrył legendę i uznał je za interesujący przedmiot działalności jest praca.

Publikuje zbiór opowiadań zebranych w określonej dziedzinie – bardzo realną perspektywą. Nowe nazwiska pojawiają się dzisiaj, prawo w tej chwili. Także w odległych zakątkach Rosji istnieją osady, w których folklor aktywnie rozwija. Więc nie są nowe limity dla etnografii i folkloru pracy.

Warto zauważyć, że w chwili obecnej nie ma więcej niż topograficznych tradycji. Historyczny zapisany z poprzedniej epoki, ponieważ od pewnego czasu ustalające wszystkie fakty dzieje natychmiast po ich wystąpieniu.

Legendy, mity i podstawą historyczny

Tradycja, której definicja już podane, czasami związane z mitologią. Zatem opowieści o wyczynach greckiego bohatera Heraklesa, jak twierdzą naukowcy, nie mógł wystąpić bez rzeczywistych faktów historycznych. Te wydarzenia i mitycznych bohaterów, który nabył prawdopodobny prawdziwą historię o przygodach Herkulesa, pojawiła się w czasie.

Niektóre fakty zostały potwierdzone w Księdze Henocha, który odnosi się do gigantów. W ten sam sposób, zabytków architektonicznych znajdują, kto może być świadkiem wydarzeń, które stały się podstawą legendy o potopie.

odkrycia

W ten sposób poznaliśmy tę tradycję – jest dedykowany słowo usta ludowych opowieści o wydarzeniach historycznych. W procesie media transmisyjne mają tendencję do upiększania legendzie. Definicja i cechy gatunku folkloru jest obecnie nam znana. Możemy łatwo odróżnić ją od legend i baśni.

Starożytne legendy – odbiciem najgłębszych warstw kulturą i historią danej osoby. Studiując i porównując je z faktami historii różnych narodowości, możemy wyciągnąć wnioski co do perspektyw życia w tym czasie ludzie. Wart retellings Etnologii jest również bardzo wysoki.

opowieści ludowe, historię i miejsce nazwy, każdy człowiek słyszał, ale nie mogłem zwrócić uwagę na diament fasetowanego przez lata przesyłania pocztą pantoflową. Teraz możemy docenić to, co wiemy i co słyszymy na temat otaczającego świata kultury. Niech nasz artykuł będzie przydatna i będzie okazją do spojrzenia na pracę po drugiej stronie ludzi.