310 Shares 8002 views

Rak – Co to jest? rak płaskonabłonkowy

Onkolodzy osiągnąć dobre rezultaty w leczeniu nowotworów, ale konieczne jest, aby dbać o swoje ciało w odpowiednim czasie, aby zidentyfikować choroby i zapobiec jego wygląd.

Pojęcie „rak”

Rak – złośliwy guz , który wpływa na narządy wewnętrzne i komórkach nabłonkowych skóry ludzkiej. W każdej strukturze tkaniny, w którym się znajdują, guz może rozwinąć. Miejsce jej występowania zależy głównie od charakteru komórek, z których się składają.

różne rodzaje raka mogą rozwijać się w ludzkich narządów. Na przykład, może to być rak gruczołowy lub płaskonabłonkowy nowotwór, który zwykle występuje w macicy. Najczęściej można je znaleźć w piersi u kobiet, prostaty i płuc u mężczyzn, jak również okrężnicy i skóry, niezależnie od płci.

rak podstawnokomórkowy

Basal komórek raka – nowotwór złośliwy, który ma powolny i ograniczony wzrost. Ona pojawia się na skórze w postaci pojedynczego węzła, o gładkiej powierzchni jest czerwony lub różowy kolor. Do chorób charakteryzujących się przezroczystego perłowy pasa.

Ten rodzaj guza może składać się z różnych ilości pigmentu melaniny, co wpływa na jego kolor. Centralna część węzła, jak rośnie skorupą i owrzodzenie. Rak podstawnokomórkowy może być w postaci węzłów satelitarnych lub owrzodzenia, którego środek jest pokryta skorupy.

Oznaką choroby jest także powiązany teleangiektazje. W tym przypadku leżące tkanki w obecności najeżdża nowotworowych i owrzodzenia. Inwazyjny rak ma następujące typy:

 • guzowaty;
 • powierzchni;
 • skleroterapia;
 • pigmentowane.

Przerzut w tej chorobie występuje rzadko.

płaskonabłonkowy nowotwór

Płaskonabłonkowy nowotwór – guz, który składa się z ogniw warstwowych łuskowatego nabłonka. Zasadniczo istnieją rogowacenie. Jej komórki są połączone przez desmosomów. Rak komórek w centralnej części mogą zawierać kruszywo koncentryczne.

Nowotwór tego rodzaju charakteryzuje się szybkim wzrostem i przerzutów. Jest to drugi najbardziej powszechnym zjawiskiem i występuje głównie w średnim wieku i starszych. Najczęściej rak płaskonabłonkowy powstaje ze względu na częste przebywanie na słońcu. Może również rozwijać się pod wpływem innych czynników środowiskowych powodujących raka.

Ten rodzaj raka u mężczyzn występuje trzy razy częściej niż kobiety. Dotyka głównie obszary skóry, które są większe niż inni naświetlano światłem słonecznym. Płaskonabłonkowego guzy na wczesnym etapie rozwoju jest rozprowadzane lokalnie, ale może wtedy iść do odległych obszarów. Utwardzanie może być radioterapia, lub chirurgiczne wycięcie obszarze zagrożonym.

Przyczyny rozwoju raka

Do tej pory nie znana przyczyna tej choroby. Należy zapoznać się z czynnikami, które powodują mechanizmów rakotwórczych, które mogą obejmować:

 • brak równowagi hormonalnej występuje w organizmie człowieka;
 • skłonności genetycznych;
 • Zakażenie wirusem określono;
 • rakotwórcze przemysłowe.

Histologiczne kontrast pomiędzy normalnymi i dotkniętych komórek nabłonka raka jest obecność dużego pierścienia. Struktura guza mogą być różne, w zależności od cech strukturalnych tkance nabłonkowej i z którym ją.

Rak rozwija się, gdy proces złośliwy tkanki uderzyło w kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym. Jeżeli proces raka ujęte nabłonek gruczołowy tkankach (raka tarczycy, prostaty, oskrzeli), choroba dotyczy gruczolakoraka.

Rozpoznanie raka

Objawy zależą od budowy histologicznej guza, jego lokalizacji i zakresu przerzutów. Na wczesnym etapie sama praktycznie nie widać, podobnie jak innych nowotworów. Diagnoza zależy głównie od lokalizacji nowotworów. Następujące metody mogą być stosowane klinik onkologicznych:

 • tomografii emisyjnej (PET);
 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI);
 • tomografii komputerowej (CT) ;
 • Skanowanie radioizotopem;
 • Rentgenowskie;
 • docelowym miejscu wykonania biopsji z cytologicznych i analizy histologicznej;
 • markery nowotworowe;
 • badanie endoskopowe.

leczenie raka

Sposób leczenia choroby, jest ustalany indywidualnie w zależności od stopnia i lokalizacji. Akceptowalne interwencja chirurgiczna w przypadku, gdy guz jest mały i nie ma się przerzuty.

Jeśli rak składa się z dużej liczby komórek niezróżnicowanych, które mają zwiększoną wrażliwość na promieniowanie jonizujące stosuje się radioterapię. Może być również stosowany do usuwania przerzutów.

Chemioterapia charakteryzuje się w leczeniu pacjentów z zaawansowanym stadium procesu nowotworowego. W tym przypadku operacja nie jest możliwa.

Pomaga osiągnąć dobre wyniki izraelski onkologów skojarzonego leczenia nowotworów chirurgiczne, radioterapię i chemioterapię.

papillocarcinoma

Brodawkowaty rak – złośliwy nowotwór, który wpływa na gruczoł tarczycy. Okaże się w 80% przypadków raka narządów. W większości przypadków raka brodawkowatego dobrze na leczenie.

Dostarczyć najbardziej dokładnej diagnozy w tym przypadku pomaga precyzyjnie igłowej biopsji aspiracyjnej. Wielkość guza może wynosić kilka centymetrów. Emerging wykształcenie nie jest zamknięty. Badania histologiczne wykazały, że rak brodawkowaty wygląda rozgałęzienia łodygi, które są pokryte sześcienny lub nabłonka i mają łączną ramy tkanek.

W centrum nowotworów tego typu można znaleźć depozyty wapnia lub blizn. Często łydki bazofile i wapiennych mas. Komórki są hormonalnie nieczynny i nie jest w stanie uchwycić radioizotopu jodu.

rak tarczycy rozwija się powoli przez naczynia limfatyczne. Przerzuty pojawia się w węzłach chłonnych. Rzadko odległych przerzutów, co jest możliwe w obecności raka brodawkowatego i mieszanym pęcherzyków jest on wytwarzany pęcherzykowych komórkach nowotworowych.

Korzystnie, liczba przypadków wykonano całkowite usunięcie tarczycy i węzłów chłonnych, jeśli są one uderzył przerzutów. Po operacji, jod promieniotwórczy Leczenie prowadzi się w celu wyeliminowania najmniejszą ognisk nowotworu. Po usunięciu tarczycy pacjentów należy podjąć specjalne hormony, bez których jego ciało nie będzie działać prawidłowo. Aby zapobiec nawrotom raka muszą przejść roczne badanie USG.

Rak szyjki macicy

Choroba ta może być zdiagnozowany jako rak szyjki macicy jest najczęstszym nowotworem, który jest istotny dla kobiecego genitaliów. Najczęściej jest wystawiony w wieku od 35 do 50 lat. Niezależnie od wieku młodych kobiet może być przypisane do tej kategorii, które są dość często zmieniają partnerów seksualnych.

rak macicy, można przeprowadzić w obecności chorobami przenoszonymi drogą płciową, a także długotrwałego hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych. Naruszone przed rozpoczęciem stosunków seksualnych, co powoduje zmiany w komórkach niedojrzałych. U niektórych kobiet, zmiany struktury komórek może spowodować, że składniki białka nasienia. Rak rozwinie się w obecności złego nawyku, jak palenie.