515 Shares 6107 views

Socjalistyczna Republika Wietnamu: zabytki i historia edukacji

W Azji Południowo-Wschodniej jest Socjalistyczna Republika Wietnamu. Atrakcje ten odległy ląd są słabo poznane, ale nie mniej interesujące i atrakcyjne. Turyści przyjeżdżają tu, aby podziwiać wyjątkowe krajobrazy i pompatyczny pięknem starożytnych orientalnych świątyniach.


Gdzie jest ten kraj?

Gdzie znajduje się Socjalistyczna Republika Wietnamu, gdzie zabytki przyciągają coraz większą uwagę turystów zagranicznych?

Stan znajduje się w południowo-wschodniej części Azji, na Półwyspie Indochin. Od wschodu przemywa się ciepłych wodach Morza Południowochińskiego, na zachodzie graniczy z Kambodżą i Laosem, a na północy – z Chin. Powierzchnia kraju nie jest wysoki (331,2 tysięcy kilometrów kwadratowych). Jednakże, jest domem dla ponad 90 milionów ludzi.

Wietnam jest bardzo wydłużony w kierunku południkowym sub. Różnica temperatur między północnych i południowych regionach kraju może czasami osiągnąć 10-12 stopni.

W Moskwie znajduje się Ambasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Znajduje się on przy ulicy Wielkie Pirogov, dom 13. Konsulat tych odległych krajów azjatyckich również we Władywostoku i Jekaterynburgu.

Oficjalna nazwa: Socjalistyczna Republika Wietnamu. System polityczny i podział administracyjny kraju

Nazwa kraju jest bardzo stara. Po raz pierwszy jest ona wymieniona w książce poety Khiem, napisany w XVI wieku. Geograficzne miejsce nazwa składa się z dwóch słów: Viet (Viet – Root i najważniejszych osób w Wietnamie) i Nam, czyli „Południe”, „Południe”. Pełna i oficjalna nazwa państwa brzmi obecnie następująco: Socjalistyczna Republika Wietnamu.

Kraj podzielony jest na 58 prowincji i pięciu dużych miast o podobnym statusie prawnym. Wietnam – monarchia czy republika? Zgodnie ze strukturą państwa kraju jest republiką. Głównym (i tylko prawny) partia polityczna w stanie służy do Komunistycznej Partii Wietnamu. Wietnamski, przy okazji, nazywają to krótkie i zwięzłe: partia.

Historia Wietnamu Edukacji

Warto zauważyć, że aż do połowy XX wieku, państwo Wietnamu w jej obecnych granicach nie istnieje. Przez długi czas, kraj pozostaje zależna od Francji. Podczas II wojny światowej, Wietnam został zdobyty przez wojska japońskie. W tym samym czasie (w sierpniu 1945) odbyła się w Hanoi powstania kierowanego przez Ho Shi Mina. 500-osobowa Spotkanie uroczyście ogłosił, że w południowo-wschodniej Azji, nowy stan niezależny – Demokratycznej Republiki Wietnamu.

Jednakże, suwerenny kraj Wietnamu nie długo. Ponieważ Japonia oficjalnie stracił II wojny światowej, jego oddziały zostały rozbrojone. Wietnam terytorium okupowane wojsko kilku krajach – w Chinach, Wielkiej Brytanii i Francji. Nowy rząd Ho Shi Mina podpisał z francuskiej stronie szereg umów, ale szybko stało się jasne, że Francuzi zamierzają przywrócić swoje prawa na terytorium Wietnamu. Pod koniec 1946 roku, Wietnam weszła w fazę wojny, która trwała na swoim terytorium od prawie trzydziestu lat.

Początkowo oddziały Ho Shi Mina „poszedł do lasu” i walki były niezwykle partyzanckie. Ale później byli w stanie przenieść do aktywnego ofensywy. Tzw Pierwszy Indochiny Wojna zakończyła się dopiero w 1954 roku wraz z podpisaniem Porozumień w Genewie, które w pełni uznała niepodległość państwa młodych.

Wkrótce rozpoczął nową rundę agresji wojskowej w Wietnamie. Sytuacja w południowo-wschodniej Azji, złamał Innym ważnym graczy geopolitycznych – w Stanach Zjednoczonych, do celów, które miało ograniczyć rozprzestrzenianie się idei komunizmu w Azji. Bezpośredniego wsparcia Amerykanów na południu republiki powstała Wietnamu Południowego , ze stolicą w mieście Sajgon. Z kolei, Demokratycznej Republiki Wietnamu (DRV), który aktywnie wspierał Związek Radziecki postanowił siłą przyłączyć z powrotem swoje południowe terytoria. Tak więc, na niewielkim kawałku ziemi azjatyckiej, w rzeczywistości, spotkaliśmy się w obecnej wojnie, dwa supermocarstwa planety.

Wojna w Wietnamie trwała aż do połowy lat 70-tych. DRV przy silnym wsparciu wojsk radzieckich, a przy pomocy aktywnych działań grup partyzanckich w południowej części kraju, był w stanie wygrać tę wojnę. Długo oczekiwana fuzja Północnej i Południowej, i powstawania Socjalistycznej Republiki Wietnamu odbyła się w lipcu 1976 r. Miasto zostało przemianowane Saigon Ho Chi Minh honorować wybitne wietnamski władca.

Socjalistyczna Republika Wietnamu atrakcji i turystyczny potencjał kraju

Kraj nie jest zepsuty przez turystów – w ten sposób można opisać młodą republikę. Co jest atrakcyjne w tym stanie? Przede wszystkim, jest to unikalny charakter, zróżnicowane krajobrazy, niezwykła architektura i gościnność samych Wietnamczyków.

Stolicy Wietnamu, Hanoi, będą korzystać każdy europejski, przyzwyczajony do dużych miast, przytulne parków i nowoczesnych budynków. Ale w mieście Hue powinno się udać starych kochanków. Tutaj podróżnik spotyka piękną pagodę, Pałac Cesarski, ruiny starożytnych fortec. Ale w Ho Chi Minh (dawniej Sajgon), można w pełni poczuć smak starożytnego Wschodu Azji miasta.

Miłośnicy przyrody, jak również relaksujące, spokojne wakacje, należy odwiedzić górskim kurorcie Dalat.

Mauzoleum Ho Shi Mina

Ho Shi Mina Mauzoleum w Hanoi i stanowi złożoną strukturę, składającą się z pięciu obiektów. Ideowym przywódcą Wietnamczyków, jak wiadomo, nie dożył momentu zjednoczenia kraju, za którą walczyli. Budowę mauzoleum w jego cześć rozpoczęła się w 1973 roku.

Dziś każdy może wspiąć się na drugim piętrze w okazałym budynku i patrzeć na Ho Shi Mina leży w szklanej trumnie. Kompleks mieści się także Pałac Prezydencki i drewniany dom prezydenta.

Mekong Delta

Innym miejscem, w Wietnamie, który jak wszyscy turyści – jest delta rzeki Mekong. Tutaj można poczuć jej piękno i egzotyczną istotę życia lokalnego. Głównym nurtem rzeki Mekong, gdzie wpada do morza tworzy setki wąskimi rękawami. Na wietnamskim to miejsce jako święte jak Ukraińców Dnieprem lub Nilu do Egipcjan.

Niektórzy turyści przyjeżdżają tu na dzień lub dwa, inne pozostają tam przez tydzień pływania stale przez kanały i odkrywania najdziksze zakątki lokalnego krajobrazu. W Delcie Mekongu przyciągają turystów domy mieszkańców, pływający targ, plantacje owoców egzotycznych, jak również wyspy, gdzie wykonywane są prawdziwe cukierki kokosowe.

Dalat i górskich Longbyan

Dalat – jest to jeden z najlepszych i najbardziej popularnych ośrodków w Wietnamie. Ale w mieście powinno się odwiedzić Góra Longbyan. Od jej szczytu roztacza się wspaniały widok na Dalat jasnych zielonych wzgórz i pastwisk.

Góra znajduje się w odległości trzydziestu minut od ośrodka i ma postać łańcucha pięciu wulkanicznych szczytów. Wysokość najwyższego z nich jest 2400 metrów. Z tarasu widokowego Longbyana może odejść, ale najwyższy szczyt jest dostępny tylko na piechotę.

wniosek

Na półwyspie Indochinach, na wybrzeżu Morza Południowochińskiego, znajduje Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Atrakcji tego wspaniałego kraju rzadko wspomina się w popularnych przewodnikach. Ale, że stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów i osób podróżujących, którzy są gotowi do nowych odkryć.

Starożytne świątynie, wspaniały charakter, ciepło i gościnność Wietnamczyków – że warto udać się do państwa. Republika Wietnamu jeszcze nie zepsute przez turystów, a zatem oczekuje każdy swojego gościa.