136 Shares 2854 views

Miasto Perm Region: lista atrakcji turystycznych. Berezniki

Miasto Perm Territory mają inną historię i przeznaczenie różnią się wielkością i ludności. Ilu z nich tylko w regionie? Gdy zostały one oparte, a turyści mogą zobaczyć tutaj? To dowiesz się z tego artykułu. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na drugim najbardziej zaludnionym miastem regionu – Berezniki.


Miasto Perm Region

Perm – jeden z Federacji Rosyjskiej, która znajduje się w części europejskiej, na Uralu. Geograficznie, Azja jest tylko 0,2% terytorium regionu.

Region słynie z pięknej przyrody, bogate w minerały licencyjnych i rozwiniętych. Węgiel wydobywano tu od dwóch stuleci, olej – od 1929 r. Region opracowała unikalny w Rosji chromitu depozytu. Krawędź dość silnie zurbanizowanych: odsetek ludności miejskiej tutaj osiąga 76%. Miasto regionu Perm, z wyjątkiem Perm (centrum administracyjne), mała. W sumie 25.

Pełna lista miast regionu Perm (miasta wymienione w kolejności malejącej liczby ludności)

 1. Perm.
 2. Berezniki.
 3. Solikamsk (ujęte w jednej aglomeracji z miasta Berezniki).
 4. Czajkowskiego.
 5. Kungur.
 6. Lysva.
 7. Krasnokamsk.
 8. Chusovoy.
 9. Dobryanka.
 10. Nigella.
 11. Kudymkar.
 12. Vereshchagin.
 13. Wargi.
 14. Osa.
 15. Nytva.
 16. Kizel.
 17. Krasnovishersk.
 18. Ochry.
 19. Aleksandrovsk.
 20. Gornozavodsk.
 21. Gremyachinsk.
 22. Okhansk.
 23. Usolye.
 24. Cherdyn.
 25. Chyormoz.

To ciekawe, że co najmniej pięciu tysięcy ludzi w dwóch ostatnich miastach. W ramach Perm Kraju tam wieś, a nawet wsi, gdzie coraz więcej osób żyje.

Numer City 1 w regionie – jest Perm wielkości, liczby ludności i potencjału gospodarczego. Ale nie od wieku. Najstarsze miasto Perm Krai Cherdyn jest, że kiedyś było stolicą miejscowego terenu. Został założony w XV wieku. Dziś jest to prowincjonalne miasto o populacji 4,5 tys. To niesamowite, jak radykalnie może zmienić losy danej miejscowości!

Atrakcje, zabytki, ciekawe miejsca

Do najbardziej znanych atrakcji turystycznych regionu Perm nie są w miastach i poza nimi. Jest to przede wszystkim pomniki przyrody: rozległe połacie lasów borealnych, rzekach górskich, tajemnicze jaskinie, i oczywiście niesamowite skalnych. Podróżni nie są do niczego zwany obszar krawędzi skał i kamieni. Szary, Govorlivy, Painted Stone – wszystkie te obiekty przyciągają każdego roku wielu turystów.

Miasta w regionie posiadają również wiele ciekawych rzeczy: liczne muzea, kościoły i pomniki architektury. Miłośnicy pięknej architektury i starych osiedli zdecydowanie powinni odwiedzić Perm, Usolye, Lysva, Solikamsk i Kungur. Bądź najlepszy w „stolicy” regionu – Perm. Miasto położone jest w centralnej części, iz to będzie wygodne, aby promieniowe wyjazdy i wycieczki do różnych częściach regionu.

Berezniki (Perm terytorium): historia i zabytki

Berezniki – drugi najbardziej zaludnione miasto w regionie Perm, jest domem dla około 150 tysięcy ludzi. Został on założony nie tak dawno temu – w 1932 roku, choć historia baseny solankowe na lokalnych ziem rozpoczęła się w XVII wieku. Verkhnekamskoye solą potasową jest największa na świecie. A od 1970 roku, miasto nadal wydobywa i olej.

Berezniki przeżył kilka starożytnych struktur architektonicznych. Jest to świątynia Ścięcia Ioanna Predtechi w 1754 roku i kilka budynków użyteczności publicznej z początku XX wieku (szpitale, szkoły, kina).

Rodzaj atrakcji można uznać za lokalne awarie – unikalnych formacji krajobrazowych, które powstały w miejscu wyrobisk podziemnych. W 2000 roku, w mieście było kilka poważnych awarii do głębokości 90 metrów.

wniosek

Miasto Perm Region może być bardzo interesujące dla turystów i podróżnych. Są stare dwory i kościoły, muzea i piękna architektura cywilnego. Najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym miasta regionu – jest Perm, Lysva, Solikamsk, Berezniki Usolye, Kungur.