718 Shares 6971 views

Kurtka to opowieść lub trendy mody?

Kurtka jest górną częścią pola, świąteczną i przypadkową formą odzieży ze specjalnym cięciem, używanym w wielu krajach świata przez pracowników ciał wewnętrznych i wojskowych.


Historia kurtki w Rosji

W tej chwili dokładne pochodzenie słowa nie jest ustalone. Użyto w języku niemieckim i oznacza szlafrok lub bluzkę.

W Rosji pierwsza tunika to długa płócienna żakiet, która pojawiła się w XVIII wieku jako odzież dla pracy gospodarczej niższych rangi kawalerii. Później nazwa ta przeszła do białego płaszcza oficera w ciepłym sezonie. Więc stał się dwuczęściową marynarką z podwójną klingą z dwunastoma guzikami, wydłużonymi podłogami i kołnierzem stojącym. Tunika była nosiona epauletami. To było skrócone wiele razy zgodnie z trendami mody, a na początku 20 wieku osiągnął długość znanej kurtki.

W rosyjskiej flocie tunika jest częścią białego i niebieskiego tonu z pięcioma przyciskami w klamrze. Tuż przed wojną niebieska tunika zaczęła być wykorzystywana w lotnictwie jako odzież do różnych prac.

Trendy zagraniczne

W marynarce, siłach powietrznych i wojska podczas Drugiej Wojny Światowej szeroko rozpowszechnione tuniki odnowionego gatunku nabrały podobieństwa do modeli Francji i Anglii. Zaczęli nosić marynarkę. Szycie kołnierza było głównym akcentem projektu, może to być z miękkiej podstawy, jak kołnierzyk z tuniki z guzikami lub zdejmowania. Również były na głowie duże kieszenie z klamerkami na podłodze. Wśród pilotów tamtych czasów tunika to angielska kurtka z rozłożonym kołnierzem i możliwość założenia krawata.

Najbardziej zróżnicowane cięcie tuniki pojawiło się w 1918 roku. Decyzja korespondowała tylko w marynistycznych formacjach front-line i siedzibie głównej. Ale nowy minister marynarki wojennej i wojskowej usunął ten nakaz. Wolał marynarkę kurtki wolnej próbki. Wkrótce wielu szefów sił zbrojnych podążyło za mną. Stara forma została zmieniona na nową próbkę, ale nie wszystkie wykonały ten porządek, w wyniku czego mundur kurtki również zniknął w flocie.

Przednia kurtka

W organach wewnętrznych i siłach zbrojnych Federacji Rosyjskiej tunika to mundur strój, który z codziennej pracy nie różni się ani kolorem, ani ciętą. W dokumentacji tunikę damską określa się mianem kurtki. Z wyjątkiem organów wewnętrznych i sił zbrojnych, mundur zwykle nazywa się marynarką. W marynarce biała i niebieska tunika nie jest używana, ale nazwisko jest używane jako kurtka.