698 Shares 7756 views

siarczan magnezu (nawozy): Instrukcja obsługi, ceny

Dla szybkiego i prawidłowego rozwoju ogrodu warzywnego i upraw ogrodniczych potrzebują różnego rodzaju mikro- i makroelementów. Oprócz azotu, fosforu i potasu, rośliny należy otrzymać z gleby i magnezu. Aby osiągnąć dobre plony bez stosowania opatrunków zawierających tę substancję, jest to niemożliwe. W większości przypadków, wadą jest kompensowana w glebie przez wprowadzenie nawozy, takie jak siarczan magnezu (MgSO 4).


Rolę w tworzeniu roślin

Z braku magnezu w glebie w ogrodzie, upraw ogrodniczych i rolniczych spowalnia proces formowania chlorofilu. Oznacza to, że bez tego makro elementem w tkankach roślinnych po prostu zakończyć procesy fotosyntezy. Ponadto magnezowo

 • Pobudza wychwyt fosforu przez rośliny;
 • aktywuje się w hodowli tkankowej ponad 300 enzymów.

Gdy wystarczająca ilość magnezu w glebie roślin gromadzą się szybciej muszą białka. A zatem, zaczynają aktywnie dzielić się komórek. Również w tym makrokomórka stymuluje powstawanie w tkankach roślin pektyny i poprawia smak owoców.

Co jest MgSO4

Uzupełnić substancję w glebie mogą używać różnych nawozów (ammoshenita, wermikulit, mąki i DUNIT t. D). Jednakże, najczęściej opatrunek tej grupie jeszcze siarczan magnezu, których cena jest bardzo niska. Substancja ta jest czysta biała, dobrze rozpuszczalne w wodzie kryształki o określonym smaku. Alternatywnie siarczan magnezu jest również nazywany gorzkiej soli. Oprócz rolnictwa, jest on stosowany w medycynie, przemyśle spożywczym i ciężkiego.

siarczan magnezu otrzymuje się przez reakcję następujące substancje:

 • kwas siarkowy;
 • tlenek, węglan i wodorotlenek magnezu.

Czasami jest to również odizolowane od wody morskiej lub kizerytu mineralnej lub epsomit.

Wykorzystanie jako nawóz

Siarczan magnezu – nawóz sztuczny o dużej prędkości i w związku z tym stosuje się przede wszystkim na oddziale intensywnej rolnictwie, uprawy zbóż i innych ważnych roślin uprawnych. W większości przypadków zalecane jest stosowanie na glebach obojętnych lub lekko kwasowych. Na takich glebach rośliny najczęściej cierpią na brak magnezu.

Ponadto MgSO4 stosuje się:

 • w szklarni ;
 • warzyw w otwartym polu;
 • na intensywne łąk.

Aby zastosować ten nawóz można kibicować i do stosowania dolistnego.

Używa dla upraw warzywnych

W ogrodach i w ogrodach jak podawanie zazwyczaj stosuje się wodny roztwór siarczanu magnezu, 7 (MgSO4 x 7H2O). Główne problemy to brak makro elementu reakcji roślin ogrodniczych, takich jak ziemniaki, pomidory, ogórki. Do nawożenia roślin warzywnych nawóz Najlepiej jest stosować sprężyny wraz z azotu, fosforu środków. W przygotowanie gleby w kwietniu powinny być wykonane:

 • pod sadzonki pomidora i ogórka – 7-10 g / m 2 nawóz;
 • w przypadku innych upraw, – 12-15 g / m2.

siarczan magnezu do pelargonii, nagietka, rumianku i innych ozdobnych roślin ogrodniczych zielnych wykorzystywanych w takiej samej wysokości jak dla warzyw.

Z braku makro element żywienia gleby należy również zrobić, a przez cały sezon. Zazwyczaj gleby pod rośliny zapłodnienia MgSO4 x 7H2O raz na trzy tygodnie. Root nawożenie siarczanem magnezu rozcieńczony w ilości 25 g na 10 litrów wody, a arkusz – 15 g na 10 litrów. Przepływ do sporządzania roztworu Warzywnictwa i kwiat powinien wynosić około 1-1,5 litra na metr kwadratowy.

Zgłoszenie krzewów ogrodowych

Zgodnie z malin, porzeczki, agrest, krzewów róż, mock pomarańczowy, fioletowy i tym podobne. G. siarczanem magnezu i po raz pierwszy, że jest pożądane, aby sprężynę. W tym samym czasie na jednym metrze kwadratowym dookoła pnia koło należy użyć około 30 gramów środków. W sezonie dla krzewów są zazwyczaj przechowywane dolistne. Rozpyłowe z roztworu powinna wynosić od 15 g siarczanu magnezowego i 10 litrów wody. Zużycie oznacza więc powinno być 1,5-2 l / m2.

siarczan magnezu: aplikacja do drzew owocowych

Jabłka, śliwki, gruszki, morele siarczan magnezu nawozić w kwietniu w ilości 30-35 gramów na metr kwadratowy okręgu wokół pnia. Sezonem, drzew owocowych, a także krzewy, podawany przez rozpylanie korony. Starych jabłoni i grusz bardziej wygodne, oczywiście, nawozić korzeni. W tym pierwszym przypadku wprowadzone szybkością zasilania 2-3 litrów na drzewo w drugim – 5-10 l. Faktycznie roztwór wytwarza się w ilości 15-25 g oznacza 10 litrów wody.

wspierania karmienia

Luźna gleba w miejscu, a niższe pH, tym mniejsza ilość magnezu w nich zawartych. Zatem ubogich na makro element głównie piaszczyste i gliniaste gleby SOD-bielicowe. Właściciele działki gruntu o należy stosować siarczan magnezu i spadek – jako uzupełnienie karmienia. W tym czasie, nawóz jest kopanie w wysokości 50-100 gramów na metr kwadratowy.

Aby dowiedzieć się dokładnie, co jest konieczne w tym konkretnym miejscu rodzaj ilości siarczanu magnezu, można zamówić w specjalistycznych badań laboratoryjnych na skład gleby.

Jak określić brak magnezu w glebie

Badania laboratoryjne pomogą ustalić dokładnie odpowiednią ilość nawozu, w tym takie jak siarczan magnezu. Jednak nie są one tanie w dzisiejszych czasach. Dlatego wielu ogrodników wolą definiować brak substancji w glebie, co samych kultur.

Niedobór magnezu w rosnących roślin warzywnych i ogrodowych przejawia się przede wszystkim w ujemnych zmian w stanie z blaszek liściowych. Napisz MgSO4 gleba jest konieczne w przypadku gdy:

 • Tkanka na krawędziach i żył blisko upraw liści zakupiony żółty, czerwony lub fioletowy kolor;
 • Płytki silnie i zmarszczki się wypukła z powodu zagięcie końców w górę.

Bardzo często zdarza się, że niektóre z liści na roślinach brakiem MgSO4 nawet umrzeć w ogóle. Pokaż oznaki głodu magnezu w warzyw i upraw ogrodniczych zawsze zaczynać od dołu. Najwyższego liście zmieniają kolor ostatni. W kapuście niedobór magnezu powoduje tkanki marmurkowania.

Ponadto do niekorzystnych zmian w stanie liści, brak tej substancji do gleby mogą prowadzić do słabego rozwoju płodu i w konsekwencji do obniżenia wydajności.

Ile jest siarczan magnezu

Jego wszechobecność, to opatrunek uzyskuje nie tylko ze względu na skuteczność i szybkość działania. Bardzo niski koszt wyjaśnia również popularność takich nawozów jest siarczan magnezu. Cena opcji MgSO4 x 7H2O waha się od zaledwie 100-120 rubli. dla standardowego opakowania (1 kg). Neutralny siarczan magnezu kosztuje 40-50 rubli. / Kg w zależności od producenta i dostawcy.