249 Shares 4893 views

Ziemniak z rąk: zasada pracy, cechy konstrukcyjne

Podobnie jak w fabryce, ziemniaki, wykonany własnymi rękami, ma ten sam cel – jednolite układanie bulw na określoną głębokość i jednolitego uszczelnienia z łóżek. Rzędy, głębokość siewu, uszczelnienie gleby – funkcje te są realizowane przez proste mechanizmów wytwarzających siłę każdej z nich. Odpowiedzialny za to borozdorezy, rurociągi i bulwy są pochowani koła. Co do siewnika, to jest nieco bardziej skomplikowana. Należy równomiernie zastosować bulwy w ziemi. Mechanizm ten nie może sobie pozwolić na twórców ludowych, więc zastępuje człowieka.


We wsiach, prawie wszystkie zaangażowane w uprawę ziemniaków, a zatem w celu ułatwienia pracy, ludzie pochodzą z różnych narzędzi, które oszczędzają czas i wysiłek. Sadzarka ziemniaków, wykonany własnymi rękami, przyczynia się do tego w wystarczającym stopniu. Jako pojazd holujący może być używany jako ciągnik, a także mini-bloku, w zależności od wielkości.

Jego zasada działania jest bardzo prosta. Istniejący zbiornik jest wypełniony na kilka worków z bulw, ale aby nie zatrzymać się w środku pola, aby podsumować pary. Operator (siewca) wykonuje swoje miejsce, a ciągnik zacznie zwolnionym tempie. Od siewcy wiele zależy – musi być w tym samym rytmie wrzucić ziemniaki w efferens Vas przez długi czas, że to zadanie nie jest łatwe. Umiejętności te są nabywane szybko i wkrótce staje się rodzajem maszyny. Borozdorezy regulowany, można określić dowolną głębokość. W szczelinach łóżek siewca rzuca bulw ziemniaka. Szczeliny pomiędzy nasion zależy od prędkości jazdy ciągnika (ciągniki lub spaceru ciągnika) i siewcy rytmu pracy. dvuhborozdnuyu ziemniaczane można zrobić zmniejszy czas siewu. Jeśli obszar siewu jest niewielka, to jest zupełnie wystarczające dla jednej bruzdy.

Raz bulwy na miejsce, łóżko dla niego do snu jest niezbędna do tego, aby Sadzarka ziemniaków wyposażone w specjalne koła. Są one ustawione pod kątem, co przyczynia się do gleby z zasypianiem w bruździe po obu stronach. Ziemniak, jego ręce smasterennaya musi zapewnić ich regulację – stopień penetracji i napięcia w zależności od rodzaju gleby.

W ten sposób urządzenie to działa, ale po bulwy sadzi, zalane gleby, na ta praca nie jest zakończona, trzeba jeszcze jedną operację – usunięcie śladów donicy i kołami ciągnika. Odbywa się to przez kultywator, który rozluźnia zagęszczoną powierzchnię, a ponadto przyczynia się do określenia dokładnego położenia łóżka.

Sadzarka dla motobloków, własnymi rękami wykonane, często wykonywane monocolpate, co zmniejsza obciążenie ciągnika. Zgodnie z zasadą działania jest taka sama.

To urządzenie może produkować w krótkim czasie. Lej jest wykonany z blachy stalowej, z której wielkość jest określona przez ilość zaszczepieniu. Rama wykonana z rur i elementów, które zawsze w studio każdego gospodarza. Sadzarka ziemniaków, wykonany własnymi rękami, porusza się na luźnej ziemi, dzięki czemu może być wyposażona w koła z metalowymi spawane ich przez rogach, które służą jako ochraniaczy. Tak jest w przypadku, gdy wiertło jest niemożliwe, aby umieścić na drzwiach gumowym.

Ten ręcznie plantator znacznie zmniejsza czas siewu, ułatwia pracę ludzką, która daje dodatkowy czas, który mógłby być poświęcony na innych rzeczach, podczas gdy ich wiejskiej dużo.