598 Shares 4976 views

Czechosłowacki hokeista Ivan Hlinka: życiorys, osiągnięcia, kariery i ciekawostki

Glinka Ivan – hokeista, który przyniósł złoty medal olimpijski dla swojego kraju. Było to w czasie swojej miłości do hokeja w Czechach wyraźnie objawia się i stała się widoczna na całym świecie. A liczba fanów w kraju, a ich zaangażowanie w hokeju wzrosła do niespotykanych wysokościach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w świecie hokeja ma wiodącą pozycję wśród gier zespołowych. Ten sport nie jest dla słabych, i rzeczywiście przyciąga uwagę miłośników prostych robotników twardych do prezydenta. Ponadto, MI Glinka pisał swoje nazwisko w historii międzynarodowego hokeja jako pierwszy trener-europejskim, lidera zespołu NHL.


Krótka biografia Ivana Glinki

Ivan z rodziny sportowej. Urodził się w 1950 roku, w styczniu, 26. Jego ojciec grał w piłkę nożną i hokeja doskonałe, ale nie był profesjonalnym graczem. O swoim dzieciństwie bardzo niewiele wiadomo. W szkole był dobrym uczniem. Język rosyjski był najwyższy wynik. W słowach hokeista zagrał sportowych całe moje marzenie z dzieciństwa i zostać dobrym piłkarzem lub hokeista. Ivan przeszkolony twarde i ostatecznie hokej stał się sens jego życiu. W rezultacie, w wieku szesnastu lat zaczął grać dla klubu Litwinowa, aw dwudziestu – Glinka już kapitanem drużyny i oznacza NHC.

Jako człowiek rodziny, był przetrzymywany i spłodził trzech wspaniałych dzieci: dwóch synów i córkę.

Ciekawostką jest fakt, że dziadek Glinki Ivana walczył przeciwko Liverpoolowi w czeskiej części obudowy na Syberii, a on nie był w Omsku. Mój dziadek dożył 80 lat i zmarł w 1978 roku

Później trener Ivan Hlinka będzie działać w Omsku i nazywany „Vanguard” przez resztę swojego zespołu.

Jego życie skończyło się tragicznie w wypadku samochodowym. Stało się to 16.08.2004 roku.

Glinka – gracz

Nawet jako sportowiec, hokeista, grał na pozycji napastnika siedemdziesiątych do reprezentacji Czech. 1972, 1976, 1977, stał się znaczący w karierze hokejowej: Ivan Hlinka stał się mistrzem świata. Był w stanie brać udział w tych turniejach jedenastu. 1976 był pierwszym udział w Pucharze Kanady, gdzie stał się jednym z najlepszych napastników. Ponadto, hokeista zdobył olimpijskie złoto w 1972 i srebrny w 1976 roku

W trakcie sezonu 1981/1983 Glinka Ivan grał w NHL w „Vancouver”, który stał się jednym z pierwszych czeskich hokeistów iść za granicą. Zostali grał 137 gier, zdobył punkty, w którym: 123 (42 + 81). W playoff swoim koncie trzynaście meczów i trzynaście (3 + 10) punktów. W roku 1983, bohater tego artykułu, a „Canucks” były w finale Pucharu Stanleya. Zwerbował do sezonu sportowego 1981/1982 roku sześćdziesiąt (23 + 37) Punkty były najlepszy wynik (w tym czasie) w historii „Vancouver” wśród przybyszów. Później liczba ta przekroczyła rosyjski hokeista Paweł Bure.

Międzynarodowa kariera skończyła hokej na doskonałych (132 razy) grać w drużynie narodowej.

Glinka – trener

W 1983 roku czechosłowacki hokeista Glinka Ivan wrócił do Europy, gdzie przeszedł na emeryturę jako zawodnik w klubie Szwajcaria EV Zug. Aw 1985 roku rozpoczął karierę trenerską. Jego najważniejsze osiągnięcia jako eksperta, oczywiście, związane z pracą w Republice Czeskiej. Jako trener Ivan Hlinka rozpoczął swoją karierę w „Pittsburgh”. Jego głowa była Brooks. W rezultacie, na 3 miesiące przed końcem sezonu sportowego 1999/2000 zaczął zarządzać „Penguin”. Następnie nazwiska dwóch znanych trenerów będzie mieć pośredni tragiczne przeplotu …

Glinka była bardzo szanowana osoba w Republice Czeskiej i za granicą. Jako trener Hlinka doprowadził Czechów do zwycięstwa w dwóch mistrzostwach świata, trzech wyników nagrodzonych – W olimpiadzie. Obejmuje otrzymanego złota w Nagano-98.

Coaching

Po roku został asystentem Brooksa w „Pittsburgh”, „Pingwiny” zdobył 11 gier Spośród 24, aw play-off i poszedł do drugiej rundy. Parafia Glinka 21.06.2000, na stanowisku głównego trenera zespołu zbiegła się z powrotu legendy „Pittsburgh” Mario Lemieux w wielkim hokeja. „Pingwiny” zdobył czterdzieści dwa mecze w sezonie gry. W rezultacie, walczyli w finale Konferencji Wschodniej z przyszłymi późniejszych mistrzów „New Jersey”.

Ale żaden postęp został uratowany przed zwolnieniem Glinka na początku następnego sezonu, a cztery spotkania zaginął na początku, ale zespół wyglądał chaotyczna i nieprzygotowany. 55,8% wskaźnik sukcesu pokazały razem z „Pingwinów” Glinka Ivan. Jego kariera, mimo wcześniejszych dobrych wyników, jako trenera zespołu została przerwana zwolnienia. Choć, nawiasem mówiąc, ta była trzecią w stosunku do osiągnięcia trenerów Pittsburg dla całej historii zespołu.

Powody zwolnienia

Wśród głównych przyczyn tych – niechęć do nauki języka. Taki wrogie stosunki z Brytyjczykami nałożyć piętno na stosunkach z wielu gwiazd w zespole. Został on zastąpiony przez R. Kehoe (14.10.2001), jego asystent. Glinka był bardzo wykształcony w dziedzinie hokeja, mam szerokie perspektywy, wspaniałe doświadczenie. Ale bariera językowa stała się nierozwiązywalny problem dla niego. Wśród zawodników były hokej-Amerykanie. Oni nie chcą uczyć się języka kraju, w którym trenować. Więc byliśmy zmuszeni do słuchania języka czeskiego. Wydaje się, że nie pasował wiele. Chociaż ci, którzy grali pod kierunkiem Ivana Glinki, w pełni zrozumieć jego wymagania, rezygnacja z tłumaczeniem.

Powrotu do Europy

Po zakończeniu było doświadczenie „North American” zmieniła i szkolenia biografia. Glinka Ivan wrócił do Europy, gdzie został mianowany Dyrektorem Generalnym drużynie Czech Olympic – 2002. W tym samym roku został wybrany do Hali Sław Hokeja Międzynarodowej Federacji. Jakiś czas później, Glinka został mianowany trenerem Czechów do Mistrzostw Świata. W 2001 roku został uznany za najlepszego trenera w Republice Czeskiej.

Ciekawostką w życiu Glinki jest czas jego zgodą stać trener Omsk „Vanguard” – jeden z czołowych rosyjskich klubów hokejowych. W „Vanguard” grał także kilku rodaków trener czeskiej.

tragiczna śmierć

Po 1 roku i 5 dni po zakończeniu imprezy w Minnesocie wypadku samochodowym i zmarł w swoim Brooks (od 11.08.2003), podobnie jak Ivan Hlinka zmarł (od 16.08.2004). Miał zaledwie pięćdziesiąt cztery lata.

Stało się to w Czechach, w pobliżu Karlowe Wary. samochody autokar zderzył się z nadjeżdżającym z ciężarówką. Po wypadku, Ivan Hlinka został zabrany do szpitala, gdzie zmarł mimo to po pewnym czasie. Obrażeń odniesionych w wypadku, nie były zgodne z życiem. Wiadomo, że przed tragedią, odwiedził uczcie Czeskiej Federacji Hokeja na Lodzie, spotkał się z byłym napastnikiem „Penguins' Jaromir Jagr, który zgodził się zagrać w Pucharze Świata, łącząc Czechów.

Śmierć trener drużyny narodowej był szok dla wszystkich mieszkańców Republiki Czeskiej. Kraj był w żałobie niezapowiedziane. Centralna publikacja czeskie sportowych w Internecie w ciągu 4 godzin po tragicznych wydarzeniach zamieszczonych przynajmniej dziesięć materiałów opisujących ten incydent, prezes odwołania, jak również podświetleniem niektórych aspektów życia, że żył Ivan Hlinka – wielki hokeista i człowiek z dużej litery! Powyżej centralach Olympic misji Czechów w Atenach, który w tym czasie pełnił Letnich Igrzysk Olimpijskich, naród był na pół maszt flagi.

Glinka Ivan – idolem wielu graczy dzisiaj. Jego wkład w rozwój czeskiego hokeja nie do przecenienia – to jest bezcenne.