197 Shares 9541 views

"Revolver" (pistolet): historia, opis, charakterystyka

"Nagan" – pistolet, stworzony rusznikarzy z braci Belgia, Emil (1830-1902) i Leon (1833-1900) rewolweru. Bronie te zostały wykonane w niektórych krajach pod koniec XIX – połowy XX wieku. Był używany do broni wojskowej.


Historia powstania

Pod koniec XIX wieku, w wielu krajach spekulują na temat zbrojeń swoich wojsk. W tych dniach, obiecujące rewolwery: prywatne palnej krótkie ramiona połączone prostota urządzenia wystarczające, niezawodne i wielokrotnie naładowane. W centrum europejskiej produkcji zbrojeń jest miasto Liege, znajduje się w Belgii. Od 1859 roku pracował w fabryce Leon i Emile Nagant. Był to mały warsztat rodzinny, który naprawiony holenderskie pistolety, a czasem nawet opracowane broni palnej.

Pierwszy unikalny rewolwer został przedstawiony starszy brat Emil testowy dział belgijski wojskowy. Postanowił wykorzystać jako broń oficerem i podoficerów, określany jako «próbki rewolwerem w 1878 roku». Ten pistolet 9 mm w 1878 roku było sześć cyfr. Jest wyposażony w podwójny efekt „urządzenia”: strzałki młot napiętego lub ręcznie lub naciskając spust.

Podoficerów piechoty, kawalerii i pomocniczej części armii belgijskiej Uważa się, że „Nagan” – najwyższej klasy pistolet! I rzeczywiście, na podręcznikiem instrukcji wojsk dzielnych, został zaprojektowany przez pistoletu 9 mm „Nagant M / 1883” z celowo zdegradowanych cech bojowych „tryb DA” w budownictwie, nowego elementu, bez strzelania Po prostu, z kręcenia tej próbce miał młotek przekrzywił po każdym strzale.

W rezultacie, bardziej 2-3 modyfikacji różnych kalibrów i długości beczki. Po pewnym czasie Emile Nagant poważnie zachorował i całkowicie stracił wzrok. Teraz główne prace nad poprawą urządzenia zaangażowany Leon Nagant.

próbkę 1886

Tak, badamy „Revolver”. Pistolet w 1886 roku ważył trochę mniej niż jego poprzednicy. Był niezawodny, a projekt stał zaawansowany technologicznie. Model ten w urządzeniu spust cztery sprężyny zostały zastąpione przez jedną dvuporuyu. Ponadto, nowy produkt uwzględniać tendencje rozwoju broni w kierunku malejącym kalibru: eksperci wybrali najbardziej popularne w tych dniach, 7,5 mm zobowiązanych proch bezdymny.

Podstawowym problemem który należy rozwiązać było projektantów rewolwerem jest przenikanie gazu pędnego do szczeliny, które tworzą przedni koniec bębna i zamkowej części lufy.

Belgijski płatnerz Anri Piper znaleźć rozwiązanie zabudowy: spust swego wynalazku, bęben ruszył przed odpaleniem. Rewolwer Henri miał specjalną konstrukcję, był pocisk jest całkowicie ukryty w rękawie, tuleja zamykający serwowane Dultsev że gazy proszek dystrybuowany i dociskane do kanału macierzystych w jednej chwili z woleja – to działanie zapobiegło gazu przełomową.

Uproszczenie to reguła z imponującą urządzenia jest popychany przez bęben baryłkę, Leon Naganov zastosowano w 1892 roku. W ramach nowego modelu rewolweru miał opracowany z tuleją ładowania, wyposażona w długi dulcytol. W co się stało „Revolver”? ten pistolet stał się klasycznym przykładem, a kolejne modele nie zmieniły się znacznie w strukturze.

urządzenie

Wszystkie rewolwery „Revolver” mają wspólną podstawę i właściwości:

 • Urządzenie umożliwia wyzwalanie podwójny efekt strzelać jak z młotkiem przechylił, a także z własnej zadziera. Jedynymi wyjątkami są „żołnierze” i „podoficerów” przedrewolucyjnej projekty, w których mechanizm samo-napinający jest zablokowane w celu zmniejszenia zużycia amunicji.
 • Monolityczne jednoczęściowe ramy.
 • Drzwi, otwierając komory bębna obrót poprzeczny. Exclusive to tylko próbka z 1910 roku, w którym huśtawki drzwi tylne i zwalnia bębnowe, pochylić prawo.
 • Lufa dla niesłyszących lądowania przykręcone do ramy.
 • Ramrod czai w pozycji wypalania osi bębna. Następnie odbył strzelanie funkcję odsysania – wyrzuca spędził naboje.
 • Urządzenie zostało umieszczone w ramie i zamykany pokrywą.

Bęben i służy jako magazyn oraz komory w tym samym czasie. W najbardziej rozpowszechnionych próbkę w 1895 roku, a wiele ich odmian bęben przyjmuje 7 opłaty. W rzeczywistości, przednia rama dodaje wydrążoną oś bębna i przymocowaną shompolnye rury. Rura ta umieszczona jest w przedniej części bębna: jest on przymocowany do szyjki trzpienia tak, że wirowanie z nim zarówno w osi. Próbki, w których bęben jest wciskany na lufie, pierwszy ma mechanizm zwrotny, w którym kompozycja jest rura bębna i sprężyną.

Urządzenie blokujące znajduje się bęben zamocowany do prawego boku ramy. Jego funkcja jest wykonywana przez drzwi sprężynowym. Gdy jest ono otwarte (nachylony bok) może być ładowany i rozładowywany z broni. Kiedy drzwi są zamknięte – zamyka śrubę, zapobiegając naładowania spada, a dzięki jej bębna nie może zatracić w lewo.

„Nagan” Bitwa na bębnie posiada siedem gniazd i wykopów wymagane dla półkę drzwi w zamkniętym i otwartym.

Ogólnie bębenkowy mechanizm składa się głównie ze składników działających jako mechanizm blokujący i obracając bęben beczki zbliżającego: Suwak breech zapadka zaczep i spust ze sprężyny powrotnej. Należą i mechanizm spustowy.

Nawiasem mówiąc, w tym czasie urządzenie składało się z muchą zamieszczonych na przedniej części tułowia i niewidocznym tyłu, celem szczelina o górną ramkę. Całkowita rewolwer urządzenie 1895 zebrane z 39 elementów.

Urządzenie wyzwalania

Broń ta jest wyposażona w spust spust podwójnego działania. Jednocześnie również produkuje modele z spust pojedynczego działania. W tym urządzeniu uderzający jest zamontowana obrotowo na spuście piórowych dołączony walce – dvuporaya jest w użyciu.

Zaczep kurkowy rewolwer produkowany wraz ze spustem. Bezpiecznik nie jest, ale jeśli nie pociągnąć za spust, specjalny element nie pozwalają iglicy do stykania się z kapsułki. Jeśli spust jest odbezpieczony, wykorzystuje specjalny mechanizm blokujący, przesunąć bęben broni forward. Spust w tej chwili zablokowana bębna tak, że nie obraca się.

właściwości balistyczne

Jaka jest dokładność w rewolwerze „Nagan”? Ten widok broń wyznaczony ustawiony na dystansie 25 m. Należy zauważyć, że jest w odległości punktu kierowania zbiega się z punktem środkowym wyników. Różne przedziały może pochwalić się zupełnie inną dokładność trafienia pożarnej:

Odległość m

z podstawką

z bronią

11

4.0

7.0

18

5.6

9.0

25

7.2

13

36

11

19

50

14

Siła walki

Według pakietów deski sosnowe o grubości 2,54 cm i trzydziestu pięciu etapach (25m) jest monitorowany Penetracji 3 deski, – 100% pocisków, płyty 4 – 70%, przy czym deski 5 – 25%. Płyty umieszczone są w pewnej odległości 8 cm od siebie. Jeden płytki wycina się w odległości do dwustu kroków (140 m).

produkcja

Rosyjski Iżewsk fabryki broni są teraz produkuje bardzo wysokiej jakości rewolwery. Ale szwedzki „Nagan” próbka jest wykonana w 1887 roku w Belgii. Co ciekawe, próbka 9 mm w 1878 roku został zachwalała armii belgijskiej. To przyczyniło się do popularyzacji fabryce marki „Revolver” na rynku światowym.

Ten sam pistolet, utworzony w 1895 roku, jak również jego odmiany, produkowane wiele broni warsztaty na całym świecie, a mianowicie rosyjskiej fabryki Imperial zbrojeń w Tuli polskim mieście Radom, niemieckie „Enel” w Suhl, belgijski „Lepage”, " frankot "i" Bayard "" Arizmendi-Goenaga „w Hiszpanii i innych.

„Nagan” uzbrojone oddziały rosyjskie

Pod koniec XIX wieku imperium rosyjskie wziął ogromny przezbrojenie armii. Karabin Mosin, wydany w 1891 roku, został wybrany jako standardowych broni małokalibrowej. W tym czasie Rosja była reprezentowana przez palnej przestarzały próbka 4,2-liniowy (10,67 mm) Smith & Wesson pistolet system III, opracowany w 1880 roku.

Nawet Komisja do produkcji małego kalibru, który był kierowany przez generała-porucznika N. G. Chagin, dołączyła do poszukiwania próbek obietnicy. Interesujące jest to, że nowa armia rewolwer następujące wymagania:

 • Imponująca moc zatrzymywania się. W tych dniach, głównym rodzajem wojsk kawaleryjskich zatem strzałem w skutecznej odległości (do 50 stopni) potrzebnej do powalić konia.
 • „Siły walce” powinno wystarczyć, aby przebić się przez 4-5-calowych desek sosnowych. niska waga (0,82-0,92 kg).
 • Kaliber, kierunek, liczba, tym profil gwintowanie lufy i tym podobne powinny być identyczne-line-parametry karabin Mosin. W ten sposób, tworząc rewolwery, można użyć karabinu uszkodzonych pni.
 • Rewolwer może być wyposażony wypalania self-napinającej, inaczej będzie pogarszać dokładność.
 • Prędkość początkowa pocisku może być niższa niż 300 m / s.
 • Na pistolet musi być obecny doskonała dokładność.
 • Konieczne jest, że urządzenie jest proste i technologiczne.
 • Ramiona powinny być niezawodne, niewrażliwe na zabrudzenia i złych warunków pracy, prosty w utrzymaniu.
 • Rękawy powinny być wyodrębnione nie jednocześnie, ale na przemian.
 • Mechanizm skierowane powinny być zaprojektowane tak, że trajektoria lotu pocisku mógł przekroczyć linii wzroku w odległości 35 kroków.
 • Bęben powinny być umieszczone co najmniej siedem zarzutów.
 • Uchwyt narzędziowy być ze skorupy pocisku, mosiężnej tulei kołnierza proszku bezdymny.

Ogólnie rzecz biorąc, samo-napinający wypalania i jednoczesne usunięcie zużytych kaset odrzucone, ponieważ komplikuje urządzenie (to ma negatywny wpływ na trwałość i wartość rewolweru) i prowadzi do nadmiernego zużycia amunicji.

Przez ogłoszeniu konkursu i ogromnego potencjału życzenie wykazywał wielkie zainteresowanie bronią krajowych i zagranicznych rzeźbiarzy. Było kilka modeli pistolet Smith & Wesson, rewolwery i avtopistolety. Pod koniec poważnej walki rozpoczął Rusznikarze belgijskie Anri Piper M1889 modelu z „Bayard” oraz Leon Nagant M1892 z. Nawiasem mówiąc, nowoczesny pistolet powietrze „Nagan gletcher NGT» jest repliką modelu, który wygrał w konkursie.

Leon Nagant zmieniła swój produkt do rosyjskiej 7,62 mm kalibru. Podobnie jak w 1883 roku zniósł wypalanie własnym napinacza, uszkadzając jakość broni zgodnie z roszczeniami konkursu.

sześcio- i semizaryadnye rewolwery – zaproponowane zostały tylko dwie opcje. Model Pieper został odrzucony ze względu na masywność i zawodność urządzenia. Konkurs wygrał Leon Nagant, prawdopodobnie ze względu na fakt, że ma on na rosyjskie Ministerstwo Obrony dawno ugruntowane więzi.

Rewolwer o patent dla rewolweru wyciśniętą cenę 75 000 rubli. Nie mógł dostać pieniądze, jak odmówiono mu. Stwierdzono ponadto ponowne zaplanowano mecz, ale z bardziej subtelnych warunkach. Teraz, oprócz parametrów nagroda: dwadzieścia tysięcy rubli za sztukę broni i pięć tysięcy za struktury opłat. Ponadto, zwycięzca musiał oddać swoje dziecko do pełnej własności rządu rosyjskiego, który nabył prawa do produkcji, i we własnym kraju i za granicą bez żadnych płatności na rzecz wynalazcy.

Piper w konkursie wykazał ponownie przetwarzane z unikalnym automatycznych rewolwerów. Komisja uznała je za „nieodpowiedni, ale dowcipny”. Rewolwer S. I. Mosina z sześciu pni nie został zatwierdzony. Polerowanie pistolet urządzenie Nagano są mniej istotne. Przeprowadzono badania porównawcze z pistoletem 4,2 liniowego Smith & Wesson i urządzenie zostało zatwierdzone. Co ciekawe, po oficerowie wojskowych prób chciał dostać pistolet z podwójnym efektem samodzielnego zadziera i fotografowania.

Komisja wróciła do samodzielnego przechylając wersji próby, ale widział swoją bezwarunkową sukces, więc postanowiłem, że broń palna Rosja Musi on być uzupełniany takie pistolety: self-napinanie dla oficerów i dla szeregowców i podoficerów – nesamovzvodny.

Urządzenie wykonane kilka drobnych zmian i zatwierdza go na wiosnę 1895 roku. Kabura dla „Nagano” tej próbki została wykonana z tkaniny. To mans skórzaną sznura trenchikom oraz wycior do czyszczenia broni.

13 maja 1895 dekret Mikołaja II „oficera” i „żołnierz” „Nagan” próbek pistoletu zostały przyjęte przez wojska rosyjskie. Warto zauważyć, że dział wojskowy z bronią były w czerwcu 1896 oficjalnie przyjęty do służby.

modyfikacje

Zbyt wiele problemów, aby uzyskać pozwolenie na karabiny – konieczne jest ominięcie wielu klasach. A wielu nie może tego zrobić, więc ludzie nabywają pneumatycznych. Ale nie być rozproszony i lista przykładów zaskakującej rewolweru „Nagan”. Oto one:

 • Nagant M1910 – 1910 belgijski próbka broń roku. Posiada jednoczesne wydobywanie zużytych wkładów.

Martial model:

 • Żołnierz „Nagan” – oszałamiające broń 20th-wieku z urządzeniem nesamovzvodny spust. Jego produkcja przestała w 1918 roku.
 • „Revolver”, stworzony dla oficerów, wyposażona w urządzenia self-napinający wyzwalania.
 • Przed haki świata były dla wojsk granicznych w małej ilości: karabinek integralnie cast kolbą i lufą długości 300 mm i rewolwer z odpinanym kolbą i lufą przedłużony do 200 mm.
 • „Revolver” stworzony dla dowódców, kompaktowy ucieleśnieniem Rewolwer przeznaczone do chowane. Jego trzon jest zredukowana do 85 mm, a uchwyt skróceniu. Próbka została opracowana w 1927 r. Jest wytwarzany w małych porcjach do 1932. Razem wyprodukował około 25 000 sztuk tych produktów. Zgodnie z modelem uzbrojonych funkcjonariuszy OGPU i NKWD.
 • Dla rozpoznania i sabotażu batalionu w 1929 roku został on stworzony przez pistolet z tłumikiem wyposażonej w funkcję tłumików maszynowych „Bram”, z wyjątkiem pojawienia się ognia. Zaprojektowane bracia IG i VG Mitin.
 • Nagant wz. 30 – broń rewolwer zaprojektowane, wykonane w 1895 roku Polaków. Od 1930 do 1939 roku produkowane seryjnie w Radomiu w fabryce broni. Ogółem Polska produkowane 20.000 sztuk rewolwerów „Revolver” dwie próbki: Ng wz.30 i Ng wz.32.

Modele sportowe – broń 20 wieku

Te wspaniałe produkty:

 • Szkolenie rewolwer Nagant-Smyrna szkolenia, opracowany w 1926 roku. Jego projektantem jest A. A. Smirnsky. Od 1925 do 1939 roku te produkty wytwarzane 3.500 sztuk mocy 5,6 mm za amunicją bocznego.
 • „Nagan” Rewolwer jest stworzony do sportu w 1953 roku. Jego projektantem jest VA Paramonov. Próbkę tę wytwarza się z 1956 do 1966 roku. Łącznie 8220 sztuk MC-4 i MC były produkowane-4-1.
 • TOZ-36 – sportowej broni w 1962 roku próbki. Model ten został zaprojektowany EL Haydurov.
 • TOZ-49 – próbka pistolet w 1972 roku, jest dla sportu. Jego zaprojektowany EL Haydurov. To skrócenie bęben pod skróconej kasety 7,62H26 mm.
 • TOZ-96 jest opcja eksportu TOZ-49 przy sile .32 S & W długim Wadcutter. Produkowany od 1996 roku.

Sport i modele myśliwskie

A teraz spójrz na broń następujące próbki:

 • Karabinek KR-22 „Falcon” jest przykładem za konwersji .22 LR. Ten rewolwer „rewolwer” lufa wyposażona wydłużona do 500 mm, drewna i przedramienia kolbą integralnie oddanych. Ten produkt waży 2 kg. Aby to zaczęło się w 2010 roku.
 • Pistolet „Thunder” to model konwersji, wyprodukowane ukraińska spółka „SBM”. Ten pistolet sportowy pod opieką 4 mm Flauberta stworzony do treningu.

broń obrony cywilnej

Co to jest „Revolver” traumatyczne i gaz? Na początku 2000, kilka odmian tych pistoletów zostały zaprojektowane, wyprodukowane przez zmianę bojową „Naganov”.

 1. W rosyjskim produkcji broni obronne następujące: P1 urazu „Naganych” pod opieką 9 mm i R. A. HPE-502 „rewolwer-M” w ładunek 10H32 mm T, za opłaty za usługę uraz RS 10H23 mm T.
 2. W Ukraina gaz wytwarzany w uraz i pistoletów „brygada dowódca”, „rampa 1R”, „D-Nagant” krótki „SKAT 1Rk” i „Rewolwer Federacji Rosyjskiej.”
 3. Pistolet powietrze „Nagan gletcher NGT» made in USA. Gaz-cylindrowy silnik Twin legendarny rewolwer.

Dzięki wymagań kryminalistycznych, broń urządzenie, strzelając gumowymi kulami, nastąpiły zmiany zakazujące fotografowania głowic.

Sygnałowe (hałas) modele

 • HPE-503 "Nagan-S" ( "Bluff") – pistolet sygnał pod cap "Zhevelo". Wykonane Vyatskiye Polyansky „Molot” roślin w lecie 2006 roku.
 • "Revolver MR-313" (Nagano-07). W tym przykładzie w porównaniu z „Bluff” zmodyfikowane urządzenie mocującą trzpień (y nowy czop bardziej wyrafinowanych konturu). Model ten jest wyposażony w mniejszej średnicy pnia, nie znajduje się na numer seryjny ramy w części zamkowej lufy ramy frezowania nie produkowany.

„Nagan MR-313” jest wyposażony w bęben, którego ilość nie sumują się do liczby na ramie. Tuleja rewolwer w „Zhevelo” nie jest wciśnięty w komorach i wkręca się w gwint.

Co ciekawe, w 2008 roku, „młot” produkcja tych rewolwerów odwrócił się i przeniósł się do fabryki broni Iżewsk.

 • P-2 – broń sygnalizacja pod cap "Zhevelo", następnego modelu po "Bluff" i MR-313. Producent jest troska Kałasznikow.

Wreszcie, jeśli jesteś zbyt leniwy, aby uzyskać pozwolenie na karabiny (nie wiele osób takich jak biurokracji), można zakupić sport „Nagant” pod opieką Flauberta. Produkty te są wypalane głośno, doskonale chronią przed bezpańskie psy nie wymagają pozwolenia na zakup i noszenie.