716 Shares 8453 views

Podstawy elektryki. Szkolenie elektryka. Co należy wiedzieć elektryka

Współczesny świat jest trudno sobie wyobrazić bez maszyn, pracy z energią elektryczną. I poprawy jakości jej dostarczania. Na przykład, przewody aluminium zastępuje miedź wynalazł niepalny izolacji. Wyposażenie zaczął być podzielony na strefy na podstawie bezpieczeństwa pożarowego. Pomysł jest prosty: pożar powstałe w tym samym obszarze, nie może przejść do innego. Z tych samych zwiększa prędkość i potrzeby wykwalifikowanego spaceru w tempie z czasem specjalistów. Co powinien wiedzieć elektryka?


Kto jest elektrykiem?

Ekspert, który otrzymał specjalną edukacji i pracy w dziedzinie elektroniki, zwany elektryka. Oznacza to, że jest to pracownik, który zna podstawy elektryki, który jest głównym zajęciem instalowania, naprawy i konserwacji sprzętu elektrycznego. Naprawy i prace instalacyjne mogą być wykonywane nie tylko w domu, ale także na ulicy, w tym na wysokości. Oprócz podstawowych umiejętności, elektryk może zawsze udzielić pierwszej pomocy ofierze porażenia prądem.

Zadaniem specjalisty elektryka – organizowanie sprawnego funkcjonowania sieci elektroenergetycznych. Na terenach przemysłowych lub mieszkalnych, a także na ulicach lub w procesach produkcyjnych.

Podstawowe kompetencje dla elektryka – dokładność, odpowiedzialność, czujności, opieki, uwagi i koncentracji.

obowiązki zawodowe

Ten zawód w naszym kraju jest dość powszechne i opisy stanowisk pracy są tworzone całkiem wyraźnie:

 • przeprowadzenia przewodów lub kabli elektrycznych zasilających;
 • Połączenie elektryczne ze wstępnym obliczeniu kabli;
 • sporządzenie planu elektryfikacji lub obiektach przemysłowych;
 • instalacja nowego elektrycznych systemów, naprawy i demontaż nie udało i tak dalej.

Badane baz elektryczne pozwalają ekspert ustalenie urządzeń sterujących lub ochrony, izolatory, angażują znakowania punktów instalacyjnych, rozwiązywanie problemów przy zwarciu r kanały kablowe. A także pomiar wytrzymałości materiałów izolacyjnych w celu przeprowadzenia prac przygotowawczych do pierwszych mechanizmów przełączających, montażu i demontażu systemu lub ochrony sygnalizacji, przewody, kable, złączki itd ..

Podstawy elektryki

elektryk praca wymaga dużej ilości wiedzy. Elementarny kurs: „Instalacja elektryczna dla początkujących” jest okazją do poznania:

 • Pojęcia podstawowe i wartości stosowane w elektrycznym;
 • symbole, które są wykorzystywane w obwodach elektrycznych;
 • Materiały i ich przewodności elektrycznej;
 • znakowanie kabli, przewodów i obwodów elektrycznych;
 • sposoby obliczania wielkości kabli i przewodów;
 • Sposoby wytwarzania kontaktu i inne związki;
 • Zasady urządzenie systemu uziemienia i ochrony instalacji elektrycznych;
 • sposoby łączenia generatorów i silników;
 • celu zabezpieczenia przed przeciążeniem obwodu;
 • istniejących typów okablowania i metod jej stylizacji;
 • Podstawy bezpieczeństwa podczas instalacji elektrycznej;
 • CPR i pierwszej pomocy na wstrząsy elektryczne.

Więc, co trzeba wiedzieć początkujący elektrykiem? Podstawy elektrycznej – jest główną podstawą przyszłości elektryki. Ale oprócz tego musi być biegły w zakresie podstaw stosowanych mechaniki, automatyki i elektrotechniki.

Wymagany poziom wiedzy

Podstawy elektryków – to jest minimum, które jest wymagane dla elektryka. Oto kilka kategorii, które posiadają informacje, które są wymagane, aby zaprezentować się z elektrykiem.

 1. Bezpośrednim celem tego urządzenia lub mechanizmu, który wymaga naprawy.
 2. Często problemy związane z danym urządzeniem.
 3. Zasady działania maszyny nieprodukcyjnym lub urządzenia,
 4. Podstawy bezpieczeństwa podczas prac elektrycznych.

Jeśli trzeba naprawić okablowanie, elektryk musi znać i prześlij do szczegółów swojego systemu, a także być w stanie zdiagnozować przyczyny awarii.

umiejętności

Szkolenie elektryka wpaja niezbędnych metod pracy. Specjalista uczą się czytać schematy i zgromadzeń, liczyć wielkości drutu, współpracować z urządzeniami pomiarowymi, niezależnie zbierać prostych obwodów elektrycznych do przeprowadzenia lutowania lub skręcania montaż połączeń stykowych.

Głównym narzędziem

Sprzęt potrzebny do elektryka jest podzielony na cztery kategorie:

 • Narzędzia ręczne;
 • elektronarzędzia;
 • przyrządów pomiarowych;
 • materiały eksploatacyjne i akcesoria.

narzędzia ręczne ustawienie jest różne dla każdego elektryka. Ale jest niezbędną podstawą. Po treningu na elektryka, młody specjalista będzie tykać, jak pracować z parą szczypce (kleszcze), montaż lub narzędzie nóż, zestaw kluczy i śrubokrętów, młotek, dłuta, taśmy budowlane, striptizerka i electrosolderers.

Jeśli produkcja pracy elektrycznego wymaga bardziej poważne interwencji koniecznie przebić element przejściowy i zestaw dysz bułgarscy do cięcia elementów ze stali do systemu uziemiającego lub kostki wycinania rowków dla kabli. Potrzebny będzie również wiertarki, która może działać jak śrubokręt, jeśli to konieczne.

Jak widać z przebiegu „Energia elektryczna dla początkujących”, przyrządów pomiarowych dzisiaj wykonywać wiele funkcji w pracy są potrzebne. Jednym z kluczowych – dostępność sondy do fazy zasilania. To wygląda jak śrubokręt, ale organizm nie jest silny, ponieważ urządzenia innemu celowi. Więcej informacji można uznać za uniwersalny miernik. Oprócz podstawowych pomiarów, to jest w stanie zweryfikować poprawność zainstalowanych urządzeń lub kierowane sieci. Aktualne zaciski pozwalają na podłączenie do sieci bez przerwy i dokonać pomiarów.

Urządzenia wspomagające nie są ujęte w wykazie konieczne, ale znacznie ułatwiają pracę specjalisty. Może to być drabiny, przenoszenia, znaczniki samodzielne źródło światła, budowa ołówki, poziomy, itp zacisk.