743 Shares 7022 views

Mexican czaszka: sekret popularności?

Meksyk – kraj, który chce odwiedzić wiele turystów z całego świata. Meksyk daje swoim gościom możliwość nie tylko opierać się na wspaniałych plażach, ale także do zapoznania się z ciekawą kulturą, zabytkami architektury i niezwykłej kuchni. Mówiąc o kraju, wiele z nich kolorowe meksykańskie czaszki.


dziedzictwo kulturowe

kultura meksykańska jest bardzo zaskoczony po raz pierwszy cudzoziemcy tu. Obrazy szkieletów i czaszek prześladować Najpierw wszędzie. W sklepach z pamiątkami dla turystów chętnie wykazać symboli śmierci i oferują kupić pamiątki lub kolorowych materiałów czaszka z wzorem w postaci czaszek.

Turystycznych doprowadza się do manekinów zakłopotanie jako szkielet stoi w sklepach. Straszne postacie związane z końcem życia, obecnego na wszystkich świąt narodowych. Aby to zrozumieć, trzeba badać historyczną przeszłość państwa. I dopiero wtedy można zrozumieć, co to znaczy meksykańskie czaszki.

Kult śmierci

Do chwili przybycia na terytorium hiszpańskim była zamieszkana przez Azteków. W przeciwieństwie do Europejczyków, tematem Aztekowie śmierci nie zostało zabronione. Religia to naród nieco inaczej mówił ludziom o przyczynach, które doprowadziły ludzką duszę do nieba.

Zgodnie z naukami szczęścia po śmierci można jedynie znaleźć dzielnych wojowników, którzy zginęli w walce bez przerwy, albo kobiety, które zmarły przy porodzie. Wszyscy inni, spokojnie odszedł to życie w starości, czekając na spotkanie z Bogiem w drugim świecie Miktlantekuitli. Pojawił się przed zmarłego w masce w kształcie czaszki i ustalił jego duszę do zguby. Wierząc tym, Aztekowie jeszcze bardziej kochał tego świata i ofiar, starając się uspokoić śmierć Jej Królewskiej Mości. Kultura meksykańska czaszka studiował dotychczas.

Nowoczesne meksykańskie mieszkańcy czczą śmierć, podchodząc do niej czuły definicji:

  • Pani Czarnego;
  • ulubiony;
  • Święty śmierć;
  • Bride.

Święto Zmarłych

Efektem fuzji kultur chrześcijańskich i pogańskich stał się świętem zmarłych. W czasach Azteków obrzędów pogrzebowych odbyła. Były dwa główne:

  • Mikkailuitontli na cześć zmarłych dzieci.
  • Sokotuettsi poświęcony pamięci starszego pokolenia.

Następnie terytorium podbite katolików i przyniósł swoje święto – Dzień Zaduszny, który jest obchodzony 2 listopada, tuż po Dniu Wszystkich Świętych.

Stopniowo te święta są wyrównane, a nowoczesne mieszkańcy świętują Dzień Zmarłych w Meksyku przez dwa dni na początku listopada. Mexican czaszka jest często używany do tworzenia fantazyjnych pamiątki i stroje.

Wielu wierzy, że na 1-2 listopada, dusze zmarłych bliskich mogą odwiedzić życie. Meksykanie przyjść na cmentarz, groby przynieść prezenty, rozmawiać z duszami zmarłych, pamiętać najlepsze momenty życia. Ale te dni nie ma miejsca na smutek i żal.
Ludzie organizują różne imprezy rozrywkowe, odnoszą się do Bogini Śmierci i poprosić ją szczęście, problemy zdrowotne i wrogów. Śmierć dla nich – to nie jest do końca życia.

Symbolem Dnia Zmarłych w Meksyku jest Calavera, co w tłumaczeniu z hiszpańskiego oznacza „Mexican Skull”. Nawet dzieci nie pozostają z dala od tego święta. Uwielbiają jeść czekoladę i czaszki trumny wykonane z cukru.

calavera Tatuaże

Ostatnio bardzo popularne tatuaże z wizerunkami symboli śmierci. Może to być:

  • krzyże;
  • czaszki;
  • węże;
  • wrony.

Zastosowanie tatuaż na ciele – to nie jest po prostu kolejnym sposobem, aby wyrazić szacunek dla zmarłych na zawsze z tego świata ludzie czcimy ich pamięć, ale również symbolem odwagi i odrodzenia. Dlatego wielu kupił meksykańskie czaszki. Wartość obrazu nie będzie nic strasznego i przerażającego.

Calavera – kto to jest?

Ale na szczycie popularności wśród tatuaż jest symbolem dzień zmarłych – Calavera. Śmierć bogini przedstawiona jako dziewczyna, która ma czaszkę na głowie, kwiaty zamiast oczu. Czaszka jest niesamowite wzory, w których motywy kwiatowe zajmują ostatnie miejsce.

Tatuaże przedstawiające calavera wolą, aby wypełnić w klatce piersiowej, bioder i ramion. Również zrobić tylko dwa symetryczne tatuaże, na przykład, ramion i ud. producentów odzieży również często używają jej wizerunek. T-shirty i koszulki z czaszką w jasnych kolorach są szczególną miłość wśród młodego pokolenia. Podczas karnawału, wiele dziewcząt zdeponowany maskę przedstawiającą Królową Umarłych. W Meksyku, ten strój jest szczególnie popularne.

Day of the Dead – tradycji, która rozpoczęła się w kraju na długo przed przybyciem hiszpańskich konkwistadorów. Jest krajowym i bardzo niezwykłe wakacje w Meksyku, główną cechą, która – meksykański czaszki. Jego miłość nie tylko dorośli, ale także dzieci. Wiele Meksykanie wierzą, że jeśli nie istnieje, to koniecznie powinien zostały wymyślone.