511 Shares 3251 views

Zelin Aleksandr Nikołajewicz: biografia i zdjęcia

Zelin Aleksandr Nikołajewicz służył jako zastępca Ministra Obrony Rosji w maju 2012 roku. Wcześniej był dowódcą Sił Powietrznych Rosji. Od 2008 roku był członkiem Zarządu Stanów Aircraft Company. Ponadto pełnił funkcję zastępcy szefa Departamentu Lotnictwa Sił Powietrznych szefa sztabu 14. Armii w ramach Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej. Zasłużony Pilot Wojskowy Federacji Rosyjskiej i Kandydata Nauk Wojskowych posiada rangę pułkownika generalnego. Rozważmy szczegóły jego biografii.

Dzieciństwo i wczesne lata

Zelin Aleksandr Nikołajewicz urodził się w 1953 roku (6 maja). Narodzin było miasto Perewalsk Voroshilovgrad region USRR. Wcześniej osada nazwano miasto Komuny Paryskiej, obecnie część regionu Ługańsku.

Alexander ukończył Charkowie Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w 1976 roku. Następnie został przekazany do służby w 787 th myśliwskiego z siedzibą w Eberswalde-Finow znajduje się w Niemczech (specjalna grupa wojsk radzieckich). Tam został awansowany na dowódcę lotu, a później awansował do dowódcy eskadry.

Zelin Aleksandr Nikołajewicz w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku był zastępcą dowódcy 115. Pułku Myśliwskiego Gwardii powietrza. Jego główne siły stacjonowały w Uzbekistanie (Turkiestan Okręgu Wojskowego). Przyszłe grupy ogólnie prowadził powietrze, zasady myśliwskich oddziału, podział. W 1988 roku ukończył Akademię Sił Powietrznych imienia Jurija Gagarina, który odbył kursy korespondencyjne.

rozwój kariery

W połowie lat dziewięćdziesiątych, Aleksandr Nikołajewicz Zelin, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, staje głowy (pierwszy zastępca dowódcy Sił Powietrznych 23) w Chita. Siedem lat później, oficer absolwentem Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji. Po konwersji Air Force w oddzielnym budynku (1998), stał się jego szef. W tym samym roku Zelin udało się uzyskać wiodącą pozycję w Trans-Bajkał i Syberyjskiego Okręgu Wojskowego.

W latach 2000-2001, oficer pełnił funkcję dowódcy 14 Armii Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Syberyjskiego Okręgu Wojskowego (Nowosybirsk), aw lecie 2001 roku został dowódcą 4. Armii w Rostów nad Donem (Kaukazu Północnego Okręgu Wojskowego). W lecie 2002 roku, generał-porucznik mianowany zastępcą dowódcy Sił Powietrznych.

dalszy rozwój

Na wiosnę 2007 roku, jest już w pozycji pułkownik Aleksandr Nikolaevich ogólnym Zelin szefa głównej komisji Federacji Rosyjskiej Air Force. Na tym stanowisku zastąpił emerytowanego Władimir Michajłow. Swego czasu był szefem jego następcy.

Warto zauważyć, że obok wiceminister obrony był członkiem zarządu JSC „Tupolew”, który później stał się częścią Stanów Aircraft Corporation. Tam, pułkownik Aleksandr Nikołajewicz ogólne Zelin reprezentował rząd jako członek rady dyrektorów (2008). Dalsze prace w tym kierunku prowadzone jest również w następnym roku.

W prasie pojawiły się plotki, że rezygnacja dowódcy planowane z urzędu. Wiązało się to z faktem, że Zelin nie uważa rozwój i integrację sił powietrznych i kosmicznych w jednym wektorze. Następnie informacja ta została potwierdzona.

Powołanie na stanowisko dyrektora

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew 27 kwietnia 2012 podpisał dekret w sprawie dymisji dowódcy Sił Powietrznych w wojsku. W maju tego samego roku zatwierdziła decyzję, że Aleksandr Nikołajewicz Zelin – Asystent Ministra Obrony Rosji.

Pułkownik Generalny otrzymał tytuł honoris pilot Federacji Rosyjskiej. W trakcie swojej kariery opanowała zarządzanie więcej niż dziesięć typów samolotów. Ponadto funkcjonariusz jest dr. Razem tablica były pilot jest trzy tysiące godzin. Nawet będąc na służbie dowódca sił powietrznych, kontynuował do lotów bojowych, a także skierowane paradę na cześć Dnia Zwycięstwa.

wyróżnieniem

Pułkownik generalnego Aleksandr Nikołajewicz Zelin, którego biografia jest przedstawiony powyżej, otrzymał najwyższe nagrody i wyróżnienia. W trakcie swojej kariery otrzymał:

  • Order „Za Zasługi”, „Red Star” i „Dla Zasługi Wojskowej”.
  • Medale z różnych kategorii.
  • Najwyższe odznaczenie wojskowe Rosji – Order stopnia 2-go św.
  • Premium pomników Po pomyślnym przebiegu operacji wojskowych w patowa pięć dni z Gruzją.

Fragmenty wywiadu

W jednym z wywiadów z liderem wojskowego mediów Zelin Aleksandr Nikołajewicz omówione modernizację nowoczesnego lotnictwa. Powiedział, że przemysł przechodzi w radykalnie nowej formacji. Na przykład, zakres decymetr domofon audycji przekształcony metra. Wynika to głównie ze względu na rozwój cyfrowego nadawania.

Ponadto, możliwość wojskowej lądujące na każdym lotnisku cywilnym. Przydzielone jakieś fundusze na ten cel, jak również decyzje podejmowane są na poziomie legislacyjnym. Upoważnić planowane uwolnienie lotnictwa wojskowego z płatności za usługi lotniskowe i parking.

Takie podejście byłoby latać przez terytorium Rosji, używając jak najwięcej sieci lotnisk, w tym nie tylko cywilnych statków powietrznych, ale także wojskowych. Przyjmuje się, że pierwszy z tych samolotów będzie „MiG-31”, który leci na wysokich szerokościach geograficznych, przeznaczony jest do samodzielnego lotu poza obszary pokrycia radarowego. To daje możliwość korzystania z samochodu w dowolnym miejscu w kraju, w tym na Kamczatce, na Dalekim Wschodzie iw Arktyce.

Reformy w edukacji lotnictwa

Z tej okazji odbyło się słynny skandal dotyczące translacji akademiach Żukowski i Gagarin w Woroneżu. Alexander powiedział, to ze względu na optymalizację procesu edukacyjnego, w wyniku specjalistycznych szkołach nie są wprowadzane w całym stanie i są skoncentrowane w kilku miejscach. Muzeum Lotnictwa w Monino pozostaje, mimo pewnych niepotwierdzonych stwierdzeń dotyczących restrukturyzacji.

Dla porównania, pułkownik Generalny prowadził doświadczenia amerykańskie. Dość duży, bogaty i dobrze uzbrojony kraju istnieją tylko trzy wyższe uczelnie wojskowe. jakość nad ilość panuje w wielu krajach europejskich.

o motywacji

Jako młody pilot, Zelin odwiedził obóz treningowy, gdzie Pavel Stepanovich Kutahov wykonywane (1976). Marshall jasno przypisane zadania pilotów z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. W dzisiejszym środowisku, kiedy chcą, aby anulować dodatek do kwalifikacji, to również prawda. To nie powinno być dozwolone, ponieważ wyrównanie doprowadzi do obniżenia jakości i zmniejszenia lotów pilotów motywacja początkujących.

Na koniec

Asystent Ministra Obrony Rosji Zelin Aleksandr Nikolaevich jego rodziny nie były szeroko reklamowane. Wiadomo tylko, że był żonaty.

Pułkownik generalnego pokazał się jako prawdziwy patriota swojego kraju, był przyzwoity sposób od początkującego pilota do głowy najwyższą rangę w lotnictwie wojskowym.

Jest to dobry przykład dla młodego pokolenia. W tym czasie Aleksander poleciał ponad trzy tysiące godzin, badając kilkunastu typów samolotów bojowych. Jednocześnie włożył wiele wysiłku na rzecz rozwoju nowoczesnego lotnictwa krajowego, choć jego pozycja jest czasami sprzeczne poglądy kierownictwa. Być może ta cecha i daje możliwość wygrania wiarygodność istniejących, jak i bronić swoich poglądów w trudnych sytuacjach.