622 Shares 4572 views

Bran – co to jest? Jak stosować otręby

O korzyściach płynących z otrębami od dawna znane. Oni doskonale oczyszczają organizm, usuwa toksyny i stymuluje jelita. Bran – co to jest? To niepożądane pozostałości, które występują w procesie wytwarzania mąki. Są one bogate w błonnik, co jest bardzo korzystne dla naszego układu pokarmowego.


Jak je produkować

Bran – co to jest? Jest to produkt, który pojawia się w tym czasie, kiedy zmielonych ziaren. Mówiąc najprościej, jest to skorupa ziarna i mąki nieuporządkowane. Wydaje się, że wytwarzanie odpadów. Ale w rzeczywistości tak nie jest!

Pomimo niezbyt atrakcyjny, jest bardzo przydatny i wartościowy produkt – otręby. Ich skład jest prosty – zmielonej powłoki ziarna. A to ogromna korzyść.

Jakie są otręby

Tak więc okazało się to, co składa się z otrębami, co to jest. Ponieważ mąka jest wykonany z różnych ziaren, otrębów i są w różnych formach, a mianowicie:

 • pszenicy;
 • kukurydza;
 • jęczmień;
 • żyto;
 • płatki owsiane;
 • gryka;
 • ryż i inne.

Wszystkie z nich, niezależnie od typu, zawierają tak ważnego elementu jak włókno – włókno.

Jak przydatne otręby

Nawet starożytni ludzie nie wyrzucaj odpadów, który jest otrzymywany po mieleniu mąki. Używali ich do jedzenia, i zauważyliśmy niewątpliwe korzystne właściwości.

Bran – co to jest? Jest to przede wszystkim duża ilość błonnika. I są one bardzo przydatne dla ludzkiego organizmu. To właśnie te włókna doskonale regulują wnętrzności, i to jest bardzo ważne dla tych, którzy cierpią na zaparcia, biegunka, wzdęcia.

Jak przydatne otręby jeszcze?

 1. Oni doskonale przywrócić mikroflorę jelita grubego.
 2. Przyczyniają się one do wycofania się z organizmu szkodliwego cholesterolu.
 3. Są doskonałe w celu zmniejszenia masy ciała.
 4. Oni normalizować poziom cukru we krwi.

Kilka powodów, m.in. otręby w diecie

Wiele osób przez lata cierpi z powodu przewlekłych chorób przewodu pokarmowego, ale gdy dodać otręby do diety jak ciało zaczyna się naprawić.

Ci, którzy, na przykład, przez sześć miesięcy biorących otręby owsiane, pozostawić tylko pozytywne opinie. Ciało stopniowo pozbywa się nagromadzonych toksyn, toksyny z krwi idzie, osoba zaczyna czuć się bardziej swobodnie. Fiber czyni jelita działa jak w zegarku.

Nie tylko, że grzywna otręby pomaga normalizować wagę, błonnik wiąże kwasy tłuszczowe i zmniejsza złego cholesterolu we krwi.

Należy również pamiętać, że otręby – Dieta w przyrodzie. W ich skład, oprócz wysokiej zawartości włókien, należą:

 • witaminy z grupy B;
 • witamina E;
 • prowitamina A (karoten).

Ponadto, wszystkie rodzaje otrąb przydatne:

 • żółciopędnym jako lek;
 • w chorobach wątroby;
 • gdy zakłóceń trzustki;
 • poprawić leczenie choroby wrzodowej;
 • wielka pomoc w zapalenie błony śluzowej żołądka.

Jeśli w dalszym ciągu wskazują na korzystne właściwości tego produktu, to lista będzie dość dokładna. Są to:

 1. Regulacja metabolizmu.
 2. Poprawa ruchliwości okrężnicy.
 3. Zwiększania perystaltyki jelit.
 4. Zmniejszenie rozpadu tłuszczu.
 5. Zmniejszenie kancerogenów w organizmie.

Więc trudno przecenić użytecznych właściwości otrąb. Jedno jest pewne – w swojej diecie to produkt cud wyraźnie nie będzie zbędne.

mikroelementy spiżarnia

Bran – co to jest? Jest to również skarbnica różnych pierwiastków śladowych, które są tak niezbędne dla naszego organizmu. Kompozycja otrębów obejmują:

 • miedzi;
 • cynk;
 • selenu;
 • potasu;
 • chrom;
 • magnezu.

Tak, że dodanie tego produktu do swojej diety znacząco wzbogaca organizmowi cennych składników odżywczych i mikroelementów.

Diabetycy, którzy za odpowiednią ilością czasu potrzebnego otręby owsiane, opinie Untraceable – prawie cały poziom cukru spadł po tygodniu regularnego przyjmowania.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ otręby znacznie opóźniają proces trawienia skrobi. Tak więc, poziom glukozy we krwi spada.

I ten produkt, bogate w błonnik, tworząc efekt osoby z pełnym żołądkiem. Apetyt jest znacznie zmniejszona, a ciężar, odpowiednio, powoli, ale systematycznie zaczyna się zmniejszać.

Ci, którzy mają problemy ze skórą, otręby będą miały wspaniałą obsługę. Wszakże cudownie oczyścić organizm z toksyn. W rezultacie skóra będzie miękka, znikają pryszcze i zapalenie.

Jaką radę

Pomimo faktu, że prawie wszystkie otręby zawierają o tej samej ilości włókna, istnieją pewne cechy każdego gatunku.

 1. Otręby jęczmienne. Zawartość rozpuszczalnego włókna jest bardzo wysoka. Doskonała obniżyć poziom szkodliwego cholesterolu.
 2. otręby kukurydziane. Większość z nich jest bogata w błonnik nierozpuszczalny. Ich stosowanie w żywności zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.
 3. otręby ryżowe. również zawierać wysoki procent rozpuszczalnego błonnika. Dobre dla tych, którzy mają problemy z pęcherzyka żółciowego i którzy zaobserwowali podwyższonego cholesterolu.
 4. otręby owsiane. Niezbędnym dla diabetyków. W sumie 60 g otrębów owsianych dziennie – i cholesterolu spadnie o 7-10%.
 5. otręby pszenne. Pokazuje, którzy mają predyspozycje do nowotworów jelita grubego.

Przy wyborze otrąb jest ważne, aby zrozumieć, jaki efekt chcesz osiągnąć – w celu zmniejszenia wagi lub uzyskać bardziej aktywnej pracy jelit, łagodzi ból w zapalenie błony śluzowej żołądka i normalizują funkcjonowanie wątroby. Ponadto, należy zwrócić uwagę na preferencje smakowe – ktoś nie lubi otrąb z kukurydzy, ale są idealne ryż.

Roztropność nie będzie kolidować

Ważne jest, aby pamiętać i prawidłowo używać produktu. Wtedy na pewno nie zaszkodzi organizmowi. Bez względu na to, kukurydza, żyto, ryż lub otręby owsiane, uszkodzenie ciała może spowodować nieprawidłowe stosowanie tego produktu.

Najważniejsza zasada – nie zaleca się jeść je suche. Pamiętaj, aby rozcieńczyć je wodą. Jednakże, istnieje obecnie specjalne kapsułki suche otręby. Oto ich coś i może być używany bez pre-rozprzestrzeniania wody. Zazwyczaj otręby lepiej wstępnego wywaru.

Niektórzy lubią dodać otręby do jogurtu lub soku i posypać sałatkę z nimi. W tej aplikacji, pozytywny efekt będzie znacznie zmniejszone.

Owies, otręby ryżowe lub żyto – jak zabrać je, aby uzyskać jak największe korzyści? Najlepiej jest, aby wypełnić je wrzątkiem i odstawić na pół godziny do pęcznienia. Następnie nadmiar wody musi być odprowadzona. Otrzymaną papkę można dodać mleko, owoce i rodzynki do jedzenia. Ważne zalecenie – aby zmyć jedzenie z dużą ilością wody lub herbaty.

Gotowa parze otręby (suszona) może być dodany do pralin, klopsy w w kaszy w deserach i zapiekanek.

Co dawka jest zalecana

Pamiętaj, że duża ilość otrąb może przyczynić się do zapewnienia, że masz uczucie ciężkości w brzuchu i będzie niewygodne. Dlatego zaleca się rozpocząć przyjmowanie małych dawek – 1-2 łyżeczek dziennie. Stopniowo, jeśli nie występują jakiekolwiek problemy, należy zwiększyć ilość do 30 gramów dziennie.

Nie zapominaj, że otręby bardzo lubi wodę, i trzeba zwiększyć ilość przyjmowanych płynów dziennie.

Do kogo są one przeciwwskazane?

Bran – produkty żywieniowe i użyteczne, jednak ich stosowania, istnieją pewne ograniczenia. Nie jest konieczne, aby wziąć je w ostrych chorobach żołądka. Jeśli napięte okrężnicy, zapalenie jelit, zapalenie żołądka lub wrzód trawienny, czekać aż do zapalenia ustępują. I dopiero wtedy można podawać w małych dawkach otręby diety.

Jeśli masz zakażenie lub biegunka wystąpiły w tym okresie, a także nie powinny jeść otręby. Mogą one znacząco zniekształcić obraz przebiegu choroby zakaźnej. Lepiej jest najpierw całkowicie wyleczyć, a następnie zmienić swoją dietę.

I pamiętać, że duża ilość otrąb nie ty zdrowiej szybciej. Wręcz przeciwnie, można zakupić wzdęcia, wzdęcia, zaburzenia czynności jelit, niedobory witamin.

Bądź ostrożny z lekami

Jeśli jesteś w trakcie leczenia i są przypisane leki, pamiętaj ważną regułę. Nie można jednocześnie odbierać otręby i leków. Włókno szybko wchłania substancję czynną leku i nie pozwoli mu całkowicie rozpuszczają się w organizmie. Nie będzie żadnych korzyści z otrębami, lub z lekami. Odstęp między przyjmowania leków i korzystania z otrębów powinna wynosić co najmniej 6 godzin. A najlepsze w czasie leczenia lekiem całkowicie odmówić przyjęcia otręby.

Przydatne bułeczki

Jeśli kochasz pieczenia i jest przeciwwskazany do ciebie przyjść na ratunek mąki z otrąb. Jest to mniej lepka, a jej skład jest bardziej przydatna niż najwyższy standardowy mąki. Nie bój się, aby dodać do każdej potrawy – naleśniki, w torty w cieście. Pamiętaj, że mąki z otrąb bardziej lepki, dzięki czemu ciasto jest dodać więcej wody.

Jeśli zdecydujesz się dodać otręby do diety, należy pamiętać, że trzeba brać je regularnie i wystarczająco długo, przez kilka miesięcy. Tylko wtedy można osiągnąć pożądany rezultat.

Wiele osób pytało o to, czy możliwe jest, aby dać dzieciom otręby. Oczywiście, ale w odpowiednich dawkach. Począwszy od 10 miesięcy, dziecko może zostać dodany do otrąb zbożowych parzonej. Ważne jest, aby pamiętać, że dzienna dawka nie powinna przekraczać 1-2 łyżeczki. Również uważnie obserwować w celu zapewnienia, że dziecko nie pojawia się reakcja alergiczna.