291 Shares 4247 views

noworodka sen (od urodzenia do 3 miesięcy)

Nie jest tajemnicą, że sen dzieci – zjawisko to jest bardzo ciekawy i pełen tajemnic. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do noworodków, które ma przyjść do istnienia, nadal nie rozumie co dzień iw nocy, spanie i jawy. Głównym zadaniem matek i ojców po urodzeniu „ustalenia” Śpiąca noworodka, który w miarę upływu czasu będzie miało miejsce jedynie zgodnie z trybem ustalonym.

Szczęściarze, którzy rodzice, których dziecko, ledwo położyć się spać słodko ziewanie, tert oczy i zasypia. Zgadzasz się, że taki los czeka tylko kilka. W większości przypadków, zanurzone w noworodka snu jest bardzo trudne i bolesne dziecko. Czasami to zajmuje sporo czasu i wysiłku.

Pierwszą rzeczą, którą musisz nauczyć się nowych rodziców: rytmy snu noworodka i dorosłego jest bardzo zróżnicowana. Czas powierzchni spania dla niemowląt wynosi 80% (w stosunku do osoby dorosłej – 20%). Ten sen jest łatwo przerywane przez skurcze, pragnienie i strach, które są „wrogami” rodziców w pierwszych miesiącach życia dziecka. Pamiętaj, że to jest w porządku! Częste przebudzenie – sposób, aby przetrwać w nowym świecie. Podczas tego snu dziecko rozwija się, a jej zakończenie – sygnał o niedogodności lub strachu. Awake dziecko z pewnością narzekać na ciebie w skurcze brzucha, pragnienia czy głodu, a może był po prostu niewygodne leżeć w określonej pozycji.

Bardzo często rodzice są zaniepokojeni, czy dziecko jest wystarczająco dużo snu i wyspać Zrób to. Odpowiedź na to pytanie jest oczywista: jeśli podczas dziecka jawie aktywnie grając z apetytem zjada i uśmiechy, to jest mało snu. Tak, każde dziecko jego reżim, więc nie przejmuj się, jeśli noworodek sen będzie różnił się od ogólnie przyjętych norm (miesięczne dziecko powinno spać 6-7 godzin w ciągu dnia, 8-10 godzin na dobę, trzy – dzień 5-6 godzin, 10-11 godzin na dobę ).

Najlepiej w pierwszych miesiącach życia położyć dziecko spać na żądanie. Ale skąd wiesz, że on chce spać? Pewne oznaki – ziewanie, pocieranie oczu, ruchy letarg, marudzenie, zmęczenie – aby pomóc zrozumieć, co dziecko chce odpocząć i spać.

Gdy dziecko, mimo wyraźnego pragnienia snu i jego atrybuty, nie może spać i płakać, trzeba określić przyczynę tej sytuacji i popraw. Przyczyny te dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Wewnętrzna obejmować problemy żołądkowe, zapalenie ucha, zarzucania swędzenie, choroby związane z zaburzeniem funkcjonowania układu nerwowego (drażliwość, wzmożone, psychicznych zaburzeń), zaburzenia metaboliczne; Zewnętrzne – niespokojnych atmosfera w domu, zmiany pogody, zmiana fazy księżyca niewygodne warunkach w pomieszczeniu (zimne łóżko nietypowe zapachy lub dźwięki, suche powietrze), naruszenie stałego snem rytuału.

Jeśli chcesz spać dziecko zdrowe, należy najpierw usunąć przyczynę lęku dzieci i sprawiają, że środowisko był jak najbardziej komfortowy, skonsultować się w tej sprawie z doświadczonych przyjaciół, mamo lekarzy. Ostatnią – najlepsi doradcy. Prędzej czy później, wszystko będzie bardziej lub mniej stabilny.

Wiele zależy od matki. Należy dać dziecku wiele uwagi w czasie reagować na wszystkie jego „żądanie” i chęć śledzić zmiany w zachowaniu dziecka, aby komunikować się z nim i rozmawiać. Konieczne jest, aby stale poprawiać warunki snu: wietrzyć pomieszczenie nawilżyć powietrze, przytulne zorganizować łóżeczko, co ciepłe i piękne. Podczas snu w nocy światło może być włączone, włącz jakiejś łagodnej muzyki lub zaśpiewać kołysankę.

Eksperci radzą, aby ustanowić jasne rytualne zanurzenie we śnie, a następnie ją codziennie, bez łamania. Tak, kąpielowy wieczór i sos w piżamie przypominać dziecku codziennie o tym, co trzeba spać po tych procedur. Ponadto, to lepiej położyć dziecko w tym samym czasie, że nie jest przypadkowo miesza się dzień i noc.

Jeśli zastosujemy się do powyższych zaleceń i dać należytą uwagę dziecka, noworodka byłby sen, zdrowy i silny!