361 Shares 6821 views

Recenzje filmu „Cichy Don” (2015)

Film "The Quiet Don" – jest czymś więcej niż tylko arcydzieło. To całe życie, podczas których świat zmienia bohaterów, ich relacje, chęć tworzenia i zapisywania. Jeśli reżyser przybiera adaptacją epickiej powieści poziomie Mihaila Sholohova, trzeba przynajmniej zachować wszystkie autentyczności i ogólną ideę. Jeśli zeskanowany film imponuje nie gorsze wrażenie urodzonego po przeczytaniu powieści, to na pewno powiedzieć, że film nie powiodło się. Recenzje „Cichy Don” film po prostu nie mogą być mieszane. Wielu ludzi i wiele opinii. Ale jedno jest pewne – jest to obraz epokowe.


Co zostanie omówione

Monumentalne dzieło „Cichy Don” obejmuje szereg wydarzeń z pierwszej wojny światowej, rewolucji październikowej i wojny domowej. Jest to chyba najbardziej brutalny, krwi zalane rok wielkich zmian w Don. Trudno i straszny czas, kiedy jeden brat idzie do innego brata. Wszystkie wartości ludzkie są zapomniane. Jedyną trwałą wartość w każdym czasie – miłość. Długi, łagodny, wieczna miłość Don Gregory Kozak i Aksinya Melehova Astakhov.

Na działce o produkcie opisuje historię rodziny kozackiej Melekhovo. Wspólnym wątkiem powieści przedstawia dramat głównego bohatera – Gregory Melehova, tragicznej miłości do Aksinya.

widok wewnątrz

Co może pomóc, jeśli nie podano mu przezwyciężyć jego miłość bliźniego? Tak, obraz może pokazać nikogo na zewnątrz, ale widz jest w stanie zanurzyć się w obrazie „głowie”. Po tym wszystkim, co Gregory Melehova powinien być każdy szanujący się mężczyzna. Jego rodzina nie wiedziała, głód, nawet w czasie wojny. W najbardziej strasznych i niebezpiecznych momentów Melekhov wspierane i zachęcane wszystko. W domu, we wsi kozackiego, jest on przestrzegany. Żona go kocha, nie może uzyskać wystarczająco dużo. Czego brakuje na spokojne życie?

To nie może być usunięty z serca swego sąsiada Gregory. „Cichy Don” – całkiem poważną pracę, która ujawnia rzucanie bohatera. On myśli o kobiecie, nawet kiedy kule gwizdał nad głową. Jak można podejście, ponieważ każdy może dowiedzieć się o tym do niej i przyznać jej uczuć? Będzie silny Kozak zapomnieć Aksinya i wrócić do rodziny?

Najbardziej oczekiwany premiera roku

Jedno z największych dzieł w literaturze rosyjskiej jest powieść „Cichy Don” Mihaila Sholohova. Praca ta przyniosła mu światową sławę i miłość czytelników.

Pamiętając zdjęcie 50 Gerasimowa, zatrzymać i skupić się na filmie telewizyjnym szeregowego „Cichy Don” (reżyser Siergiej Ursulyak), które bez obawy nadmiernego patosu, można nazwać najbardziej oczekiwanych premierę w ubiegłym roku.

Już po raz czwarty tej powieści adaptacje. Pierwszy powstał w 1930 roku – film niemy Gerasimov powielana swoją wersję czytania w 1957 roku. A w 1992 roku, jego widok produktu wykazało Siergiej Bondarczuk w swojej najnowszej pracy. Instalacja została robi dla swojego syna – Fiodora.

Raz na dziesięć lat

Reżyser filmu "The Quiet Don" Ursulyak przekonany, że taka silna i na szeroką skalę prace absolutnie trzeba filmować raz dekadę. Następnie każde kolejne pokolenie będzie w stanie odkryć go dla siebie ponownie. I w nowy sposób do zrozumienia wszystkich zdarzeń zachodzących na stronach. A „Cichy Don” na rok 2015 jest całkowicie zdolny do rozbudzić zainteresowanie w powieści, powrót książkę z punktu widzenia dyskusji.

opinia Vox

Recenzje filmu „Cichy Don” w większości pozytywne. Całkiem dobra gra aktorów zmuszony oglądać historię w jednym oddechu. Ale tu jest miejsce do strzału nie jest bardzo dobrze dobrane. Oczywiście, obraz nie pomogą porównać ze znanych i lubianych ludzi filmu. Mimo to, twórcy byli w stanie usunąć własną rękę, w odróżnieniu od innych, wariant. Film „The Quiet Don” na rok 2015 można oglądać i mieć co najmniej ponieważ aktorstwo jest dobre do brzydoty. Może Makovetskii trochę odstaje od zespołu, ponieważ nawet w makijażu to – wymawiane Makovetskii.

Recenzje filmu „Cichy Don” wspierać młodych aktorów. To psuje wrażenie, że śmiertelne przystojny aktor grający Gregory Melehova, trudno nazwać. Ale praca aktora Jewgienija Tkachuk wygląda całkiem przyzwoicie.

Gerasimovsky czytanie

„Cichy Don”, 1958 wydanie zawiera dużą sytuacji tragicznej. Może dlatego, że reżyser trochę odbiegała od samej powieści. Ale Szołochow, używając jego niebywały talent, udało się sprawić, że powieść prawdziwa tragedia. Każdy z bohaterów ma swoje własne przeznaczenie, swój ból, swoje marzenia.

Przestrzeganie okazało dokładne. I strzelanie zdjęcie zostało przeprowadzone w tych miejscach, gdzie nie były prawdziwe wydarzenia z wojny domowej. Recenzje filmu „Cichy Don” Gerasimov powiedzieć, że autor sam był zaangażowany w proces selekcji zespołu. Niemal od pierwszych minut oglądania aktorów nie widać – publiczność pojawiają się prawdziwe, rzeczywiste bohaterów tamtych lat. Sergey Gerasimov, oczywiście, wszystkie nasze plany udało. Film „Cichy Don” w wydaniu z 1958 – jest tak silna, że wzór można łatwo poczuć atmosferę życia Don Kozaków.

Sergey Ursulyak. Narodziny nowego dzieła lub próba skopiowania starą?

Aby usunąć czwartej filmowej adaptacji „Cichy Don” najbardziej dokładne i zgodne z prawdą, aktorzy były jakieś ofiary: mężczyźni jeździć konno w siodle na ból w nogach, a kobiety nauczyły się doić krowy, to było zbyt łatwe. Sergeyu Makovetskomu, wykonany na obrazie starszego Melehova nawet przebite ucho naprawdę, bo pozorne kolczyk nie chciał się zatrzymać. Go codziennie przez cztery godziny stosuje wyrafinowany makijaż. W trosce o sztuce musiałem znosić. Tak, on też walczył za prawdziwe, dla wiarygodności tego, co się dzieje.

Strzelanina miała miejsce w rejonie Rostowa. Aktorzy w lewo, wypełniając tylko pozytywne wrażenia. Pamiętali, jak gościnni byli miejscowi, którzy ciągle próbują zabawiać załodze coś smacznego. Wspominaliśmy, co było piękne jazda konna w okolicy. Nawiasem mówiąc, aktor Jewgienij Tkaczuk, który grał rolę Gregory Melehova już trzy konie. On chce ustanowić jeździeckich teatru.

Tu i filmowane "The Quiet Don". Ursulyak, reżyser filmu, jestem pewien, że publiczność pokocha swój film jak kiedyś, jeszcze w 1958 oddali swoje serca na filmie Sergeya Gerasimova.

Jak zbliżyć się do rzeczywistości?

Nowy „Cichy Don”, który wyszedł spod pióra dyrektora w przeszłości, w 2015 roku, próbował strzelać tak, że publiczność w każdym wieku to było interesujące. Aby wszyscy na planie odzwierciedla rzeczywistości, stara się odtworzyć atmosferę, który był obecny tu na początku XX wieku.

Strzał w pobliżu miejscowości Veshenskaya w rejonie Rostowa. Wybrałem to miejsce dlatego, że wydarzenia opisane w powieści Szołochow miały miejsce na tych ziemiach.

Preparat zajmuje dużo czasu. Tylko sceneria do filmowania został zbudowany około roku. Wszystkie rzeczy, bez których nie sposób wyobrazić sobie codzienne życie i czasy – szkło, odlewane z żeliwa patelnie, pudełka, naparstki, zasłony – okruchy zgromadzone w muzeach, kolektory, prosił mieszkańców.

Nowy „Cichy Don” To może udawać „przezwyciężyć” chwałę zdjęciu wykonanym ponad pół wieku temu. Po tym wszystkim, nawet aktorzy nauczyli się poprawnie mówić, chodzić, śmiać się, być ochrzczeni. Tak, że publiczność nie żałuję czasu spędzonego na ekranie telewizora oglądając to, aby odtworzyć atmosferę aktorów miał praktycznie przekształcić ich znaków. Wszyscy członkowie grupy byli wziąć lekcje jazdy konnej, bo kozaków bez konia, jak zwykłych ludzi, na przykład, bez dłoni.

Strzelać bardzo niebezpieczne to ogień, kiedy Mihail Koshevoy (aktor Alexander Yatsenko) podpala wsi. Filmowanie prawdziwy ogień. Budynki były raz wykonana z drewna, były natychmiast zaangażowany w ogniu, tak strzelać kilka trwa to nie było możliwe.

To, co okazało się film „Cichy Don”. Aktorzy i ich role grane były bardzo przekonujące, prawdomówny i szczery. Film Sergei Ursulyak wciąż ma więcej do czynienia z państwem, w którym wszyscy ludzie są bardzo zmęczeni walk i konfliktów, stałą zmianę ideologii. Jest mało prawdopodobne, że film będzie tak kochał jak taśma Sergei Gerasimov, ale to, co jest w stanie łatwo przewyższyć wszystkie inne opcje adaptacja filmowa „Cichy Don”, nie może być wątpliwości.