163 Shares 8276 views

Otwarta mdf-file?

Często zdarza się, że po pobraniu oprogramowania do gier lub dysk z oprogramowaniem lub systemem operacyjnym, masz do folderu z pobranych plików, odnaleźć to nie zwykłe pliki instalacyjne z rozszerzeniem .exe lub WinRAR-ovskie lub WinZip-native archiwa a niektóre bardzo dziwne i nieznane pliki z rozszerzeniem .mdf obcym.


Nie martw się, i nie martw się, nie stać się ofiarą oszustwa i pobierz dokładnie to, czego potrzebują. Fakt, że MDF pliku – jest to nic innego jak zwykły obraz dysku. Obraz dysku – jest to rodzaj pełnej kopii dysku, zapisywać na dysku twardym komputera, przydatny do szybkiego wejścia do pustej płycie lub do montażu na natychmiastowy napędzie wirtualnym.

Format MDF – jest to jeden z najczęstszych (ISO) z obrazami zapis formatów płyt. Nie będzie miał trudności z otwarciem przy minimum oprogramowania.

Więc już pobranych, na przykład, grać pojedynczego pliku i format pliku – MDF. Aby je otworzyć, trzeba żadnego programu, który pozwala tworzyć i montować dyski wirtualne. Jednym z takich programów jest daemontools – bardzo mocne i jednocześnie łatwy do zrozumienia program. Po zainstalowaniu go na komputerze zostanie automatycznie utworzony wirtualny dysk. Uruchom program, wybierz z głównego menu „File-Open” i znaleźć plik mdf – zostanie on dodany do listy obrazów w oknie. Następnie kliknij na nim prawym przyciskiem myszy iw menu kontekstowym wybrać opcję „Instaluj”. Albo można zrobić łatwiej: wystarczy znaleźć gry i uruchomić go przez dwukrotne kliknięcie. Jeśli w tym czasie jest zestaw daemontools, a następnie automatycznie plik zostanie otwarty do nich i jest zamontowany na wolnym dysku wirtualnego. Potem można go otworzyć w „Explorer” i pracować z nim jak ze zwykłego dysku.

Można równie dobrze napisać MDF plik na dysku fizycznym, ale do tego trzeba będzie praktycznie dowolnego programu do nagrywania płyt CD – prawie wszystkie z nich obsługuje pracę z obrazami. Wystarczy nagrywania menu programu będzie musiał wybrać „Zapisz obraz lub zapisany projekt”, aby ponownie znaleźć plik gry i naciśnij przycisk „record”.

Jeśli chcesz stworzyć taki plik nie będzie trudne, jeśli oprogramowanie do nagrywania płyt obsługuje opcję „Zapis do pliku”. Jeśli nie, to musisz pobrać inny program – Alcohol lub Alkohol 120 52. Różnią się tylko tym, że pierwsze wymaga płatnej klucza licencyjnego, a drugi – jest wolny, ale nie obsługuje nagrywanie na płycie. Wybór i pobieranie bardziej odpowiednią wersję oprogramowania zainstalować i uruchomić go. Wybierz opcję „Utwórz obraz”, a następnie wybierz pliki, które chcesz mieć w postaci tarczy, i zacząć tworzyć. Podobnie możemy postępować z całego napędu, będąc w napędzie. W rezultacie, można uzyskać dokładną kopię.

Mdf-file, podobnie jak każdy inny plik obrazu jest wygodne, ponieważ, po to stworzył, to nie może już cierpieć z powodu faktu, że niektóre gry odmówić uruchomić bez dysku z grą w napędzie – wystarczy zamontować obraz do wirtualnego dysku, a gra jest oszukiwany. Po dysku wirtualnego na nic parametry (poza tym, że nie istnieje) nie różni się od zwykłej płyty CD lub DVD-ROM, więc gra i „myśli”, że wszystko jest w porządku i działa cicho.