473 Shares 3983 views

Hiberfil.sys – co to jest? Jak usunąć hiberfil.sys na Windows 7 i Windows 8. Czy mogę usunąć hiberfil.sys

Nowoczesna technologia komputerowa jest dość oszczędny pod względem zużycia energii, jednak od deweloperów Okna zostały załatwione, że w okresach bezczynności komputera ilości zużywanej energii była na ogół ograniczone do minimum. Odbywa się to poprzez przeniesienie komputera do jednej z trzech energooszczędnych trybów: tryb uśpienia, hibernacji lub mieszany (hybrydowy).


Podstawowe tryby uśpienia , a różnica między nimi

Spanie nazywa tryb niskiego poboru mocy, który nie wpływa na moduły pamięci dostępny na tych danych operacyjnych, pozostawiając je aktywne. Można umieścić komputer w tym trybie do normalnego stanu może być tylko kilka sekund. Prywatny komputer w tryb uśpienia, można porównać do odtwarzacza DVD, umieścić na pauzie: w rzeczywistości, w innym przypadku, technika natychmiast zatrzymuje operacja przeprowadzona, ale w odpowiednim czasie może natychmiast kontynuować swoją pracę.

Hibernacja – inny tryb oszczędzania energii, który po raz pierwszy pojawił się w wersji Windows Vista, i skupia się głównie na sprzęcie komputerowym, z zasilaniem bateryjnym (notebooków, netbooków). Tryb ten zapewnia zatrzymywania wszystkich danych w pamięci na dysku twardym komputera osobistego, zanim go wyłączyć w pliku Hiberfil.sys. Gdy urządzenie powróci do poprzedniego stanu, w tym wszystkie poprzednio otwartych aplikacji lub programów w momencie komputera, aby przejść w stan hibernacji. Zużywana ilość energii podczas hibernacji jest najmniejsze ze wszystkich trybu energooszczędnego systemu Windows, więc jest zalecane w przypadku długotrwałej bezczynności komputera osobistego lub niemożności przeprowadzenia ładowania baterii laptopa.

Mieszane lub hybrydowy tryb uśpienia to połączenie tradycyjnego trybu uśpienia i hibernacji. Jest przeznaczony przede wszystkim dla komputerów stacjonarnych, polega na zapisywanie wszystkich otwartych dokumentów i programów w pamięci i na dysku twardym z późniejszego przechodzenia na niższe zużycie energii. Przy aktywnym trybie uśpienia hybrydowego, komputer automatycznie przełącza się na niego idąc spać. Zazwyczaj taki tryb oszczędzania energii jest ustawiony domyślnie na wszystkich komputerach stacjonarnych i laptopach. W przeciwieństwie do hibernacji na danym komputerze nie powinny być odłączone, ale niespodziewana awaria zasilania komputera osobistego lub notebooka danych z dysku można odzyskać.

Hiberfil.sys odpowiedzialny za to, co plik jest i czy jest to możliwe, aby go usunąć?

Weźmy pod uwagę na więcej szczegółów, co hiberfil.sys plik i jaka jest jego rola w systemie operacyjnym. Aby rozpocząć, należy zauważyć, że jesteśmy zainteresowani nerazrvno pliku powiązaną z trybu hibernacji. Pytasz jak? Odpowiedź jest prosta – po hibernacji rekord danych z pamięci odbywa się w specjalnym pliku – hiberfil.sys, więc wymiary są identyczne do pojemności pamięci RAM. W związku z powyższym, usuwając go, można podwoić ilość pamięci RAM. Jednak oczywiste jest, zgodnie z rozszerzeniem Hiberfil.sys jest plikiem systemowym i usunąć go po prostu nie będzie działać. Ponieważ jest odpowiedzialny za tryb hibernacji, należy najpierw wyłączyć ten tryb.

Czy to możliwe, aby wyłączyć hibernację i jak to zrobić?

Nie wszyscy użytkownicy korzystają z trybu hibernacji, zamiast dając pierwszeństwo mniej ekonomiczne, ale szybsze hibernacji. Oczywiście, mogą one ulec pokusie, aby wyłączyć funkcję hibernacji, Hiberfil.sys aby móc przenieść lub usunąć całkowicie. Zazwyczaj jest to konieczne, gdy na dysku twardym nie ma wystarczającej ilości pamięci, i wspomnianego pliku osiąga wielkość do 4 GB.

W przypadku systemu Windows XP hibernacji zamknięcie odbywa się w następujący sposób. Po pierwsze, trzeba otworzyć panel sterowania, a następnie wybierz opcję „Wydajność i konserwacja” i kliknij na ikonę „Power”.

W wyświetlonym oknie wybierz zakładkę „hibernacji” i odznaczyć (zaznaczyć) w celu umożliwienia korzystania z tego trybu. Po tych krokach HIBERFIL.SYS plik może być łatwo usunięty.

Sposób, aby dostać się do innych wersji systemu operacyjnego możliwość usuwania hiberfil.sys (Windows 7 lub Windows 8, na przykład) jest nieco bardziej skomplikowane i kłopotliwe. Po pierwsze, od czego zacząć – wyłączyć tryb uśpienia. Aby to zrobić, należy otworzyć panel sterowania komputera lub laptopa, a następnie wybierz opcję „Power”, aw niej, przejdź do ustawień w trybie uśpienia.

Następnie trzeba ustawić wszystkie parametry trybu uśpienia, laptop lub komputer jest ustawiony na „nigdy”.

Po tryb uśpienia zostanie anulowany, „Dream” jest konieczne, aby otworzyć izmeneneniya w zaawansowanych ustawieniach zasilania i wyłączenie wszystkich bez wyjątku wartości w menu prawego przycisku myszy.

Chodzi o to, że po tych wszystkich manipulacji hiberfil.sys-błąd może wystąpić, musi być odbierane przez zdolność do usunięcia pliku, ale w rzeczywistości, a system nadal będzie się komunikat, że plik jest używany przez inną aplikację. Wydostać się z tej sytuacji i nadal usunąć plik feralnego za pomocą wiersza poleceń, nie zapomnij wcześniej uzyskać uprawnienia administratora.

Usuwanie pliku Hiberfil.sys Korzystanie z wiersza poleceń

Przede wszystkim, należy otworzyć wiersz polecenia. Aby to zrobić, należy wprowadzić słowa w linii cmp.exe wyszukiwarki. Następnie należy otworzyć wiersz polecenia jako root.
Otwierając go, okno pop-up, należy wprowadzić -hoff komenda Powercfg.exe i naciśnij Enter.

Następnie trzeba wpisać polecenie Zakończ, aby zamknąć okno wiersza polecenia. W wyniku powyższego pliku actions, najprawdopodobniej, nie będzie nawet trzeba usunąć, jak to samo się niszczy. Jednakże, jeśli to nie nastąpi, należy go usunąć ręcznie.

„Notatnik” – kolejne narzędzie podczas pracy z Hiberfil.sys

Użyj „Notepad” Kolejna opcja, aby usunąć Windows 7 lub 8 hiberfil.sys jest Windows. Odbywa się to w dość prosty. Najpierw musimy otworzyć notatnik, zapewnić mu polecenia Powercfg.exe -hoff i zapisać plik z rozszerzeniem .txt rozmiar. Po tym należy zmienić rozszerzenie .bat i produkować jak uruchomienie administratora. A także za pomocą wiersza polecenia, plik raportowania usuwa się.

Usuń Hiberfil.sys plik za pomocą programu Windows Registry Editor

Jeśli ktoś chce użyć, aby usunąć plik Hiberfil.sys niestandardowy sposób, można użyć edytora rejestru Windows. Aby to zrobić, przejdź do gałęzi rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control moc i ustawić wartości parametrów i HiberFileSizePercent HibernateEnabled zero. Podsumowując, trzeba zamknąć okno Edytor rejestru, a po wszystkich niezbędnych działań w celu ponownego uruchomienia komputera. Nie zaleca się stosowania tej metody dla początkujących użytkowników.

Przywracanie hiberfil.sys po usunięciu

Jeśli po pewnym czasie po usunięciu Hiberfil.sys file nagle ponownie pojawiła się konieczność korzystania z trybu hibernacji, konieczne jest przeprowadzenie przywrócenie pliku. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  • uruchomić wiersz polecenia jako administrator i wpisz go w -hoff komenda Powercfg.exe i nacisnąć przycisk «Enter»;
  • otwórz Panel sterowania, przejdź do sekcji „System i zabezpieczenia” wybierz „Power”, aw nim iść skonfigurować plan zasilania;
  • następnie wybierz zmodyfikować zaawansowane ustawienia zasilania i w oknie wywiązała, we wszystkich ustawieniach trybu hibernacji ustawić określony czas, po którym komputer automatycznie przejdzie w tym trybie;
  • kliknij „OK” i zamknąć wszystkie okna.

Następnie można ponownie korzystać z trybu hibernacji.

Jak Windows 7 posunięcie hiberfil.sys?

Niektórzy użytkownicy, którzy chcą zwolnić dodatkową przestrzeń na dysku systemowym, natknąć pliku Hiberfil.sys, usuwanie, które mogą znacząco zwiększyć ilość wolnego miejsca. Jednak wiele boją się to zrobić, ponieważ jest oczywiste, zgodnie z rozszerzeniem Hiberfil.sys, jest to plik systemowy. Wydaje się dość naturalne pytanie, czy to może być przeniesione na inny dysk, zachowując możliwość korzystania z trybu hibernacji i jednocześnie uwalniając dodatkową przestrzeń dyskową na przestrzeni systemowej. Niestety, to nie będzie działać jako program ładujący, który jest podłączony ścieżkę do pliku zrobić, widzi tylko główny punkt, gdzie powinny znajdować się na hiberfil.sys i.

wniosek

Więc doszliśmy, hiberfil.sys – co to jest, i uznać główne sposoby, aby ją usunąć. Każdy użytkownik musi zdecydować dla siebie, jak tego potrzebują. Z jednej strony, przez pozbycie pliku, można uzyskać dużo dodatkowego miejsca na dysku C, która nigdy dosyć. Powiedzieć jednoznacznie: usuwanie hiberfil.sys, to dobrze – nie będzie działać, ponieważ nie jest minusem, odnoszą się przede wszystkim do właścicieli laptopów. Eliminacja pliku automatycznie uniemożliwia korzystanie z trybu hibernacji, który, jak wspomniano powyżej, został zaprojektowany przede wszystkim do urządzeń bateryjnym. System ten jest bardzo wygodny w użyciu podczas podróży, nauki, pracy, gdyż pozwala w każdej chwili wrócić do tych programów lub stron, które były otwarte, i kontynuować pracę z nimi, nie tracić czasu próbuje uruchomić je ponownie. W zależności od tego, co jest dla ciebie ważniejsze (dodatkowe miejsce na dysku, lub łatwość użycia komputera), a stoi dokonać wyboru.