644 Shares 9392 views

Wirus szyfruje pliki XTBL – co robić?

Istnieje wiele szkodliwych programów komputerowych. Każdego dnia ich liczba wzrasta, stają się bardziej profesjonalne i niebezpieczne. Nie wszystkie programy antywirusowe są w stanie poradzić sobie z nimi. W ostatnich latach stały się popularne jest to problemem, gdy wirus szyfruje pliki XTBL. Użytkownik nie ma dostępu do danych osobowych.


Co zrobić w tym przypadku? Niestety, wielu użytkowników pozwalają typowych błędów, w wyniku czego nie rozwiązują problemu i uczynić go bardziej ambitne. Więc trzeba szukać szczegółowo instrukcję działania.

Co sprawia, że wirus na komputerze?

Dowolny szkodliwy program pojawia się w określony sposób. Ale zasady ich działania są prawie takie same. Po pierwsze, są one pobierane do komputera za pośrednictwem Internetu, nośników wymiennych, albo jakoś inaczej.

Wtedy nie ma bezpośredni wpływ na system operacyjny lub oprogramowanie. Zadania wszystkich szkodliwych programów różnią się, ale nie może zacząć działać, dopóki nie są w komputerze.

Po wirus szyfruje pliki w XTBL użytkownik zacznie konsekwentnie próbują je otworzyć. Co, oczywiście, nie będzie się działo. Ale w widocznym miejscu byłby dokument tekstowy (lub notebook) z wezwaniem, aby ją przeczytać. To określa liczbę torebce lub karty, na których twórca wirusa będzie wymagać, aby dokonać przelewu. W zamian wróci dostępu do informacji. Ponadto, dane mogą być uzupełniane z adnotacją, że niezależne próby radzenia sobie z eliminacją problemu może doprowadzić do całkowitej utraty informacji.

Oprócz szyfrowania, wirus zmienia nazwy plików. Zazwyczaj wykorzystuje dowolny zestaw znaków.

Co należy zrobić?

Kiedy robi się wirusa, pliki są szyfrowane, a proces rozpoczął stosunkowo niedawno, kilka prób można podjąć, aby zminimalizować szkody:

 1. Poprzez „Task Manager”, aby zatrzymać proces szyfrowania. Jeśli komputer jest podłączony do Internetu, należy go odłączyć. Niektóre złośliwe programy uruchamiane przez sieć.
 2. Zapis na liczbę liści / liczba portfelu lub kart, które są oferowane w dokumencie tekstowym. Ten plik udostępniony jest wtedy też mogą być atakowane, choć mało prawdopodobne.
 3. Sprawdź programy antywirusowe zainstalowane komputerowe. Lepiej niż ktokolwiek inny uruchomiony Kaspersky, ale kwestionowana. Jeśli możesz pomóc, to tylko po usunięciu drugiej anty-wirusa z komputera.

Wszystkie te działania nie można rozwiązać szyfrowanie, ale spowalniają proces. Można również wysłać oryginalny plik dla twórców złośliwego oprogramowania antywirusowego. Następnie proces ochrony tego trojana pójdzie szybciej.

Niemile widziane?

Po poważnym CBF wirus zaszyfrowane pliki do odszyfrowania nich mogą zarówno świeży program antywirusowy lub wykwalifikowanym technikiem. Istnieją pewne działania, które w żadnym wypadku nie może być praktykowana użytkowników:

 • Leczenia lub usunięcia złośliwego oprogramowania automatycznie lub niezależnie. Zdejmowanie źródło problemu nie pomoże uporać się z nim.
 • Ponowna instalacja systemu operacyjnego.
 • Użyj dekodery, które są zalecane do rozwiązywania podobnych problemów z innymi końmi trojańskimi (są one znacznie różni się w kodach).
 • Użyj dekodery niezależnie, bez umiejętności ich wyboru, albo bez uprzedniego uzyskania profesjonalnej porady.
 • Wyczyścić pliki tymczasowe, historię przeglądarki, lub usunąć pliki, które nie są potrzebne (wirus może zmienić swoją pozycję, a nie tylko z nazwy, w wyniku czego stracił ważnych informacji dla użytkownika).
 • Zmienić właściwości zaszyfrowanych plików.

Nawiasem mówiąc, te zasady powinny być przestrzegane, jeśli komputer został załadowany z jakimkolwiek innym wirusem shifrovschik.

Opcje dla rozwiązywania problemów i konsekwencji

Kiedy wirus szyfruje pliki XTBL, użytkownik nie może natychmiast zidentyfikować. Staje się sygnałów o niebezpieczeństwie, po pierwsze, nagłe pojawianie się i znikanie danych. Po drugie, komputer zacznie zamarza, pomimo faktu, że procesor nie jest właściwie załadowany. I po trzecie, okno czasowe monitora pojawi się od czasu do czasu, w którym twórca i / lub dystrybutora złośliwego oprogramowania wymaga od użytkownika do przesyłania pieniędzy.

Odzyskiwanie zaszyfrowanych wirusów pliki mogą być skuteczne, ale może nie. To wszystko zależy od złożoności trojana. Ale są dwa proste sposoby, aby to zrobić.

W pierwszym przypadku, użytkownik płaci dystrybutorowi wirusa. Wady – nie może pracować. A prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie.

W drugim przypadku trzeba zatrudnić programistów, którzy wykorzystując istniejące narzędzia i rozwój, starają się odzyskać zaszyfrowane informacje. Metoda skuteczna, ale kosztowny czas i koszt.

Można również użyć jednego z programów oferowanych, ale gwarantuje, że będzie działać, no.

Program do odszyfrowania

Najlepiej jest, aby odszyfrować pliki zaszyfrowane wirus zarządza specjalistycznych programów. Doskonałe narzędzie jest VectorDecode. Można go pobrać na oficjalnej stronie.

Członkowie zauważyć kilka zalet danego programu:

 1. Niski koszt.
 2. Wygoda i łatwość obsługi. Z interfejsem i ustawienia mogą obsługiwać nawet niedoświadczony użytkownik.
 3. Współpracuje z wieloma zaszyfrowanych plików, w tym CBF, sklepienie i XTBL. Szybko przywraca informacje otwierając dostęp użytkownika do danych osobowych.
 4. Jest napisany przez grupę programistów, którzy chcieli stworzyć uniwersalną broń przed wirusami, kryptologów.

W ten sposób, za pomocą małego programu, który będzie musiał zapłacić (w domenie publicznej nie jest), można wyeliminować skutki wirusa.

zadania użytkownika

Gdy wirus jest „wyściełane” zaszyfrowanych plików do użytkowników, istnieją dwa główne zadania. Po pierwsze, musi zapisać informacje. Każdy program, który został zakodowany komunikat nie działa natychmiast. Ona wymaga czasu. Dlatego im szybciej zostanie wirus zostanie wykryty, tym mniejsze obrażenia spowoduje. Jeśli użytkownik nie wie, w jaki sposób zakończyć proces w menedżerze, a potem musi wyłączać urządzenia. Gdy sprzęt nie działa na wirusy, nie jest też w stanie podjąć odpowiednie działania.

Po drugie, trzeba zapisać wszystkie dane na włamanie, aby móc je badać. Są szanse, że atak został przeprowadzony przez wirusa, który jest już znany programistów i twórców oprogramowania antywirusowego. Ale jest szansa, że jest nowy. A potem tylko dane z hacking pomogą napisać program, aby rozwiązać ten problem. Nie trzeba włączać komputera po awarii zasilania lub usunąć niektóre pliki ze swojego dysku twardego.

Najważniejsze – nie panikuj, jeśli system jest atakowany. złożony problem, ale to mogą być wyeliminowane. Ważne jest, aby nie zabrakło sytuację, a nie próbują rozwiązać go samodzielnie, jeśli nie posiadają odpowiednich umiejętności.

Odmiany kryptologów

Istnieje pewna liczba złośliwego oprogramowania, które mogą być przenoszone do kategorii kryptologów:

 • Trojan-Ransom.Win32.Rector. Ten robak zwykle proszony o wysłanie wiadomości SMS. Z kontem abonenckim, aby wypłacić pieniądze. Konsekwencje swoich działań są eliminowane narzędzia RectorDecryptor.
 • Trojan-Ransom.Win32.Xorist. Wirus wyświetla na ekranie monitora, w którym chcesz wysłać kod za pośrednictwem poczty, a następnie wysyła instrukcje do kolejnych etapów. Konsekwencje są eliminowane za pomocą XoristDecryptor.

Jeśli wirus jest zaszyfrowane pliki DOC XLS, można spróbować znaleźć dekoder nazwą malware. Nawiasem mówiąc, w ostatnich latach takie użyteczne aplety produkowane przez Dr.Web (naturalnie, licencjonowanej wersji).

wniosek

Faktem jest, że jeśli wirus szyfruje pliki XTBL, niektóre dane mogą być odzyskane natychmiast. Jeśli praca jest skomplikowane, a następnie za to nie brać nawet najbardziej doświadczonych specjalistów. Jest o wiele lepiej, aby podjąć środki zapobiegawcze: nie pobieraj podejrzanych plików w Internecie, aby nie przechodzić na linki nie otwieraj dziwne litery. Byłoby miło, aby uzyskać jakość antywirusowe i nie używać nośników wymiennych innych ludzi bez sprawdzania. Następnie komputer zostanie zabezpieczone i nie będzie musiał zmierzyć się podobnych kłopotów.