805 Shares 2939 views

Esej na temat: „chcę i trzeba”: Zalecenia dotyczące pisania i przykłady

Esej na temat: „Chcę i trzeba” napisać każdego ucznia. Ponadto pożądane jest, w niższych lub średnich klas. Przecież to jest – nie tylko praca, rozwój języka pisanego. Esej ten każe myśleć i zastanawiać się i uświadomić sobie, że w naszym życiu – „chcę”, i że – „koniecznością”.

wejście

Każdy esej ma 3 podmiot prywatny. To wprowadzenie, część główną i konkluzja. Powstaje pytanie, jak wielu studentów do jakich słów zacząć rozprawkę na temat „I chcą i potrzebują?” Cóż, tym wyraźniej będzie, jeśli możemy pokazać na przykładzie. Możesz zacząć tak: „” chcę „i” koniecznością „- to słowa, które towarzyszą osobie przez całe życie, od urodzenia. I to jest bardzo łatwe do udowodnienia. Dziecko chce lody, ale moja matka nie pozwoli mu się to podoba, bo to nie jest zupa obiad. Musi jeść pierwszy dostać deser. To jest tylko wtedy, gdy dziecko w naszych pragnień z zobowiązania marny, drobny, to w dorosłym życiu, coraz bardziej poważna. "

Tak to jest całkiem możliwe, aby rozpocząć pracę nad „Chcę i muszę”. Najważniejsze – aby wprowadzić odpowiedni nastrój i sprawiają, że jasne dla czytelnika, co zostanie omówione dalej, aby go zainteresować. A potem po prostu trzeba dalej rozwijać tematu.

główny

W takiej pracy jako esej na temat: „Chcę i musimy” muszą być identyfikowalne logika. Zasada jest prosta. Autor złoży oświadczenie i to uzasadnia. To może wyglądać tak: „Im starsza osoba, tym bardziej poważny staje się wybór między” chcę „i” koniecznością”. Pracował cały rok, oczekując na wakacje. Człowiek chce wyjechać za granicę, w jaki sposób na relaks i dobrą zabawę. Ale też jest to konieczne, aby zmienić stare baterie w mieszkaniu, które nie było zimno w zimie, i zainstalować nową łazienkę, jako byłego utraconej priglyadny wygląd. I będzie musiał dokonać wyboru. Chęć lub potrzeba – będzie musiał zatrzymać się na jednej rzeczy. Kilka osób się robić swoje „prawo”, a także dokonać rzeczywistość „Chcę”, ponieważ nie zawsze jest dobre możliwości. "

W tym duchu, można nadal pracować, argument na temat „I chcą i potrzebują.” Najważniejsze jest to, że widok był potwierdzone przez autora. Jest to główne zadanie pracy – aby nauczyć dziecko do rozumu i argumentować swoje poglądy.

wniosek

Dla wielu studentów, najtrudniejszy – jest napisać ostatnie wiersze. Czasami jest to bardzo trudne do kresu wszystkich wyżej wymienionych. Oraz esej-medytacja na temat „chcę i trzeba” nie jest wyjątkiem.

Tak więc, aby zawrzeć dźwięk płynnie i harmonijnie zintegrowane z tekstem, wystarczy wyrazić mu swoją ostateczną opinię na temat przydziału. A może to wyglądać tak: „Każdy z nas zawsze będzie towarzyszył wybór – albo” chcę „lub” muszą”. I każdy z nas będzie musiał zdecydować, co jest ważniejsze. Ale najważniejsze – pamiętaj: nie ma powodu, nie można zrezygnować z ich pragnienia. Czasami to naprawdę lepiej poświęcić to, co jest „konieczne”. Ponieważ stawką będzie stać pragnienie, które daje człowiekowi poczucie radości i szczęścia. I to jest warte. "

Ogólnie rzecz biorąc, praca na ten temat nie jest tak skomplikowane. A jeśli rzeczywiście trudno jest poradzić sobie z zadaniem, można tworzyć krótkie eseje pisanie planu. W następstwie tego, student nie zapomną na pewno to, co chciał powiedzieć w swojej pracy.