371 Shares 5750 views

Aleksander Baranow – rosyjski reżyser

Aleksander Baranow urodził się w Ałma-Acie, 20 marca 1955. Uczył się i wychował w Kazachstanie.


Edukacja i pierwszy film

Jego najbardziej cenionych marzeniem zawsze była folia. Chciał zrobić własny obraz. A po ukończeniu studiów, postanowiłem wprowadzić Rosyjski Państwowy Instytut Kinematografii nazwany Gerasimov. Alexander udało się tam po raz pierwszy. Future rosyjski reżyser był jednym z najlepszych studentów na swoim wydziale. Badania Alexander wygłosił prawdziwą przyjemność.

Po ukończeniu z wyróżnieniem w 1985 roku Instytutu Aleksander pracował nad swoim pierwszym filmie „Kto jesteś, Rider?”: Napisała do niego scenariusz.

Film opowiada o latach dwudziestych ubiegłego wieku. Brytyjska firma wydobycie złota otworzyć kopalnię złota na granicy z Kazachstanem. Związek Radziecki w wojnie domowej. Wykorzystując sytuację, Brytyjczycy próbują wziąć złoto za granicą. Pole przechodzi do ataku miejscowych jeźdźców, którzy chcą transportować ładunek w Chinach. Ale w konflikcie zaparzania grupa. W efekcie złoty pozostaje w Krasnoarmeysky dystansem.

"Three"

Wkrótce po pierwszym filmie zewnątrz obrazek do „Troy”. Dla niej reżyser zdobył „Młodzież”, „Constellation” oraz „Debiut”. Był to pierwszy reżyserski Baranova doświadczenie we współpracy z Bakhyt Kilibaevym. To z filmu „Troja”, Aleksander zasłynął jako reżyser filmowy. Wielu krytyków widział go jako mistrz swego rzemiosła.

„Igła”

W roku 1988 Aleksander Baranow vmeset z Bakhyt Kilibaevym staje scenarzysta filmu „Igła”. Obraz został nakręcony z udziałem legendarnego gitarzysta Związku Radzieckiego Wiktor Coj.

W historii główny bohater Moreau przychodzi do swojego rodzinnego miasta Ałma-Ata. Chce wziąć pożyczkę od Spartaka, ale mówi, że nie może zapłacić teraz. Moreau zatrzymał jej przyjaciel Dina. Ale dziewczyna zachowuje się dziwnie, wkrótce bohater odkrywa, że była narkomanką, a jej mieszkanie – miejsce sprzedaży kokainy. Aby zapisać swoją dziewczynę, Moreau zabiera ją do brzegu Morza Aralskiego. Dean zaczyna powoli odzyskiwać. Ale po powrocie znowu miasta, zaczyna brać narkotyki. Główny bohater postanawia skonfrontować i dystrybutorzy szkodliwego mikstury. Ale jeden z nich wysyła zabójcę do zabicia Moro, tak, że nie koliduje z brudnej roboty.

Film stał się natychmiast popularne w czasach sowieckich. Wiktor Coj został uznany najlepszym aktorem w 1988 roku.

"Shanghai"

Już w nowej Rosji, w 1996 roku, pochodzi z filmu „Shanghai”. Aleksander Baranow pracował na taśmie bezpośrednio na trzech frontach: jako reżyser, producent i scenarzysta.

Film opowiada historię małego obszaru poradzieckiego lądu o nazwie Shanghai. Ludzie różnych narodowości wykorzystywane do życia i nie zauważył, że ich korzenie sięgają daleko wstecz w historii Europy i Asi. Ale po upadku wielkiego kraju Niemców, którzy tu mieszkali całe życie, przechodząc do opuszczenia ojczyzny historycznej, nie znając ani słowa po niemiecku.

Film opowiada o dawnych czasach wielkiego kraju, który nie wracał. Każda osoba była równa drugiej, pomimo ich narodowości.

"Christmas story"

Aleksander Baranow w 1997 roku przybył do Moskwy na zaproszenie Bakhyt Kilibaeva nakręcić nowy film „Christmas Story” – film komediowy.

Podczas kręcenia programu dla dzieci Boże Narodzenie w obsadzie był prawdziwy Mikołaj. Wykonuje wiele lat jedno życzenie. Zostało to dowiedział się od ludzi, aby walczyć z działem obcymi. Ta grupa była bardzo kolorowe: trzech strażników, animowane manekin, chłopiec i dziewczynka z pokazu odmiany. Lecz gdy oni walczą z inwazją kosmitów, Dziadek Mróz zniknął. Ponieważ czas cudów minęło. Ale wtedy każdy z bohaterów odkrywa, że jest w porządku prezent.

"Yolki 2"

Od tego czasu, Baranow Aleksandr Nikołajewicz pozostał w Moskwie, dając pierwszeństwo kina rosyjskiego. Jeden z najlepszych ostatnich prac jest kierowany przez malarstwa noworocznego „The Christmas Tree-2”, gdzie pracował razem z Timur Bekmambetov. Film został wydany w 2011 roku. Film opowiada o losach kilku zupełnie różnych ludzi we wspólnym celu.

Julia Snegirev otrzymuje dziwny list, który były chłopak czeka na nią w Nowy Rok na Placu Czerwonym w nocy. Ale jest jedno zastrzeżenie – pismo nosi datę 1970. Z winy pracowników poczty koperta leżała długo na półce. Kobieta pamięta, że zakochał się w swojej odległej młodości w pilocie cywilnych linii lotniczych. Ale przez przypadek, że stracili kontakt przez długie 40 lat. Gregory Zemlyanikin (ten sam pilot) czekał przez te wszystkie lata Julia na Placu Czerwonym Sylwestra. Gdy kobieta przyszła do kwadratu, Grzegorz wysłał do lotu. Poprzez działania całkowicie różnych ludzi, dowiaduje się, że Julia czeka na niego. Pilot zdecyduje się usiąść na niewielkim pasie startowym. W rezultacie, dwie kochające osoby po 40 latach tam.

wniosek

Aleksander Baranow – bardzo utalentowany reżyser. On zdobył nagrody takie jak „Debiut”, „Constellation”, „Młodzież”, „Złoty Rycerz”. Mamy nadzieję, że jesteście już zaznajomieni z twórczością reżysera.