786 Shares 4999 views

Szlachta w starożytnym Egipcie. Egipskie grobowce dostojników i urzędników

Jeden z najstarszych cywilizacji na naszej planecie – to Egipt. Bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe zawarte w wiekach. W Wielkiej Piramidy i Sfinks, tajemnicza sarkofagi i mumie, niesamowite rzeka, a państwo, oparte na nim, zajęły umysły tysięcy naukowców i archeologów. Egipt zawsze był stan bezwzględną potęgi władcy, z pełną wiarą w jego boskiego pochodzenia. Społeczeństwo od tysięcy lat, aby utrzymać ścisłe posiadłości w stylu życia.


Które kasta istniały w starożytnym Egipcie?

W starożytnym Egipcie, było jasne, klasa podział ogólnej populacji. Społeczeństwo zostało skonstruowane jak piramidy, na szczycie byli bogowie, takie jak Ra, Ozyrysa, Izydy. Egipcjanie wierzyli w nich, czuł ich siłę bezsporny, ofiarował i modlił się za dobrych zbiorów. Natychmiast po osiedlili faraona – Boga w ludzkiej postaci, została skoncentrowana w rękach jego władzy absolutnej. Drugie miejsce na znaczeniu w społeczeństwie zajęty wezyrowie, asystenci gubernator, są prawie jedynymi były literat, potrafił czytać i pisać. Kolejnym etapem objęli księża i szlachta.

Poniżej – uczeni w Piśmie i żołnierzy. Oddzielna warstwa społeczeństwa byli rzemieślnicy. A na samym dnie społeczeństwa warunkowego piramidy byli tymi, którzy pracowali na ziemi i niewolników.

Miejsce szlachty w starożytnym Egipcie

Osiedle szlachty był bardzo znaczący. To faraonów i szlachta starożytnego Egiptu wybudowany i bogato wyposażyć swoje piramidy i grobowce. Według niego, i do dziś wielu historyków i archeologów studiować historię, kulturę i zwyczaje starożytnych cywilizacji. Status szlachty była dziedziczona. Trzymali ważne stanowiska publiczne w różnych sektorach: budownictwo, rolnictwo, medycyna, prawo. Za które otrzymał nagrodę pieniężną istotny od faraona. Rodzin często szlachta wybrała nowego władcę i stworzył królewską dynastię. Szlachta w starożytnym Egipcie niektóre obszary kraju na czele – Noma, czyli prezesi faraona były na ziemi. Dlatego też nie jest ich znaczenie społeczne był znacznie wyższy niż w administracji centralnej, która stopniowo zajmowanym dominujące wezyrowie pozycji.

Gen. szlachta egipska

Szlachta mieszkała w kamienne domy, które zostały zbudowane jak ogrodzenia wokół patio, gdzie nie narażonych na działanie promieni słonecznych. Łazienki miał bogaty wystrój został bogato wykładziną w domu były pnie hebanu wystroju wykonane z miedzi i złota. W bogatych arystokratów już w tamtym czasie było drewniane łóżko z ramą wykonaną z liści palmowych i rodzaj materaca. Oczywiście, szlachta w starożytnym Egipcie, ich status w społeczeństwie, podkreślił wygląd. Luksusowy białą szatę ozdobione bogatymi klejnotami, przede wszystkim, jest to rodzaj obroży, które były bogato inkrustowane kamieniami szlachetnymi. Ręce i nadgarstki pokryta wielu panów złote bransoletki i pierścionki. Na głowie nosił długie tradycyjnie peruki czarnej wełny owczej i ludzkiego włosa. Aby podkreślić wysoki status społeczny nosił kapelusz z wzór w paski lub haftem. Wolnym czasie przeprowadzono dla szlachty polowania i łowienia ryb.

Egipskie grobowce dostojników i urzędników

Prawo do grobu tylko faraon mógł dać, więc wszystkie szlachta i urzędnicy starali się wykonywać swoje obowiązki w pełni i najbardziej efektywnie. Egipcjanie wierzyli, że grób – w domu danej osoby po jego śmierci. Centralne miejsce zajmowała w niej posąg (sarkofag) z zmumifikowanych szczątków. Jest to najczęściej znajduje się w zachodniej części grobu w specjalnej niszy.

Wnętrze włączonych licznych wizerunków pochowano osobę: pojedynczy lub głównie w otoczeniu swojej rodziny. Również sceny zostały przedstawione od szlachty życia w starożytnym Egipcie. Zdjęcia i płaskorzeźby opowiadają o życiu, zwyczajach i kulturze narodu. Jest to bardzo powszechny obraz podróż właściciel grób w zaświatach po śmierci. Groby są zwykle próbuje budować bliżej piramidy, w którym faraon został pochowany. Im wyższa pozycja szlachetnego człowieka, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona mieć prawo być pochowany obok linijki.

Niedaleko piramid można zobaczyć liczne groby, miejsce pochówku najbardziej wysokich rangą urzędników i dygnitarzy w starożytnym Egipcie. Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że nie było dość dużo, ale to miejsce miało być uzyskane. Groby szlachta się na lewej stronie piramidy.

Una: szlachcic starożytnego Egiptu

Niezawodny historyczne informacje o starożytnym Egipcie, trochę, ale nadal tam są. Una – szlachetny, historyczny figura który opuścił swój ślad w historii. Na dworze faraona, rozpoczął służbę z pozycji podobnej do nowoczesnego leśniczego. Potem stał się sędzią i równolegle wykonane całkiem udaną karierę wojskową. Dalsze doskonalenie zawodowe doprowadziły go do najwyższych szczeblach władzy, stał się władcą Górnego Egiptu. Jego niesamowite „Autobiografia”, trzymał się na ścianach grobowca, który jest pochowany.

Ruchliwość społeczna i mobilność był praktycznie żaden w starożytnym Egipcie. Biedni rolnicy mogą zaoszczędzić trochę pieniędzy i wysyłać swoje dzieci, aby nauczyć się czytać i pisać do kościołów. Bardzo rzadko zostali urzędnicy lub żołnierzy. Ale większość ludzi urodził się, żył i umarł w jego klasie.