865 Shares 5849 views

Dzień chemika: prezentacja festiwalu

Dzień chemika – jest to święto, które jest znane nie tylko w wąskim kręgu specjalistów, ale także szerokich mas. Po tym wszystkim, mimo wszystko, jest to bardzo popularne. Wynika to głównie ze względu na jego chwalebnych tradycji, które co roku odbywają się na coś nowego.


Jeśli zagłębić się w głąb historii, możemy przypomnieć, że po raz pierwszy pojawił się w święto Uniwersytetu Moskiewskiego imienia Łomonosowa. Oznacza to, że był to dzień z MSU chemika. Od samego początku było bardzo ciekawe i zabawne tradycja. Każdego roku, w dniu chemika bez wątpienia naznaczone innego pierwiastka chemicznego, reprezentowane w układzie okresowym. Oznacza to, że pierwszy święto utrzymywano pod symbolem wodoru. Nawiasem mówiąc, dzień obchodzony jest chemików niedawno maja niedzielę.

Że to samo odnosi się do czasu ustanowienia oficjalnego wakacje – to było 10 maja 1965. Taki był dekret Prezydium Rady Najwyższej ZSRR. Jednak pomimo tego, który pierwszy postanowił uczcić święto – byli ludzie z Wydziału Chemii Uniwersytetu nim Moskwie. Później dołączył do nich innych uczelni w kraju. Jednak z jakiegoś powodu tak się stało, że niektóre z nich nie rozpoznała ostatnią niedzielę maja jako profesjonalnego wakacje. Tak więc, w Petersburgu chemik Day obchodzony jest w pierwszą sobotę kwietnia, ale w Charkowie, zajmował ostatnią niedzielę kwietnia. W Doniecku postanowiła uczcić to święto w ostatni piątek maja. A nawet niektóre z wydziału chemicznego Moskwie twierdzą, że ich profesjonalny święto przypada na drugim weekendzie maja. A w Mińsku w ten weekend od maja 3-4. Na ogół pewna dwuznaczność w tej sprawie nie ma.

I oczywiście, dzień chemika łączy wszystkich pracowników przemysłu chemicznego. W szczególności odnosi się to do uczniów, studentów, nauczycieli i tak dalej.

Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że oficjalnie, jako nauki, chemia została utworzona w 1961 roku. W tym samym roku irlandzki naukowiec Robert Boyle opublikował swoją książkę „Sceptyczny Chemik”. W tych czasach jest to dość bezpieczne wyrazić swoją opinię na temat tego, co jest chemia. Następnie Boyle zdefiniowane chemię procesie badania składu różnych substancji, a proces poszukiwania zupełnie nowe elementy. Ale po raz pierwszy termin „chemia” został wprowadzony bardziej Roman astronom Firmika, a stało się to w 336 AD.

Warto również zauważyć, że dzień chemika w ostatnią niedzielę maja w uzupełnieniu do notatki Rosyjskiej nadal na Białorusi, Ukrainie iw Kazachstanie.

W odniesieniu do samej uroczystości, należy zauważyć, że profesjonalny święto chemik starając się przygotować bardzo poważnie – To ciekawy scenariusz, konkursy i gry. Również bardzo popularne w aptece dni okolicznościowe o humorystyczny kolor. Cóż, jak wspomniano powyżej, co roku w tym dniu odbywa się pod symbolem jednego z pierwiastków chemicznych obecnych w układzie okresowym, tak że całe wakacje „kręci się” wokół jest kolejnym elementem. W pewnym sensie to przypomina obchody Nowego Roku pod symbolem pewnego zwierzęcia.