734 Shares 3075 views

Witamina D2: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Witamina D2 jest postacią witaminy D, utworzona pod wpływem promieni ultrafioletowych ergosterolu. Ten element osobę przedostaje konsumpcją produktów zwierzęcych, jak również z własnej warstwie naskórka, w którym produkuje się pod wpływem światła ultrafioletowego. W tym działaniu produkcji jest bezpośrednio zależne od intensywności procesu promieniowania.


wskazania

Witamina D2 lekarze zalecają stosowanie w chorobach takich jak krzywica, gruźlica, łuszczyca, a także w zaburzeniach metabolizmu wapnia. Lekarze radzą, aby korzystać witaminy D2 w leczeniu i profilaktyce niedoborów witaminowych. Bardzo często przepisywany lek do leczenia chorób nerek i wątroby, a także dla kobiet w okresie pigułki antykoncepcyjne.

Element ten jest również przyporządkowana okresie zdrowienia po urazie i złamań.

Przeciwwskazania

Witamina D2 ma szereg przeciwwskazań, które są niezbędne, aby przeczytać przed użyciem produktu:

– nadwrażliwość na którykolwiek składnik w dodatku, a także hiperwitaminozy;

– gruźlica płuc w postaci czynnej;

– jeśli zwiększona zawartość wapnia i fosforu w moczu i obserwowano krwi;

– obecność kamieni nerkowych;

– poważna choroba układu pokarmowego.

Dawkowanie i sposób podawania

Instrukcja ergokalcyferol zaleca stosowanie w procesie odżywiania, wewnętrznie. Lek powinien być stosowany jako kropli. W tym samym czasie w pojedynczej kropli zawiera około 1400 IU.

Środki radzi sobie z leczenia krzywicy. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę stopień choroby i jej przebiegu. Normalnie witamina D krople powołać 1400-5600 IU dziennie. Takie dawkowanie powinno być stosowane przez od jednego do dwóch miesięcy. Po efekt terapeutyczny uważa się za osiągnięte, konieczne jest, aby przełączyć się do środków zapobiegawczych. W tym przypadku, dzienna dawka wynosi 500 IU. Aby uniknąć przedawkowania w miesiącach letnich w użyciu lek musi być zatrzymany.

W obszarach, gdzie zima jest bardzo długa, to konieczne jest stosowanie witaminy D2 dla dzieci tak długo, aż pięć lat. Jednak dane te są niedokładne, więc podczas stosowania leku należy przestrzegać u lekarza i zrobić test. Aby określić poziom witaminy w organizmie, konieczne jest kontrolowanie zawartości elementu Ca ++ w moczu.

Lek może być przypisany w trakcie leczenia gruźlicy, łuszczycy, jak również w naruszenie metabolizmu wapnia. W tym przypadku kropelki nie są głównym leczenia i pomocnicze.

Podczas leczenia tocznia u dorosłych stawka dzienna substancji może być zwiększona przez kilkadziesiąt razy. W tym przypadku, lek nie powinien brać dwa razy dziennie przez około sześć miesięcy kursu.

Witamina D2 dla niemowląt: instrukcją użytkowania

Dla zapobiegania krzywicy u niemowląt Niemowlęta ergokalcyferol również może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiących. W tym przypadku, dodatek powinien zażyciem z trzydziestym drugim tygodniu ciąży przez sześć – osiem tygodni.

Pielęgniarstwo matka powinna rozpocząć stosowanie leku od razu po urodzeniu, a do tego jak długo lek nie jest zarejestrowany dziecku.

ergokalcyferol instrukcje użytkowania opisują jak lek, który jest głównym celem zapobiegania i leczenia krzywicy. W celu zapobiegania tej chorobie u dzieci urodzonych przedwcześnie powinny zacząć pić lekarstwa od trzeciego tygodnia życia. Przedwczesne dzieciaki trzeba dać mu drugi tydzień. To samo dla bliźniąt i dzieci żyjących w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

Czy występują reakcje uboczne

Podczas długotrwałego stosowania witaminy D2 (roztwór olej) może indukować reakcje uboczne, takie jak:

– nadwrażliwości, wysypka, pieczenie;

– bóle głowy, depresja, bezsenność;

– wzrost poziomu wapnia w moczu, jak również związanych z nią chorób narządów;

– utrata apetytu, wymioty, nudności i anoreksję;

– ogólne osłabienie w całym organizmie.

przypadków przedawkowania

W początkowych stadiach przedawkowania można obserwować zjawiska, takie jak ciągłe pragnienia, problemy z krzesłem, nudności, wymioty, bóle głowy, zmęczenie i zły smak w ustach.

Późniejsze etapy charakteryzują się cechami wymienionymi powyżej, jak również ciężkie bóle kości, zmętnienie moczu, zmiany ciśnienia, gwałtowny spadek masy ciała, zmiany oka na światło, jak również problemy związane z układem nerwowym. przypadki psychozy były widoczne.

W celu doprowadzenia organizm wraca do normy, pilna potrzeba, aby zaprzestać stosowania leku i przestać jeść pokarmy bogate w witaminę D. Zaleca się oczyścić układ trawienny z węglem aktywnym i używać środków przeczyszczających. Aby osłabić działanie witaminy D2 konieczności jednoczesnego podjęcia witaminy A. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do spraw z dziećmi.

Stosowanie leku podczas ciąży i laktacji

Lek może być stosowany począwszy od 30-32 tygodnia ciąży. Z dużą ostrożnością należy przepisać krople witaminy D u kobiet po 35 latach. Hiperkalcemia u matki, związane z bardzo długotrwałego stosowania leku D2, może powodować choroby i noworodka. Jednocześnie mogą wykazywać upośledzenie umysłowe, a także schorzeń narządów i układów.

W czasie ciąży, lekarze zaleca się przyjmowanie leku w zbyt dużych dawkach, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na zdrowie nie tylko matki, ale także dziecko w łonie matki. To samo dotyczy matek karmiących, jako dodatek, który akceptuje, może spowodować przedawkowanie i jej dziecko.

Stosowanie witaminy dzieci

Nie jest konieczne do samoleczenia, a sami przypisać danej substancji. Jest to niezbędne do podjęcia tej witaminy, a jeśli to konieczne, w jakich ilościach, mogą zidentyfikować tylko lekarz podczas specjalnej ankiecie. Gdy takie leczenie jest wybrany indywidualnie.

Jeśli lek został przepisany do wcześniaków, które z niego zaleca się przyjmować w tym samym czasie i fosforanów.

cechy użytkowe

Należy zwrócić uwagę na prawidłowe przechowywania leku, bo to od tego będzie zależeć od jego skuteczności. Unikać bezpośredniego światła słonecznego do opakowania i przechowywać go w miejscu, które by zapobiec przedostawaniu się powietrza. Jest to bardzo ważne, ponieważ pod wpływem tych czynników, lek jest wyczyszczone i przekształcony toksycznych substancji.

Jeśli wziąć leki na dość długi okres czasu, regularne badania moczu i krwi w celu określenia ilości substancji w organizmie.

Ze szczególną ostrożnością ergokalcyferol (witaminy) przypisany jest do osób starszych. Po tym wszystkim, może to prowadzić do rozwoju miażdżycy. Jednak jest w tym wieku potrzebują witaminy D2 może znacznie wzrosnąć. Po tym wszystkim, skóra jest mniej dobrze postrzegany ekspozycji na światło słoneczne.

Po użyciu tego składnika w dużych dawkach jest równoległa do spożywania witaminy B i A. Tak więc działanie toksyczne D2 wyeliminować w jak największym stopniu.

Powołanie witaminy muszą być ściśle indywidualne. Lekarz powinien brać pod uwagę nie tylko przepływ D2 z narkotykami, ale także jego inne źródła.

Powinien on być spożywane ostrożnie witaminy D2 (krople) kierowców, jak i osób pracujących z maszynami. Po tym wszystkim, ze stałym stosowaniem leków może uruchomić patologii układu nerwowego.

Witamina D2 i D3: różnice

Witamina D – bardzo ważnym elementem, bez których organizm ludzki nie może prawidłowo rozwijać się i rozwijać. Składnik ten może być dwojakiego rodzaju: cholekalcyferol i ergokalcyferol.

Pierwsza (D3) jest wytwarzany w organizmie ludzkim w wyniku ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Drugi wchodzi w kontakt z rośliną i pasz dla zwierząt, jak i grzybów.

Ergokalcyferol – witaminy, które są zaangażowane w metabolizm wapnia i fosforanów. Sprzyja absorpcji w przewodzie pokarmowym i w odpowiednim czasie osadzania w kości. Z kolei, witamina D3, transportuje sole mineralne i jest zaangażowany w zwapnieniem kości.

W żadnym wypadku nie kupić witaminy D bez recepty lekarza prowadzącego. Po wprowadzeniu do ciała, to jest podzielone na kilka substancje prostsze, które mogą wywierać wpływ na niską organizmu w całości.

Aby uzupełnić zapasy witaminy D w organizmie, jest to niezbędne do korzystania z żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Tylko jeżeli środki te okażą się niewystarczające, przejdź do leczenia farmakologicznego.

Kolejna różnica między witaminy D2 i D3 jest trwałość. Pierwszy element może być utrzymywana przez krótki czas jest zatem uważa się za mniej skuteczne jako ostatni.

właściwości farmakologiczne

Witamina D2 (roztwór w oleju) – jest doskonała regulator metabolizmu wapnia i fosforu w organizmie człowieka. Aktywuje procesy absorpcji elementów danych w jelicie, przez zwiększenie przepuszczalności tkanek. Aby lek działał równie skutecznie jak jest to możliwe, należy stosować również wapń i fosfor, w umiarkowanych.

Ergokalcyferol – witaminy B, które można rozpuścić w olejach. Ma inną nazwę – „antirachitic witaminy”, a także radzenia sobie z chorobą i zapobiec jego wystąpieniu.

Witaminy D jest przekazywane jest doustnie zaczynają już absorbowany do strumienia krwi w jelicie cienkim. A stamtąd poprzez krew zaczyna płynąć do wątroby i nerek. Już tu witaminy i zacząć realizować swoje podstawowe funkcje.

opinie

Wiele matek daje ten dodatek na dziecko, zwróć uwagę na pozytywny wpływ kilka miesięcy po rozpoczęciu stosowania. Jednak ważne jest, aby nie przekraczać dawki czasu. Jeśli kilka razy to zrobisz, nic złego się nie stało, ale stały przedawkowanie może prowadzić do negatywnych konsekwencji. To na podstawie opinii zaobserwowano przypadki wymiotów i zawrotów głowy, co powoduje stać się niekompetentny stosowanie leku.

Nie można samoleczenia. Zapotrzebowanie na witaminy może być określona tylko przez lekarza. W tym przypadku trzeba przechodzą regularne badania i testy przejdzie.

Lek ma maksymalny wynik podczas łączenia jego stosowanie z innymi witaminami i minerałami. Ale w tym przypadku również trzeba skonsultować się z lekarzem.

Dodatek jak również kobietom w ciąży, przeżywa brak wapnia w czasie ciąży.

odkrycia

Witamina D – element, który dostaje się do organizmu za pośrednictwem żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także grzyby. Element D3 tworzy się warstwy na skórze ze względu na działanie promieni ultrafioletowych na nim.

Witamina D2, pomimo swojej przydatności, może mieć szkodliwy wpływ na organizm jako całość, więc nie należy samoleczenia. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu zarówno D2 i D3 będzie w stanie doprowadzić swoje ciało do użycia. Jeśli to możliwe, staramy się zapewnić spożycie pierwiastków śladowych w sposób naturalny.

Nie zapomnij, aby utrzymać zdrowy styl życia i jedzenia w prawo. Po tym wszystkim, to jest kluczem do zdrowia. Tak więc, nie tylko twoje ciało będzie dziękuję, ale również ciało dziecka. Po tym wszystkim, zdrowie dziecka w pierwszej kolejności zależy od zdrowia matki. Dlatego eksperci zdecydowanie nie polecam do samoleczenia.