450 Shares 8014 views

Ile razy można zrobić cesarskiego cięcia? Według lekarzy

Narodziny dziecka – jest to prawdopodobnie najbardziej długo oczekiwany, ważne, ekscytujący moment w życiu każdej z płci pięknej. Pojawienie się dziecka mogą występować naturalnie lub przez cesarskie cięcie. Ten ostatni rodzaj dostawy jest obecnie zyskuje na popularności. W tym artykule dowiesz się, ile razy można zrobić cięciu cesarskim. Trzeba również wziąć pod uwagę każdą stronę problemu i dokonać wniosku. Możesz również dowiedzieć się, co mówią lekarze o ile razy można zrobić cesarskie kobietę.


cesarskie

Ta manipulacja kilka wieków temu doprowadziła do nieodwracalnych następstw i śmierci kobiet. Chodzi o to, że lekarze nie zszywa macicę i dołączył tylko górną tkaninę. Nowo matka zmarła w ciągu kilku godzin od znacznej utraty krwi.

Teraz wszystko się zmieniło. Medycyna poczyniła krok naprzód. Wiele kobiet, nawet w przypadku braku wskazań chcą, aby ich dziecko urodziło się w ten sposób. Procedura ta jest wykonywana w znieczuleniu przy użyciu jednej z kilku rodzajów znieczulenia. Podczas manipulacji lekarz przecina dolną część otrzewnej, otwierając macicę i usuwa dziecko. Później wszystkie rany zszywa w warstwach.

Ile razy można zrobić cesarskiego cięcia?

opinia lekarska w tej sprawie jest jednoznaczna. Przeciwnie, to zależy od indywidualnych cech i stanu organizmu przyszłej matki. Niektóre panie mogą łatwo tolerować procedurę i postanowiła zorganizować trzeci, czwarty i piąty urodziła dziecko w ten sposób. Inni są od płci zbyt trudne, aby dojść do siebie po operacji i zrozumieć, że są one tylko jednym z czynników. Rozważyć różne aspekty tego zagadnienia.

Zastosowanie znieczulenia

Podczas zabiegu, znieczulenie jest zawsze używany. Znieczulenie może być ogólne lub znieczulenie zewnątrzoponowe. W pierwszym przypadku, kobieta śpi i nie widzi nic dookoła. Znieczulenie zewnątrzoponowe pozwala również zrozumieć wszystko, aby widzieć i słyszeć, ale nie czuję żadnego bólu. Ile razy można zrobić cesarskie cięcie, jeśli chodzi o znieczulenie?

Lekarze mówią, że żaden z narkozy nie przechodzi na próżno dla zdrowia ludzkiego. Jeden znieczulenie trwa średnio około pięciu lat życia. Dlatego lekarze i anestezjologów zalecamy stosowanie znieczulenia jest więcej niż 5-6 razy w życiu. Wyjątkiem są tylko te przypadki, gdzie znieczulenie jest niezbędne.

Na części genitaliów

Ile razy można zrobić cesarskiego cięcia? macica damska jest umieszczony w taki sposób, że całe jego życie jest w stanie wstać i grać w świetle rzędu 5 dzieci. Jednak wiele kobiet dla dzieci 7-13 i bezpiecznie rodzić do wszystkich kolejnych punktów.

Lekarze uważają też, że szóste dziecko – dla kobiet mają większe ryzyko. Z biegiem czasu, narządu rodnego rozszerza się i traci swoją elastyczność. Jednak wraz z wiekiem, zdarza się wszystkie mięśnie ciała ludzkiego. Szczególne zagrożenie występuje, gdy macica ma kilka blizn. Przy każdej kolejnej ciąży zwiększa ryzyko, że narządu rodnego po prostu dostaje się wcześnie.

Dla zdrowia kobiet

Ile razy można zrobić cesarskie cięcie, tak aby nie szkodzić zdrowiu? Ta procedura jest zabieg chirurgiczny, po którym nowo rozwiniętego mama potrzebuje długiego odzysku i rehabilitacji. jak najszybciej, jak kobieta powinna zyskać siłę, by zająć się dzieckiem. Wszystko to jest dość trudne.

Przy każdej kolejnej operacji tylko zwiększa okres rekonwalescencji. Dlatego kobieta staje się coraz trudniejsze do rehabilitacji i powrócić do swoich obowiązków. Przeciętny zdrowy przedstawiciel słaba płeć 3-4 jest w stanie poruszać się takie operacje.

Co mówią lekarze?

Co do tego, ile razy można zrobić cięciu cesarskim opinie Położnicy i ginekolodzy, chirurdzy zgłaszali następujące: manipulacja nie jest konieczne przeprowadzenie więcej niż dwa lub trzy razy. Wszystko ze względu na złożoność operacji i ryzyka dla kobiet.

Faktem jest, że podczas cesarskiego cięcia składa się nie tylko do warstw otrzewnej, ale także pola genitaliów w określonym miejscu. Lekarze nie mogą wybrać nowy segment w każdej operacji. Lekarze muszą ostrożnie otworzyć już przeszyty dziurę. Wszystko to jest duże ryzyko dla kobiety i dla jej kolejnych dzieci.

Niektóre kobiety po trzecim etapie, produkują zszycie jajowody. Jest to niezawodny sposób na ochronę i gwarancję, że nie musiały leżeć na stole operacyjnym za pomocą cesarskiego cięcia.

Co możemy powiedzieć o zwierzętach?

Ile razy można cesarskiego cięcia pies? Weterynarze i lekarze nie dają specjalnych ograniczeń. Jeśli zwierzę jest młody i nie ma żadnych problemów zdrowotnych, może być przeprowadzona, jeśli to konieczne, procedurę. Większość psów rodzić do siebie po operacji. Od czasu do czasu konieczne jest ponowne cięcie.

Reasumując

Zatem z powyższego, które można stwierdzić? Ile razy można zrobić cesarskiego cięcia dla kobiet?

Jeżeli nie istnieją szczególne wskazania manipulacji jest lepiej odmówić w ogóle, a rodzić naturalnie. Jednak zdarza się, że kobieta ma problemy zdrowotne, a lekarze nie pozwalają jej naturalny poród. W tym przypadku operacja jest najlepiej wykonać nie więcej niż dwa lub trzy razy w życiu. W tym samym czasie to warunek wystarczający odstęp pomiędzy manipulacji. Lekarze mówią, że ciąża pooperacyjna powinna nastąpić nie wcześniej niż dwa lata. Im bardziej przerwa, tym silniejszy będzie szew na macicy podczas noszenia dziecka, a tym samym mniejsze ryzyko powikłań.

Pamiętaj, że nikt cesarskie cięcie nie przechodzi bez śladu. Zawsze planować swoją przyszłość i zachować zdrowie kobiet pod kontrolą.