606 Shares 9330 views

Leki "Intetriks": instrukcje

Lek "Intetriks" jest lekiem stosowanym w leczeniu amebizy jelitowej z obecnością amebocytów tkankowych w leczeniu bezobjawowych przypadków tej choroby. Główną formą leku są kapsułki.

Lek "Intetrix". Instrukcja: skład, farmakokinetyka

Lek zawiera następujące substancje czynne: tilichinol, tilbronquinol. Składniki pomocnicze obejmują skrobię kukurydzianą, monohydrat laktozy, ditlenek tytanu, żelatynę, azorubinę, indiginę, laurylosiarczan.

Lek przeznaczony jest do podawania doustnego. Maksymalna zawartość w osoczu krwi osiąga się cztery godziny po użyciu kapsułki. Okres półtrwania w fazie eliminacji wynosi dziesięć godzin. Lek jest przeznaczony 24 godziny po zażyciu przez jelita. Jest praktycznie nie wchłaniana w żołądku, co pozwala na utrzymanie skutecznych stężeń przez długi czas.

Produkt leczniczy "Intetriks". Instrukcja: farmakodynamika

Efekty farmakologiczne w przewlekłych formach amebizy są osiągnięte przez połączenie substancji czynnych leku, które mają wyraźne działanie antyseptyczne. Lek ten wykazuje również aktywność przeciwko grzybom candida, lamblia, klebsiella, niektórymi szczepom Escherichia coli, cholera vibrios. Wynika to z szerokiego zakresu działania leku przeciwdrobnoustrojowego. Lek nie zakłóca prawidłowego wyważenia mikroflory jelitowej, nie powoduje oporności na plazmid.

Produkt leczniczy "Intetriks". Instrukcja: dawkowanie, skutki uboczne

Konieczne jest przywiezienie dwóch kapsułek wieczorem, rano. Wskazane jest to zrobić na samym początku posiłku. Kapsułkę traktuje się jako całość, należy ją pić z dużą ilością wody. Przebieg zabiegu to dziesięć dni (w przypadku amoebizy). Lek "intetriks" z giardiasisem należy przyjmować w tych samych dawkach. Czas leczenia określa się indywidualnie i zależy od postaci choroby, natężenia jej objawów.

Wśród działań niepożądanych najczęściej występują reakcje alergiczne typu natychmiastowego (obrzęk Quincke'a, pokrzywka), stały pigmentacja rumienia. Przy długotrwałym przyjęciu, zaburzeniach funkcji nerwu wzrokowego można zaobserwować neuropatię obwodową. Stosowanie leku powoduje czasami wzrost poziomu surowicy w zawartości transaminaz.

Kapsułki "Intetriks". Instrukcja: interakcje leków, specjalne instrukcje, przedawkowanie

Nie zaleca się przepisywania leku jednocześnie z lekami, które zawierają hydroksychinolin.

W przypadku niewydolności wątroby, zwiększając zawartość transaminaz we krwi, należy przerwać leczenie. Stosowanie leku przez więcej niż dziesięć dni jest niewłaściwe ze względu na występowanie neuropatii obwodowej. W czasie ciąży lek może być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem i biorąc pod uwagę stan kobiety.

W przypadku długotrwałego stosowania mogą wystąpić następujące objawy przedawkowania: zwiększenie aktywności aminotransferazy w surowicy, zmiany stężeń krzepnięcia. Aby wykluczyć takie skutki, konieczne jest ich stałe monitorowanie podczas okresu terapii.

Lek "Intetriks" z lekiem Klebsiella można stosować tylko w przypadku nietolerancji głównych leków stosowanych w leczeniu tej choroby. Dawkowanie i przebieg leczenia są wyznaczane indywidualnie.

Lek należy przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25 stopni, w miejscach niedostępnych dla dzieci. Okres trwałości wynosi trzy lata. Pod koniec tego okresu stosowanie tego leku jest zabronione ze względu na zmniejszenie jego skuteczności farmakologicznej.