480 Shares 4050 views

Analogiem propranolol. Zalety leku

Choroby układu sercowo-naczyniowego zajmują czołowe miejsce wśród wspólnych patologii. Statystyki te rozprzestrzeniają się wszędzie, więc jest to problem globalny dla lekarzy na całym świecie. Większość chorób serca podlegają osoby starsze, ale problem ma tendencję do odmłodzenia. Najczęstsze patologie naczyniowe są: zawał mięśnia sercowego, dusznica bolesna, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca. Wszystkie te choroby mogą prowadzić do śmierci, jeśli czas nie zapewnia opieki medycznej. Jeden z tych leków, które są skuteczne w większości chorób układu sercowo-naczyniowego, jest beta-blokerem – propranolol. Należy do grupy nieselektywnych urządzeń medycznych i działa jak receptory beta-1 i beta-2. Ponadto, powszechnie stosuje się analog propranolol – bisoprolol.

Mechanizm działania leku


Lek „Inderal” ma kilka efektów: łagodzi zespół bólowy (przeciwdusznicowe), obniża ciśnienie krwi (leki obniżające ciśnienie krwi) i kończą się w normalnej częstości akcji serca (przeciwarytmiczny). Wszystko to jest spowodowane blokowania receptorów beta-adrenergicznych, co prowadzi do stymulacji układu nerwowego. Przy stosowaniu kardiomiocytów narkotyków stają się mniej pobudliwy, dlatego jest przeciwwskazane u osób, które obserwowane dla niedociśnieniem, ponieważ może nastąpić załamanie. Działanie leku na układ oddechowy jest podniesienie tonu oskrzeli, co jest niezwykle niebezpieczne choroby, takie jak nieżyt nosa, astma, POChP. W celu uniknięcia skutków ubocznych nieselektywnych beta-blokery, stosowane analog propranololu.

Lek „Inderal”: Wskazania do stosowania. Analogi i ich zastosowanie

Lek ten stosuje się w leczeniu chorób serca, tarczycy, układu nerwowego. Chorób, w których lek jest stosowany: stabilnej i niestabilnej dusznicy bolesnej, nadciśnienia, różne typy arytmii. Ponadto, lek ten jest stosowany w leczeniu zaburzeń układu nerwowego, takich jak lęk, zespół drżenia pochodzenia niejasny. W endokrynologii leków dla pacjentów z nadczynnością tarczycy, w których występuje nadciśnienie. Anaprilina analog „bisoprolol” jest stosowany w tych samych chorób, ale ma kilka zalet.

Formularz uwalnianie leku „Inderal”

Substancja czynna leku – propranolol. Może być stosowany doustnie lub w postaci zastrzyków. Tabletki zawierają 10 mg lub 40 mg propranololu i stosuje się 2-3 razy dziennie. Wtryskowego są dostępne w postaci fiolek zawierających po 1 ml. Każdy zawiera 2,5 mg chlorowodorku propranololu. Lek ma kilka nazw, najczęściej używane nazwy „Inderal”. Analogi Synonimy-drug "Propranolol", "Obzadan" "Inderal", "Angilol", "Antralol", "Indikardin" i "Stobetin". Wszystkie te leki tę samą substancję czynną, a nazwę międzynarodową, różnica jest tylko „nazwa handlowa” lek.

Korzyści „bisoprolol” lek

Różnice, które ma anaprilina analogowe – preparat „Bisoprolol” jest jego selektywność, to jest selektywne działanie na receptory. Z tego powodu lek ma więcej zalet, ponieważ nie ma skutków ubocznych, które występują podczas robienia „Inderal” lek. Odpowiadający działania dłużej, dzięki czemu może być używany tylko 1 raz dziennie. W przeciwieństwie do nieselektywnych leków, lek może być stosowany u pacjentów z cukrzycą, ludzie, którzy widzieli zaburzeń metabolicznych (zwiększony poziom cholesterolu, trójglicerydów, cukru we krwi). W związku z dużą liczbą chorób towarzyszących starszym, to zaleca się stosować tego analogu, ponieważ ma mniejsze skutki uboczne i przeciwwskazania. Ponadto, lek nie wpływa na potencję, więc to jest preferowanym lekiem dla mężczyzn.

Lek „Inderal”: instrukcje użytkowania. analogi

Lek należy przyjmować na czczo, pół godziny przed posiłkiem. Dawkowania „Inderal” preparat wytwarza się indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od rodzaju choroby, stadium choroby i pacjenta. Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy medycznej w przypadku chorób takich jak nadciśnienie, dławica piersiowa, nadczynność tarczycy. Niezależnie zacząć stosować leku bez znajomości prawidłowego dawkowania, nie jest możliwe, ponieważ może to doprowadzić do pogorszenia. Najczęstszymi leki na receptę rozpocząć 40 mg 3-4 razy dziennie. Preparaty zawierające różne nazwy, lecz z tego samego materiału podstawowego, może mieć różne dawki, więc gdy taki analogowy zakupu jest konieczne w celu wyjaśnienia sposobu stosowania. W przypadku stosowania jako lek bisoprolol „analogiczny”, to stosuje się raz dziennie, ze względu na większą skuteczność substancji czynnej.