759 Shares 7000 views

To nie jest określona przez zewnętrzny dysk twardy. Przyczyny i rozwiązania

PC – uniwersalny pomocnik w pracy i wypoczynku. Dokumenty, projekty, prezentacje są teraz wykonane głównie z jego pomocą. Ale jak wiadomo, im bardziej skomplikowane urządzenie techniczne, tym więcej problemów to może się zdarzyć. W szczególności, często z nieznanych powodów, nie jest określona przez zewnętrzny dysk twardy. Jak to jest w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych, wiele czynników może wpływać tutaj.


Zewnętrznie, problem objawia się w tym, że komputer lub laptop nie jest ładowany przy starcie. Może ona dość przestraszyć, bo tam na pewno zawiera ważne dane użytkownika. Dostęp do informacji zawartych w tym przypadku jest to niemożliwe, a jeśli dana osoba jest pilna potrzeba, aby wysłać zadanie do projektu, problem zamienia się w globalnej katastrofy. Kiedy to naprawdę twardy, na ekranie odpowiedniego etykiety powinien się pojawić gdzie zgłaszane urządzenia odmowa bez zainstalowanego systemu operacyjnego lub jego mitycznego strat.

Ponadto, użytkownik zostanie poproszony, aby podłączyć dysk systemowy i potwierdzić żądanie «Enter» przycisk. Błędy te są ograniczone do tego, że komputer nie jest określona przez zewnętrzny dysk twardy WD, Hitachi, Seagate czy jakiegokolwiek innego producenta – problem w ogóle. Zadaniem priorytetowym użytkownika w tym przypadku staje się odzyskiwanie danych, przechowywanych na dysku. Proces ten nie oznacza, naprawy, który byłby mądrzejszy powierzyć fachowcom. Ale nawet jeśli nie zamierzają naprawić wszystko, po prostu przyjść do zakupu nowego urządzenia do wymiany starych, powinny zostać zwrócone informacje.

Wyładowanie złącza zasilania

Najpierw trzeba ustalić źródło problemu, którego istnieje wielka różnorodność. Jednym z najczęstszych powodów, dla których system Windows nie widzi zewnętrznego dysku twardego jest problem z wtyczką. Aby zweryfikować to na pewno, zaleca się, aby spróbować przełączyć dysku twardym podobne pętle lub sprawdź go na innym komputerze.

Nieprawidłowe działanie systemu BIOS

Innym powodem, dla nieokreślonych zewnętrznego dysku twardego mogą być związane z nieprawidłowym pracy BIOS. Zazwyczaj jest to spowodowane ingerencji użytkownika w ustawienia – stąd awarie. Jeżeli dzień przed próbie zmiany ustawień BIOS-u, teraz trzeba je przywrócić, lub (jeśli nie pamięta i nie wierzę, że uległa zmianie), aby przywrócić ustawienia domyślne. Gdy użytkownik jest pewny swoich umiejętności, możemy ponownie lampy błyskowej.

Niewłaściwy montaż zwory

Często problemem jest nieprawidłowe podłączenie dysku. Zwłaszcza byłoby fair w stosunku do komputerów, które łączą się z jednej pętli raz dwóch takich urządzeń. Ważne jest, że skoczek jest w prawidłowej pozycji, w przeciwnym razie dysk twardy będzie zderzają się ze sobą, a komputer nie będzie ich zobaczyć. Stanowisko najpierw się «Nauczycielu», inny – «slave». Nawet jeśli komputer ma tylko jeden dysk, nie zaszkodzi sprawdzić pozycję. Lepiej jest, jeśli wartość «Nauczycielu» będą eksponowane.

inne problemy

Oprócz powyższego, przyczyny mogą być spowodowane również do błędu USB (lub innego portu). To jest rozwiązany przez prostą podłączyć urządzenie do innego portu i sprawdzić – do innego komputera. Ale jeśli system Windows nadal nie będzie widać napędu, sprawa jest już sam w sobie.

Problemy ze sterownikami kontrolera – również często przyczyną sytuacji, gdy nie jest określona przez zewnętrzny dysk twardy. Rozwiązaniem jest usunięcie wszystkich sterowników, które są odpowiedzialne za kontrolerów dysków i uruchom ponownie. W poważniejszych przypadkach, to nie pomoże, a więc będzie musiał ponownie zainstalować system operacyjny.

wystąpić błędy logiczne, gdy uszkodzony jeden z sektorów dysku twardego. Jest to dość poważny problem, aby go rozwiązać, to może być możliwe za pomocą specjalnych narzędzi. Naprawić dysk, są one mało prawdopodobne, ale aby przywrócić dane, które jest w stanie się do niego. Wybór programu zależy od systemu plików, a inne cechy danego komputera, to najlepiej powierzyć zadanie eksperta.