468 Shares 6524 views

Kruszarka szczękowa – Informacje ogólne

kruszarki szczękowe są uniwersalne i najbardziej niezawodny mechanizm do mielenia materiałów. Są one wykorzystywane jako narzędzie do kruszenia odpadów żużel skały, niektóre materiały metaliczne. Wymiary wsadu elementy wlotowe mogą wynosić 1500 mm. Kruszarki małej wielkości dać gotowy produkt o wielkości do 10 milimetrów. kruszarki szczękowe są podzielone na klasy podzielone na małe, średnie i duże.

są aktywnie wykorzystywane do szlifowania twardych skał, na przykład, kwarc, bazalt, granit, a także materiały o podobnych właściwościach z nich – beton, żużli, minerałów. Znacznie łatwiejsze mielenie substancji, takich jak odpadów ceramicznych, cegieł, węgiel, pęknięcia szkła. kruszarki mają takich cech jak wymiary otworu odbiorczego do średnicy szczeliny wylotowej i chwytającego rogu. Wielkości cząstek substancji wyjściowej, zależy bezpośrednio od wielkości szczeliny odbiorczej. Kąt chwytania powinien być ustawiony tak, że surowce nie są wyrzucane z komory, i podatne na ścieranie. Wielkość parametrów produktu wylot regulowania maksymalnej wydajności.

kruszarki są mało wymagające i niezawodne mechanizmy są szeroko stosowane w przemyśle górniczym, w procesie produkcji materiałów budowlanych i towarzyszących w przemyśle metalurgicznym, w dziedzinie transportu, a także w przemyśle chemicznym.

Maszyna ta ma wiele zalet:

– kruszarka szczękowa wystarczająco proste i tanie w eksploatacji ze względu na swoją prostą konstrukcję i minimum części podlegających szybkiemu zużyciu. Konserwacja i naprawa tego typu urządzeń tanich, natomiast w warunkach technicznych, to nie jest trudne;

– niewielki rozmiar sprawia, że są łatwe w montażu i transporcie, a są one optymalnym rozwiązaniem dla mobilnych kruszarka;

– mogą być używane w prawie wszystkich warunkach, gdyż są bezpretensjonalne na czynniki zewnętrzne;

– szczelina wylotowa jest kontrolowane przez napęd hydrauliczny, który pozwala szybko i łatwo dostosować go;

– kruszarki szczękowe wszystkie rozmiary i typy są wyposażone w środki policzki o wklęsłą Zapobiega to przedwczesne zużywanie się urządzenia do ramy maszyny.

W tego typu urządzeniu ma wady:

– kruszarki szczękowe, uzyskując końcowy wynik, w którym znajduje się duża liczba ziaren łuszczenie, co sprawia, że ich stosowanie niewygodna dla drobnego rozdrabniania;

– z elastycznymi i lepkimi materiałami – polimerów, drewna, metali, stopy – nie jest możliwe korzystanie z nich. Dlatego rębaki działa na innej zasadzie.

typy urządzeń

Kruszarki na danych rynkowych jest przedstawiona w kilku niedrogich i niezawodnych opcji. Pierwszy polega na prostym ruchu policzek w stosunku do osi siatki. Materiał wyjściowy rozdrabnia się w procesie kruszenia. W drugiej części policzka w odniesieniu do zawiesiny jest złożona. Tutaj materiał jest nie tylko zgnieciony, ale również szlifowane gdy część napędowa jest blisko stałe. W trzecim rodzaju policzkach wykonywania złożonego ruchu w stosunku do osi zawieszenia.