626 Shares 6555 views

Rozpoznanie czerniaka: Metody, opinie

Podstawą skutecznego leczenia tej choroby – jej terminowe diagnozy. Zwłaszcza to stwierdzenie jest uzasadnione, gdy schorzeń nowotworowych, w miarę dosłownie każda sekunda się liczy. Jednym z takich problemów jest czerniak. Każdego roku jest to choroba nowotworowa tylko młodszy. Im wcześniej lekarz będzie w stanie go zidentyfikować, tym większe szanse na korzystny rokowaniu. W dzisiejszym artykule bardziej szczegółowo główne sposoby diagnozowania czerniaka, opisują przykłady jego leczenia.


zaświadczenie lekarskie

Czerniaka – natura złośliwego nowotworu, który rozwija się w fragmentach tkanki skóry. Jest on utworzony z melanocytów – komórek odpowiedzialnych za wybór pigmentu przez reprodukcji tego elementu. Uznaje tych najbardziej wrażliwych części ciała, które są trudne do ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Mówimy o twarzy, tułowia i kończyn. Czerniak może być generowane na miejscu istniejących wcześniej znamię lub rozprzestrzenił się idealnie zdrowych fragmentów nabłonka.

Ważną cechą patologicznego procesu jest niemal całkowity brak odpowiedzi immunologicznej. W związku z tym, nowotwór rozwija się szybko i zwiększenie wielkości. Co roku diagnozuje się około 100 tysięcy ludzi. W naszym kraju istnieje tendencja do wzrostu zachorowalności. W tym przypadku, czerniak najczęściej dotyka ludzi w wieku od 75 do 85 lat. To znacznie skraca czas życia i może prowadzić do śmierci.

Według statystyk medycznych, około 75% przypadków możliwe jest wykrycie choroby we wczesnym stadium rozwoju. Jest to możliwe nie tylko dzięki ciężkiej obrazie klinicznym. Rolę w procesie identyfikacji należy do wczesnej diagnostyki czerniaka. Aby odróżnić ją od innych typów raka skóry mogą być wizualizowane. Jednak dla celów przeprowadzenia programów terapeutycznych wiedzieć o nowotworze, jak dużo informacji. Odkrycie pozwala na określenie zakresu i etapu procesu patologicznego do przewidzenia, wybrać przerzuty itd. D. Co więcej szczegółów na temat jego głównych postaciach.

anamneza

Historia choroby – jest podstawowym etapem diagnozy praktycznie wszystkich patologii. Chodziło mu o badaniu dokumentacji pacjenta i gromadzenia informacji. Zgodnie z wynikami badania rodzaju specjalista może dokonać wstępnej diagnozy i biorąc pod uwagę wniosek wyznaczyć dalsze badania.

Czerniak zajmuje onkologa. Na pierwszym recepcji zawsze ankiety pacjenta o jego niepokojących objawów. Aby wyjaśnić, onkolog kliniczny może zadać szereg wyjaśnienia pytań: kiedy nie było celem zapalenia, skutki niektórych czynników poprzedzone jego rozwoju, itp …

Diagnozowania czerniaka obejmuje również badania predyspozycji genetycznej. Lekarz jest ważne, aby wiedzieć, takich przypadków choroby u innych członków rodziny były tam zapisane. Chodzi o to, że większość onkologiczne patologie ma charakter dziedziczny.

badanie fizyczne

W trakcie szczegółowej analizy objawów klinicznych nowotworu specjalista dostarcza jakościowej oceny jego podstawowe parametry:

  • wielkość;
  • Zawartość strukturalnych;
  • granicami;
  • barwny pigment;
  • tekstury powierzchni.

Ponadto, lekarz wykonuje palpacyjnie pachwinowego, pachowe i szyjnych węzłów chłonnych. W przypadku czerniaka rozprzestrzenia jej zmiany patologiczne rozprzestrzenia się głównie do sąsiednich węzłów chłonnych. Wzrost ich wielkości – wyraźny objaw raka.

W onkologii podejrzewa stan złośliwy jest obowiązkowe badania diagnostyczne i kontrola innych części ciała, gdzie mogą znajdować się podobne elementy. Ich obecność, wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy. Jako wtórny nowotwór, uszczelka nie może przejawiać pewne objawy i nie przeszkadzać. Wiele zmian patologicznych – szczególne cechy tej postaci raka.

dermoscopy

Jest to kolejny nieinwazyjne metody diagnozowania czerniaka. On jest absolutnie bezbolesny, więc nie bój się manipulacji medycznych.

W trakcie zabiegu, lekarz otrzymuje informacje o grubości nowotworu, określanie jego wielkości specjalnego narzędzia – mikrometr. Poszukiwania narażone nawet niewielkie tworzenie, którego wielkość jest nie większa niż 1 mm.

Analiza krwi żylnej i włośniczkowej

Można się wiele dowiedzieć na temat stanu organizmu poprzez badanie krwi. Wszystkie komórki nowotworowe produkują specyficzne białko. Są to tak zwane markery nowotworowe. U zdrowych ludzi, nie są one dostępne.

W przypadku czerniaka w laboratorium w celu określenia wrażliwości onkomarkery białko S-100. Jej wysokie stężenie we krwi wskazuje nie tylko poprawnie postawić wstępną diagnozę, ale także w progresji procesu chorobowego. Mówimy o obecności przerzutów w organizmie, które są dotknięte przez innych narządów wewnętrznych. W leczeniu etapu używając takiej analizy lekarza sprawdza prawidłowość wybranego terapii taktycznego stopnia jego sprawności.

Nasz kraj czerniak diagnoza przez określenie stężenia we krwi markerów nowotworowych jest tylko opłata. koszt inspekcji jest na tyle wysoka, że uzasadnione praktycznie 100% dokładny wynik.

Użycie fosforu promieniotwórczymi

Rozpoznanie różnicowe czerniaka przeprowadzono za pomocą reaktywnego fosforu. Opiera się on wpływu na patologiczny centrum dipodstawionej fosforan sodu znakowanego radioaktywnym składnik fosforowy. lekarz pacjent sugeruje pić lek rano i zawsze na pusty żołądek. Następnie, stężenie styku określonego przez radiometrii izotopy uszczelniający obszar lokalizacji. Poziom „kryterium” dla złośliwości czerniaka jest uważany za trzy-krotny nadmiar wychwytu przez guza, jeśli porównamy tę liczbę z obszarów zdrowej skóry.

mikroskopii konfokalnej

Ta nieinwazyjna diagnostyka czerniaka skóry opcja pozwala zidentyfikować problem na wczesnym etapie jego rozwoju. Odbywa się to za pomocą mikroskopu konfokalnego urządzenia przy niskim stężeniu strumieni promieniowania podczerwonego. Używane dawka promieniowania jest bardzo mała, więc nie może działać szkodliwie na organizm człowieka. Mikroskop bada zewnętrzne i wewnętrzne warstwy nabłonka, a nawet za ulepszoną wersję wirtualnego biopsji.

MRI i CT

Ważnym krokiem w walce z jakiejkolwiek choroby nowotworowej jest wczesne wykrycie przerzutów. Chodzi o to, że rozprzestrzenia się w całej zmian ustrojowych często zwiększa prawdopodobieństwo nawrotu i zmniejsza do zera prognozy dla szybkiego powrotu do zdrowia. W tym celu stosowane dzisiaj MRI i CT.

Rezonans magnetyczny opiera się na zastosowaniu silnych magnesów i radioaktywnych przepływów fal. W związku z tym możliwe jest, aby uzyskać obraz zarówno w położeniu podłużnym i poprzecznym. Tomografia komputerowa ujawnia również obecność przerzutów. Jednak, aby jej pomoc jest zwykle uciekają się do etapu założenie, że fakt rozpowszechniania zmian nie jest jeszcze potwierdzone przez organizm.

biopsja

We wczesnym stadium czerniaka jest trudne do wykrycia wizualnie. Biopsja pozwala poznać elementy nowotworów oraz określenie stopnia jego złośliwości. W trakcie zabiegu, lekarz wykonuje ogrodzenia komórkach nowotworowych, a następnie bada je pod mikroskopem. Czasami trzeba usunąć podejrzany obszar skóry całkowicie.

Jeśli nowotwór jest potwierdzone, podlega usunięciu nie tylko czerniaka, ale również sąsiednią tkanką. Gdy grubość przewyższa 1 mm, dokładnie prowadzone wartowniczy węzeł rozwarstwienia. Takie konstrukcje mają tendencję dawania przerzutów. Proces rozpoczyna się w patologicznych jednostek straży. Są one również poddane badaniu pod mikroskopem. Jeśli komórki rakowe nie jesteś ekspertem w tych znalezisk, diagnostyka układu limfatycznego zakończona. W przeciwnym razie przypisane są dodatkowe zabiegi (e.g. chemioterapię).

Automatyczne wykrywanie chorób

Sposób samodzielnego diagnozowania czerniaka nie można uznać za wiarygodny sposób identyfikacji choroby. Z drugiej strony, nie uwzględnia ona również nie jest konieczne. Ciągłe monitorowanie stanu zdrowia zwiększa prawdopodobieństwo wczesnego wykrywania problemów.

Rak może rozpoznać proces następujących objawów:

  1. Pojawienie się nowych plam starczych lub znamiona na ciele.
  2. Zmiana koloru znamię, wystąpienie świądu.
  3. Przebarwienia pigmentu – charakterystyczny znak mutacji komórek.
  4. Zmiana moli granic. Mogą one straciły ostrość i stać się niewyraźny i nierówna.

Wczesna diagnoza czerniaka jest kluczem do skutecznego leczenia. Dlatego pojawienie się jednego lub więcej z wyżej wymienionych objawów należy natychmiast szukać pomocy u dermatologa. Jeśli w rodzinie choroby zdiagnozowano, konieczne jest, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan skóry.

Widoki pacjentów

Co zrobić rzeczywiste pacjentów z rozpoznaniem czerniaka? Recenzje tej procedury, są różne. W tym artykule wymieniono tylko najczęstsze sposoby wykrywania choroby. Wybór konkretnego wariantu badania jest zawsze lekarz.

Pozytywne odpowiedzi jest związane z metodami nieinwazyjnymi. W tym przypadku pacjenci nie odczuwają dyskomfort, ale same procedury są całkowicie bezbolesne. Jednak są one jedynie charakter informacyjny w początkowym stadium rozwoju choroby.

Negatywne opinie zdarzają się po biopsji. Rzeczywiście, jest to nieprzyjemny zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Z drugiej strony, może on być stosowany w sposób wiarygodny określić stopień złośliwości procesu.

Zalecane leczenie

Oraz diagnoza i leczenie czerniaka nie powinny być pozostawiane bez opieki. Po potwierdzeniu nowotworów powinien natychmiast rozpocząć leczenie. Strategia leczenia zależy od stopnia zaawansowania procesu chorobowego. Na przykład, operacja prowadzona jest na wczesnym etapie. Podczas operacji lekarz usuwa czerniaka, przylegającą, w odległości 1-3 cm od tkanki łącznej i tłuszczu podskórnego. Metoda Cryodestruction w tej chorobie nie jest stosowana.

Jeśli wykryto przerzutów po leczeniu w klinice do diagnozowania czerniaka, leczenie jest prowadzenie napromieniowania i otrzymywania chemioterapii ( „tamoksyfen”, „karmustyna”). Jest to raczej toksyczne substancje, ale nie może się obejść bez ich użycia. Równolegle obowiązkowego zawieszonym immunoterapii.

Jak zapobiegać chorobie?

Zapobieganie jakimkolwiek rakiem jest terminowe wykryty. Międzynarodowy Dzień diagnostyce czerniaka odbywa się corocznie w dniu 23 maja. Na terenie naszego kraju w większości miast zwracać uwagę na to. Na przykład, w tym dniu, można wziąć bezpłatny badanie znamion i moli na ciele, aby dowiedzieć się o stopniu złośliwości. Ponadto, w wielu specjalistycznych ośrodków medycznych przeprowadzono spotkania z lekarzami i wąskich specjalistów, którzy mówią o pytania i odpowiedzi z chorobą publiczności.

Niezależnie zapobiec rozwojowi czerniaka nie jest takie proste. Lekarze zachęcam latem używać sprzętu ochronnego dla skóry, co zapobiega wnikaniu promieni UV. Od opalania powinny być opuszczone w okresie od 12 do 16 godzin. Konieczne jest, aby zwrócić większą uwagę na siebie. To nie jest trudne ciało okresowe zidentyfikowanie nowej formacji na skórze i monitorowanie stanu istniejących moli.

W razie wątpliwości lepiej odwiedzić dermatologa lub onkologa. Nie zapominaj także, że w dniu 23 maja – dzień rozpoznania czerniaka, gdy każdy może mieć wolny przesiewowych. Zgodnie z wynikami, i tylko wtedy, gdy niezbędne wyspecjalizowanych specjalistów zawsze wysłać do dalszego badania.