299 Shares 3915 views

Łodzie motorowe "Voronezh": charakterystyka techniczna, opis, opinie właścicieli

Producenci samolotów Woroneż opracowali i zaczął się w seryjnej produkcji motorówki o nazwie „Woroneż”. Jest to zmodyfikowana wersja dobrze znanego „Kazanki”. Łódź „Woroneż”, którego cechy techniczne są o rząd wielkości wyższe, pomyślany jako rzetelnego i mało wymagająca sądu. Zaktualizowane odmianą łodzi motorowych zwiększona szerokość i wysokość burty, wgłębienie silnika, zmodyfikowanych linii kadłuba, zaostrzoną części nosa, co znacząco zwiększa wydajność kilu dna.

Zewnętrzna część obudowy

Kadłub jest wykonany z duraluminium przez nitowanie. Jest ona wykonana za pomocą mieszanego systemu złożonego z płytkowych podłużne podłużnice i dziewięciu ramek. Dolny arkusz jest wyposażony w powłokę pół milimetra. Zabezpiecza przed odpryskami wypukłości szerokości 3 cm, który jest dostępny w połączeniu z dołu i z boku do policzka.

Szczelność uzyskuje się przez obecność taśmy i Thiokol specjalnego kitu w stawach. Aby chronić dno od zarysowania i ścieranie podczas wyciągania łodzi na lądzie, pod warunkiem, że płaszcz zewnętrzny kilu. anodowane elementy obudowy, on całkowicie zalane i pokryte specjalnym szkliwem. Warto zauważyć, że łódź „Kazanka”, w przeciwieństwie do nowego modelu, większość tych zmian nie miało. Stabilność gwarantuje powierzchni spienione bloki polistyrenu, które są umieszczone pod pokładem w szczelnej komorze, a w tylnej części wnęki mocy silnika.

sprzęt

motorówka „Woroneż” na pokład dziobowy ma zwarty przedział na bagaż. Dostęp do niej jest przez właz znajduje się w wyczerpujący części wyszukiwania. Wymiary kokpitu 2300h1400 mm, jest wyposażony w szyby chroni pasażerów przed wiatrem i sprayu. Krzesło do łodzi składa się z dwóch banków znajdujących się po drugiej stronie. Mogą one pomieścić 4 osoby.

Uważany statek wyposażony pod markizy i urządzeń zdalnego zaburtowym silnikiem. Reychatogo dolnego limitu typu łodzi, wykonane z drewna. Sprzęt zawiera motorówka wiosło, Wóz, Zestaw naprawczy, koło ratunkowe. Dobrą stabilność boczna jest ciągłą szerokości korpusu (1 370 mm od pawęży wzdłuż policzka). Kąt przechylenia przy pełnym przesunięciem i obecność obciążeniu 250 kg, z jednej strony nie przekracza 11 stopni. Minimalna wysokość nad powierzchnią zgrubienia jest co najmniej 20 cm. Naczynie napełnia się wodą, może pozostać na powierzchni z jednej osoby, obciążenie 50 kg, a silnik.

łodzie motorowe „Woroneż”: specyfikacje techniczne

Poniższa tabela przedstawia wskaźniki techniczne danego statku, a także jego wymiary.

Długość / szerokość / wysokość (m)

4,2 / 1,5 / 0,7

Kąt podoblenia dna (w śródokręciu / rygiel)

17,3 ° / 4 °

Maszyny i urządzenia Waga (kg)

152

Waga (t)

0,4

Pojemność pasażerów

4

Prędkość obrotowa silnika o mocy 25 koni (km / h)

Do 35

Dopuszczalna moc (KM)

30

Materiał obudowy i typ połączenia

Stop „D”, nitowanie

Należy zauważyć, że podstawą dla nowego statku łodzią „Kazanka-5”. Produkuje producentów samolotów z Kazania. Projektanci Voronezhskie wziąć pod uwagę jego skłonność rolować i zaryskivaniyu przy wysokiej fali mijania. Zostały one zwężone kości policzkowe i pochylone w rufie dole. Ta z pozoru drobne rewizja zapewni rolkę do bezpieczeństwa kolei miało pozytywny wpływ na zachowanie łodzi gdy wielka fala.

Próby morskie z różnych silników

Poniższa tabela przedstawia dane uruchomiony naczynie testowe z różnych silników, śmigieł i obciążenia.

elektrownia

rowing śruba (cm)

Prędkość obrotowa (obr / min)

Ładowność (t)

Prędkość (km / h)

"Vikhr-30"

24×30

5000

0,1 / 0,4

43/40

"Neptun-23"

23h28

5100

0,4

33

"Breeze-12"

21h22,5

5100

0.2

21-22

"Wiry-M"

24×30

4900

0,1 / 0,4

40/33

Zużycie paliwa wynosi 0,3-0,4 litrów na kilometr. Łódź jest szeroko stosowany do wędkowania, wycieczki na rzekach wszystkich klasach z wysokości fali do 50 cm, a odległość od strefy przybrzeżnej do jednego kilometra. Jakość przetwarzania obudowa, a także poprawiła konstrukcja łodzi pozwoli Ci na używanie go w wodzie morskiej.

Producenci nadal eksperymentować i przeprowadzić szereg ulepszeń, a mianowicie:

 • zwiększyć wysokość boków;
 • ustawić fotel do łodzi;
 • Statki wyposażone w dodatkowe urządzenia.

Jak udany będzie modernizacja, czas pokaże.

"Kazanka"

Dla jasności i porównywalne wskaźniki skuteczności należy uznać, że ma motorówki poprzednika „Woroneż”. Podstawowy model statku działał jako „Kazanka-5”. Istotne out powoduje usunięcie z produkcji był słabą stabilność, zły rozkład niezatapialne przedziały, brak wgłębienia, silne dna Przeciążenia w wysokiej fali.

Korzystanie potężne silniki często doprowadzić do wywrócenia się pojazdu. Ponadto, naczynie nie jest dostępna pod-nisze i deflektor w rozpylaczu. Niemniej jednak różne modyfikacje łodzi znalazł swoich zwolenników. Na korzyść „Kazanka” wskazuje łatwość budowy, prostota obsługi, rozsądną cenę. Główną zaletą motorowych jest uważany płytkie zanurzenie i łatwe do heblowania silniki o małej mocy.

Łódź „Woroneż-mini”

Ten statek wykonany producentów samolotów Woroneż reprezentuje Kartopya, główną zaletą, która – zwartość. Niewielka waga pozwala transportować go do górnej bagażniku samochodu. Łódź jest używana do chodzenia i połowów na spokojnych wodach. Krytyczna wysokość fali – nie więcej niż 25 cm, odległość od wybrzeża – do 1,5 km.

Kadłub jest wykonany z duraluminium nitowane sposób, skrzyżowania leczonych kit oraz specjalną uszczelką. Naczynie kokpicie wyposażony w dwa banki (gniazda), a w komorze do bloku wyporu. Pawęży umożliwia agregat do zasilania dwóch koni mocy. silnik zaburtowy zarządzanie wyłącznie Rumpel typu. Uważany łódka nie posiada wydajność high-road, ale kompaktowy, lekki i trwałość sprawiają, że bardzo wygodne do stosowania w spokojnych wodach, jak wioślarstwo i silnika.

Wymiary i dane techniczne „mini-wersja”

Do zmniejszenia odchyleń Łódź „Woroneż” Specyfikacje i wymiary pokazane w poniższej tabeli.

Długość / szerokość / wysokość (m)

2,87 / 1,26 v / v, 41

Waga (t)

0,15

Przemieszczenie (litry)

235

Minimalna wysokość stopki nad wodą przy pełnym przesunięciem (cm)

22

Kiedy prędkość silnika w 2 litrach. a. (Km / h)

8

Pojemność pasażerów

2 osoby

całkowity ciężar (kg)

47

materiał obudowy

duraluminium

Warto zauważyć, że najbardziej popularne w tej kategorii zastosowania „Woroneż-MINI 3”.

Naprawa i strojenie

Obecny remont łodzi „Woroneż” naprawdę tworzyć własne ręce. Jednakże, jeśli chcesz radykalnej interwencji lub jakości obraz, lepiej zwrócić się do specjalistów. Część starego statku potrzebuje nowego płaszcza. Specjaliści przeprowadzenie odtłuszczania i bezpośrednie nakładanie primera szkliwo.

W odniesieniu do remontu podwozia lub zarządzania, jest bardzo pożądana część specjalistyczna. Ulepszenia prowadzone przez właścicieli statku, o którym mowa, odnoszą się przede wszystkim do poprawy jego zdolność do żeglugi i komfort. Poniżej znajdują się zalecenia dotyczące modernizacji łodzi, które mogą być wykonane niezależnie.

sklejka łódź Sprzęt i recesja

Do tej pracy trzeba kupić specjalny arkusz sklejki 3,5h2 m i grubości 9 mm. Powinno być laminat, który jest nazywany – bakelizowany fińską sklejkę na wodę i łodzie. Taki sprzęt przedłuży żywotność dnie statku, a sam materiał jest a priori praca doskonale w wodzie. Charakterystyczną cechą tego produktu jest błyszczący na jednej i drugiej stronie porowatej powierzchni. Połysk może być brązowy lub czarny.

Wgłębienie – zmodernizowana samoodpływowe pawęży. Zapewnia dodatkową ochronę dla kokpitu z powodzią. W tym przypadku, to jest utworzona przez użyteczny przedział, w którym można przechowywać kilka rzeczy. Sposoby jego instalacji, istnieje wiele. Na przykład, łódź można poprawić poprzez tworzenie recesję góry podłużnicą ze złączami kotwiących (2 kawałki o średnicy 12 mm), czterech nitów zamontowany w nawiercone otwory.

Inne sposoby na modernizację

Ponieważ w tym łódź daje możliwość zamontować markizę i zdalne sterowanie silnika, opcje te dadzą kontrolę statku komfort i zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dla wygody klientów, wszystkie modyfikacje zawarte w zestawach naprawczych kit i wiosła. Łódź „Woroneż” może być również ułatwione poprzez wyposażenie ich krynoliny.

Ta konstrukcja jest jeden lub parę zgrzewanych obszarach rygla. Mogą być stosowane do mocowania silnika-dokatki lub schody, które pomogą dostać się do łodzi po kąpieli bez problemów. Crinoline może również służyć jako podstawa z której zmienić śruby przydać.

Liczba właścicieli

Członkowie znaleźć w tym statku pewne zalety i wady. Całkowita wrażenie przeważnie pozytywne. Łódź „Woroneż” (przeglądy właścicieli to potwierdzić) ma następujące zalety:

 1. Dobrej jakości metalu, który jest mało podatny na korozję, odporne na wodę morską.
 2. Doskonała stabilność przy wysokiej fali.
 3. Łatwe w obsłudze.
 4. Wystarczająca pojemność zarówno dla pasażerów i bagażu.
 5. Pewni zachowanie podczas jazdy.

Wielu powie, że ich koszt. „Woroneż” – jest najlepszym rozwiązaniem statku wybór na spacery lub wędkowania. Cena nowe łodzie zmieniać się w zakresie od 50 tysięcy rubli. Wariant stosowane, można znaleźć w 3 razy tańsze.

minusy

Według większości użytkowników, główną wadą tej łodzi motorowych są następujące:

 • nie górny właz bagaż;
 • podczas spaceru na dużej wodzie stają się luźne nit;
 • nagłe zejście z struganie falę dzieje po drodze, dobrze wypełnia wnękę.

W ogóle, właściciele łodzi motorowych „Woroneż” zadowolonych z zakupu nawet używanych modeli. Wiele spędzić naczynie wersji, wyposażony w swoim nawigatorem, markizy i inne przydatne rzeczy.

dodatkowe elementy

Biorąc pod uwagę fakt, że Łódź „Woroneż” Dane pozwalają na skorzystanie ze statku jako silnik i wioseł, spojrzeć na ich rodzajów i form, a także kilka dodatkowych elementów.

Właściciele mogą używać drewnianych lub aluminiowych wioseł. W pierwszym przypadku zaletą jest koszt materiału i przyjazność dla środowiska. Jakościowo, klejone i przetworzone elementy będą służyć długo i niezawodnie. użytkownicy wersji aluminium docenią funkcjonalność, możliwość wyboru długości wyrobu i długą żywotność.

Ponadto, łódź może być wyposażona w nowoczesne szyb. Na przykład, budowa ośmiu profili z małych szaf znanych za piękny design i wysoką niezawodnością. Również miłośnicy komfortu mogą nabyć namioty, które są na rynku bardzo dużo. Naprawdę łatwo wybrać opcję budżetu lub nowoczesną markizę z wysokiej jakości materiałów.

wniosek

Po zapoznaniu się z motorówkę „Woroneż”, jej wersji mini oraz jego poprzednik, o nazwie „Kazan”, należy zauważyć, że nowy model jest znacznie bardziej stabilny w wodzie, to jest bezpieczne i dobrze zaprojektowane. Naczynie nadaje się do stosowania na wszystkich typach rzek i morza. Przychylnie bagaż objętość komory i możliwość dopasowania czterech pasażerów.

Właściciele opinie potwierdzają, że omawiane urządzenie jest niezawodne i solidnie wykonane w związku i innych obszarów problemowych. Motorówki zapewniając odpowiednią opiekę i profilaktykę, możliwe jest, aby pójść na ryby lub pospacerować przez wiele lat. W tym przypadku cena statek wypada korzystnie w porównaniu z podobnymi wersjach.

Pomimo słabej stabilności i usuwanie z produkcji, poprzednik „Kazanka” pozostaje bardzo popularny łodzi na wodach spokojnych, w dużej mierze ze względu na łatwość obsługi i niskie koszty.

Dla tych, którzy lubią podróżować do różnych miejsc, doskonałej wersji „Woroneż-mini”. Łódź ma lekkie i kompaktowe wymiary, można go nosić go w dowolnym miejscu na przyczepie lub na dachu szafy.