109 Shares 7718 views

AMD FX-4350. Weryfikacja i testowanie procesora

Jeden z najlepszych procesorów entry-level z odblokowanym mnożnikiem i na fantastycznym potencjałem podkręcania – tym AMD FX-4350. Jest idealny do budowy niedrogich, ale dość produktywny systemu komputerowego, który będzie na siłach, aby rozwiązać niemal każdy problem w tej chwili.

produkt niszowy i sprzęt

Obecność tylko cztery bloki i obliczeniowych o stosunkowo niskiej wartości oznacza, że model procesor dotyczy roztworów poziomu początkowego. Program, który jest zoptymalizowany dla 4 wątków, procesor mógłby bez trudu konkurować z droższymi rozwiązaniami producenta, a czasami nawet je przewyższają. Jeśli oprogramowanie jest zoptymalizowane dla coraz większej liczby przepływów przetwarzania informacji, korzyść musi być w starszych modelach. Z tego samego „Intel” jest produktem konkurenta „Cor Ai 3” w drugim lub trzecim pokoleniu. Istnieją dwie opcje kompletny AMD FX-4350: OEM i boks. Pierwszy jest przeznaczony dla dużych produktów komputerowych. W nim, oprócz CPU, zawiera kartę gwarancyjną, markowy etykietę i instrukcję obsługi. Ale ta opcja jest także łączenie często zwracać uwagę entuzjastów komputerowych. Z reguły tego rodzaju ekspertów mają tendencję do „kierowania” komputer i zwiększyć swoją prędkość z powodu tego. W tym przypadku naprawdę będzie wyglądać lepiej wyspecjalizowany system chłodzenia, zamiast chłodnicy akcji. Drugi przykład dostarczenie właśnie wyróżnia chłodnicy i pasty.

Gniazdo to rozwiązanie

Układ ten jest skierowany do montażu na gniazda procesora „AM3 +”. Jest to najbardziej zaawansowana platforma obliczeniowa w danym producenta, a nawet pod warunkiem, że ma już dość dawno. Każdy z chipsety „AM3 +” będzie idealnie połączony z FX-4350. Ten chipset 970 i 990H i 990FX. Jedyną ważną stan, w wybraniu płyty głównej jest to, że powinien on utrzymanie pakietu procesora termicznego do 125 W (które to wartości podane w urządzeniu obliczeniowym w dokumentacja).

technologia produkcji

Słabą stroną AMD FX-4350 jest procesem. Ten układ krzemu wykonane według standardów tolerancji 32 nm. Na tle obecnego 14 nm przy najbardziej zaawansowanych chipów z „Intel” to jednostka przetwarzająca wygląda anachronizm. Ale z drugiej strony, proces wydechowy zapewnia rozwiązanie z wyższym potencjale podkręcania. A tak naprawdę to solidna przewaga po stronie produktowej firmy „AMD”.

szybki układ pamięci

Kolejną ważną cechą tego produktu jest potężnym szybki podsystem pamięci, która składa się z bezpośrednio 3 poziomach. Poziom górny to jest wspólny dla wszystkich zasobów krysztale krzemu i wynosi 8 MB, wskaźnik ten jest przed droższych linii procesora CPU „Cor Ai 5”, który tylko w obecności 6 MB pochwalić. Rozmiar całkowity pamięci podręcznej drugiego poziomu wynosi 4 KB, które są podzielone na 2 części. Każdy z nich może komunikować się tylko z pewnej pary modułów. Pierwszy poziom jest jeszcze bardziej rozdrobniona. Jego ogólny rozmiar wynosi 192 KB. Obejmuje on dwa bloki 64 kb do instrukcji (takie jak pamięć i drugim poziomie, jeden blok może komunikować się tylko z określoną parą jednostek obliczeniowych). Ponadto, nie jest blok 4 do 16 KB do przechowywania danych. W tym przypadku, blok już przywiązany do konkretnego rdzenia procesora.

Pamięć o dostępie swobodnym

AMD FX-4350 może pracować w połączeniu z wciąż najbardziej popularny rodzaj pamięci – DDR3. Jest to możliwe do wykorzystania w połączeniu z modułem pamięci z częstotliwością pracy do 1866 MHz włącznie. Maksymalna ilość pamięci adresowalnych jest dokładnie taka sama, jak w przypadku rozwiązań „Intel” – 32 GB. W tym samym kontroler pamięci, w tym przypadku, 2 kanały, w połączeniu z nimi, korzystnie stosuje się mniejsze jednostki mocy zainstalowanych w różnych szczelinach. Na przykład, to lepiej jest stosować kombinację dwóch pasków 2 GB niż jednego modułu w 4 GB. Zapewnia to dodatkową wydajność 10-12 procent.

TDP

Torba termiczna, jak wspomniano wcześniej, to CPU wynosi 125 watów. Dlatego, aby rozpraszać go w połączeniu ze standardowymi chłodzenie jest niewskazane. W tym przypadku możliwe jest, aby przegrzać podzespołów układ całkowicie je wyłączyć. Ale wyspecjalizowany system chłodzenia sprawia, że proste rozwiązania tego problemu.

częstotliwość

Minimalna wartość częstotliwości tego chipa jest ustawiona na około 4,2 GHz. Procesor może podnieść tę wartość do 4,3 GHz, jeśli to konieczne. Ten tak zwany turbo. Znaczący skok w wydajności, które nie dadzą, ale podczas pracy w trybie normalnym pozwala uzyskać nawet niewielki wzrost wydajności.

Wewnętrzna architektura rozwiązań półprzewodnikowych

Cztery jednostki obliczeniowe w AMD FX-4350. QUAD CORE – jest prefiks często można zobaczyć w jego przeznaczeniem na różne informacje zasobów podmiotu w globalnej sieci. Główną wadą tej architektury – obecność jednostek obliczeniowych wspólna dla sparowanych modułów. Jeśli urządzenie całkowitą arytmetyczna dla każdego rdzenia są oddzielne, tutaj bloki wykonywać operacje na liczbach zmiennoprzecinkowych są już powszechne. Ten niuans jest czynnikiem ograniczającym który zapobiega żetony na podstawie tej architektury jest w trybie normalnym, aby konkurować z podobnymi produktami „Intel”.

przyśpieszenie

odblokowany mnożnik procesora AMD FX-4350. Przegląd różnych zasobów informacyjnych w Internecie wynika, że nawet w połączeniu ze standardowym systemem chłodzącym jest CPU może być podkręcony do 4,4-4,5 GHz. Dobrze, jeśli połączyć system komputerowy na podstawie jego ulepszonym chłodzeniem, wówczas paśmie 5 GHz nie będzie tak odległej znaku. W ogóle, to podkręcania procesora na pewno wszystko jest w porządku.

Testowania i porównywania poziomu wydajności

Jeśli porównamy charakter przeglądu z frytkami „AMD”, w którym większa liczba rdzeni, w zakresie oprogramowania, zoptymalizowane do pracy w mniej niż 4, a prędkość przepływu będzie bardziej precyzyjnie 4350. On ma wyższą częstotliwość i liczbę modułów używany X86 w tym przypadku będzie to samo. Dobrze, jeśli program pozwala na użycie większej liczby rdzeni, zaletą byłoby droższe modele procesorów. Z kolei w „Intel” obozie konkurentów tej linii produktów są przetwórców Kor Ai 3”. Koszt im wyżej, ale w tym przypadku wydajność więcej. Ale tutaj jest głównym problemem w tym przypadku – zablokowanego mnożnika w tych chipów. Ale procesor „AMD” jest odblokowana. W rezultacie, możliwe jest, aby znacznie przyspieszyć. W tym przypadku będzie musiał zakupić system chłodzenia o wysokiej jakości, ulepszony model płyty głównej i zasilania o dużej pojemności. W rezultacie taki system na poziomie kosztów nie będzie znacznie różni się od konkurencji, ale jego wydajność będzie wyższa.

Cena. opinie

100-110 dolarów – tak jak wiele jest obecnie szacuje AMD FX-4350. Recenzje przeznaczyć pełną zgodność z jego ceny i wydajności. minus jeden z CPU – słabe i przestarzałe architektura procesora. Ale brak skuteczności w tym przypadku jest kompensowane przez doskonałe możliwości overclockingu. Inną zaletą tego produktu jest jego dostępność. W tej cenie trudno znaleźć podobny parametrami 4 hyadernoe procesora.

wyniki

Choć stosunkowo dawno została zaprezentowana AMD FX-4350, ale nadal pozostaje aktualna rozwiązanie entry-level. Ta sytuacja potrwa co najmniej kolejne sześć miesięcy, a następnie zastąpić bohater tego przeglądu będzie aktualizować architekturę „ZEN” oraz nowego procesora socket „AM4”.