899 Shares 2488 views

Jak dobrać i zainstalować podgrzewacz do letniej rezydencji

Opuszczenie mieszkania w mieście, aby przejść do daczy, wiele osób myśli nie tylko o przyszłych żniwach, szaszłykach, ale o tym, jak "zabrać" gorącą wodę z nimi – byłoby tak użyteczne w przyrodzie! Jest wyjście: podgrzewacz wody na dachówkę pomoże rozwiązać problem! W nowoczesnych sklepach można znaleźć wiele rodzajów urządzeń. Pozostaje wybrać najlepszą w Twoich okolicznościach.


Nowy jest zapomnianym starym

Jednym z ważnych czynników do rozważenia przy zakupie jest obecność lub brak komunikacji (sieci wodociągowe i gazowe) prowadzone do domu. Jeśli w tym miejscu nie ma jeszcze przewodów wodnych i używa się wody ze studni, wody źródlanej lub z pobliskiej składanej kolumny, należy wybrać podgrzewacz wody.

Z reguły jest to pojemnik wyposażony w termiczny elektryczny element grzewczy (TEN). Aby wypełnić "kocioł", potrzebne będą proste jarricans lub słoiki. Tego rodzaju dobre dla mieszkańców latem jest obfitość, zwłaszcza że wiele nie jest konieczne: objętość robocza podgrzewacza wody wynosi od pięciu do dwudziestu litrów. Często projekt jest wyposażony w prysznic (pojeniem) lub umywalką.

Wiele zalet

Czasami słychać, że podgrzewacz wody na dom jest ostatnim stuleciem. Ale jeszcze częściej stwierdza się, że użycie "starych zasad" wsparcia życia w obecności nowoczesnych modeli instrumentów umożliwia stworzenie bardzo komfortowego środowiska w kraju! W rzeczywistości najnowsze modele urządzeń mają wiele zalet:

– łatwy do zainstalowania i obsługi;

– woda staje się gorąca bardzo szybko (bo pojemność jest niewielka);

– mieć akceptowalną cenę;

– silny i służyć przez długi czas (co jest bardzo ważne!);

– mieć wdzięczne wymiary, lekka waga;

– nie energochłonne (biorąc pod uwagę cenę światła, jest to ważny plus).

Łatwiej niż proste

Podgrzewacz wody na dachówkę jest prostą rzeczą, ale nadal będziemy mówić bardziej szczegółowo o węzłach i szczegółach (cechy konstrukcyjne). Są trzy elementy: zbiornik na wodę, nagrzewnicę i żuraw. Jeśli jest chęć, zainstaluj mikser, ale potrzebujemy kolejnej pojemności zimnej wody (nie zapominaj: mamy kontrolę ręczną!).

Jest zdania, że taki system praktycznie nie pęka, chyba że czasami trzeba zmienić wypaloną spiralę (element). Są modele, w których gaz jest używany do ogrzewania. Jeśli analizujesz linię urządzeń, możesz zauważyć, że podgrzewacze wody są elektryczne dla domku letniego ułożonego zgodnie z tą samą zasadą. Istnieją jednak pewne różnice (w projekcie, funkcje).

Szczególnie pożądane są podgrzewacze wody na terenach letniskowych "Alvin", zwłaszcza EVOBO-20. Może być stosowany na budowie, w garażu, w przytulnych, małych sklepach spożywczych. Nie tylko woda nagrzewa, nadal jest gorąca, ponieważ urządzenie jest zaprojektowane jako termos. Ogrzewanie reguluje termostat.

Żyj z komfortem

Po osiągnięciu ustawionej temperatury projekt jest odłączony. Gdy tylko "gorąca" woda osiągnie dolny znacznik (ustawiony przez dłoń mistrza), włącza się "Alvin". Tak więc podgrzewacz wody na dachu jest nie tylko wygodny, ale również bezpieczny.

Czasem wydaje się to cudem: na stole jest czysta, miła umywalka (można ją zawiesić na ścianie, jak chcesz, są uchwyty) z gorącą wodą! Kto nie miał takiego pocieszenia przez długi czas, szczególnie zrozumie, o co chodzi! Zbiorniki z tej serii są plastikowe w metalowej obudowie o pojemności 20 litrów. Moc TEN 1,25 kW.

Są podgrzewacze wody wyposażone w umywalkę (seria "Moydodyr"). Pojemnik z elementem spiralnym jest umieszczony bezpośrednio nad umywalką. Woda jest podgrzewana przez "kliknięcie" automatyki, ale można ją ręcznie wyregulować. Istnieje system bezpieczeństwa, który nie włącza się do pustego zbiornika lub gdy występuje przegrzanie. Woda jest pobierana do odbiornika za drzwiami stolika nocnego. Są rzemieślnicy, którzy organizują dywersję w dołku. Robić to na siłach większości ludzi.

W przypadku prysznica jest jeszcze prostsza konstrukcja – naczynie na 50-100 litrów wody, wyposażone w wąż natryskowy (podlewanie). Zainstaluj urządzenie, w którym znajduje się gniazdo elektryczne. Istnieją funkcje ochronne. Ci, którzy już korzystali z urządzeń, zauważają, że ilość podgrzewanej wody wystarczy, aby umyć się dobrze.

Podgrzewacz wody dla daczy jest skomplikowaną modyfikacją, przeznaczoną do takiego urządzenia sanitarnego w postaci prysznica. Oprócz zbiornika i podlewania, znajduje się pod spodem dno (paleta), gdzie przepływa woda oraz kurtyna (zasłona lub przegroda), elementy mocujące. Działa zarówno na energii elektrycznej jak i na gaz. Jeśli ulica jest ciepła i czysta, woda może rozgrzewać się i używać słońca. Ale kule ognia i wieczna energia słońca, a także gaz, są rzadziej używane do ogrzewania niż energii elektrycznej.

Wybierz uważnie

Wybierając podgrzewacze wody do zasilania elektrycznego dla domów letnich, staraj się utrzymać punkt odniesienia dla wytwórców już sprawdzonych. W Rosji najczęściej są to producenci krajowi (kto wie lepiej niż "cechy narodowe"?). Zapytaj opinię osób, które mają styczność z tematem. Być może powie Ci subtelności, które pasują (lub ostrzegają) Ciebie.

Wielu ludzi lubi podgrzewacz wody na dach. Opinie często brzmią pozytywnie. Czasem jednak pojawiają się skargi na błędy konstrukcyjne: na przykład niewystarczająco wiarygodne połączenie żurawia z pojemnikiem, lub gdy do mocowania TEN doprowadza się do rdzewienia, co prowadzi do żółknięcia podgrzanej wody. Ale nie rozpaczaj. Biorąc pod uwagę bogactwo wyboru, wszystko jest rozwiązane.