751 Shares 5780 views

Obraz Vasnetsov „rycerz na rozdrożu”. Historia powstania i opis

Rosyjski artysta Vasnetsov Wiktor Michajłowicz uważany za założyciela „rosyjskim stylu” malarstwa. Ten styl urodził się na skrzyżowaniu historycznego gatunku, ludowych tradycji i trendów symbolikę. Szczotki Vasnetsova należą wstęg ilustrujące działki opowieści i legendy. Bogata kultura rosyjska i oryginalna sztuka ludowa stała się artystką hojny inspiracją.


Obraz Vasnetsov „rycerz na rozdrożu”. Historia powstania

Koniec 70-tych XIX wieku zaczął VM Vasnetsov punkt zwrotny. Mocno odsunięte od gatunku realistycznego malarstwa i rysunku, z którego rozpoczął swoją karierę. W tym czasie, to oddaje ideę znalezienia dokładnego obrazowym postać charakterystycznych elementów poezji epickiej. Zwłaszcza jego uwagę przyciąga kolorowe obrazy rosyjskich bohaterów.

W ciągu tych lat, myślał o obrazie „Rycerz na rozdrożu”. Vasnetsov wykonał kilka szkiców ołówkiem i zaczął pisać malarstwo, którego pierwsza wersja została ukończona w 1877 roku i podane do publicznej wiadomości na kolejną wystawę Peredvizhnik w 1878 roku.

Ostateczna forma malarstwa Vasnetsov „rycerz na rozdrożu” otrzymało w 1882 roku. To właśnie w tej wersji jest obecnie znany ogółowi społeczeństwa.

Analiza porównawcza z dwóch postaciach

porównanie stół
Różnice w ostatecznej wersji symbolizm
W pierwszym przypadku, rycerz odwrócił się do publiczności, aw drugim – z tyłu. uwaga widza przesunięte z wyrazu twarzy wojownika stwarzają na jeźdźca i konia. Dawców eposów konie zawsze skopiować nawyki jeźdźców.
Zredukowana przestrzeń za bohatera. To nie ma znaczenia skąd jesteś podróżnikiem.
Zwiększona przestrzeń za kamień. Więcej odbędzie zbliżającego się niebezpieczeństwa.
Niebo stało się bardziej groźny. W pierwszym przypadku – łagodnym spadkiem w drugim – nadciągającego chmury. Inną oznaką niebezpieczeństwa czyhają.

Włócznia była czerwona i punktów w ostatecznej wersji czaszki.

Czerwony – kolor krwi i agresji.
Kamień stał starszy, i okazało się, mech. Według autorów, mech pokrywa oczy bezpieczną opcją podróżnik dwóch alternatywnych.

W ten sposób, poprzez szereg zmian w obrazie „The Knight at the Crossroads”, Vasnetsov dokonane malowania bardziej dramatyczne i ekspresyjne. To powoduje kolejne emocje widza.

Obraz Vasnetsov „rycerz na rozdrożu”. opis

W centrum bohaterów rysunek płótno na pięknym białym koniu. Jeździec zatrzymał się w medytacji przed starym, kamień mchem. Napis na nim zapowiedź nadchodzącej śmierci tego, kto będzie kontynuował drogę wzdłuż tej drogi.

Knight jest w stroju bojowym. Na głowie hełm kuty w rękach włóczni za tarczą i strzały. Jednak jego postawa pokazuje wielkie zmęczenie. Więc on się waha, nie ośmielając się ponownie zaangażować.

Postawa i rodzaj konia potwierdzają założenie, że podróżni mają wiele dni nie wiem resztę. Skłonił głowę ze znużeniem. Jego ogon i grzywa nie rozwija, ani wiatr, ani emocje walki. Oni zwisają bezwładnie, pokazując skrajne zmęczenie.

Umiejętność części obrazu

Malowanie Vasnetsova „rycerz na rozdrożu” zakłada występowanie psychologicznego malarstwa pejzażowego, „nastrój krajobrazu”. Groźny niebo zachód słońca, losowo rozrzucone głazy, ludzkie szczątki i wirujący w oczekiwaniu na nowe wrony produkcji – wszystko to zmusza tragizm sytuacji.

Szczególna uwaga powinna być kamień. VM Vasnetsov podkreślić, że tekst etykieta pochodzi z ich oryginalnych próbek epika. Tradycyjnie, te kamienie dać samotnie wyboru. Droga była zamknięta tylko w jednym kierunku, a drugi dwa obiecał bogactwa i szczęścia. Autor celowo zablokował zamknięte i mech z napisem umieścić swoją postać w sytuacji jak najwięcej tragiczne.

Tekst etykiety, można starać się na przedstawionych zdjęciach. „Rycerz na rozdrożu” – obraz, na którym autor pracował przez prawie 10 lat. Jest to jedna z prac Vertex przez VM Vasnetsov.