446 Shares 4977 views

Cliff Burton biografia i twórczość

Dziś pokażemy, kto jest Cliff Burton. „Metallica” – grupa, w której był drugi basista. Jest to amerykański muzyk, wirtuoz. Wyróżnia się niezwykłym sposobie wykonania, wysoką urządzenia i różnych smaków. W 2011 roku został uznany za jeden z najlepszych basistów w badaniu przeprowadzonym przez magazyn Rolling Stone.


wczesne lata

Cliff Burton urodził się w 1962 roku, 10 lutego w Kalifornii, w mieście Castro Veli. W wieku sześciu lat zajmujących się gry na fortepianie. Kiedy nasz bohater miał 14 lat, zmarła starszy brat przyszłego muzyka. Był bardzo zdenerwowany przez to straty. To było, gdy był w jednym z miejscowych nauczycieli zaczął brać lekcje gry na gitarze basowej. Poprawa opanowanie muzycy nie zarabiają mniej niż 6 godzin dziennie. Przed końcem szkoły w 1980 roku, przeszedł kurs muzyczny w Napa Wely, lokalnego college'u. Jest to szkoła w północnej Kalifornii. Na studiach, jego kolega i przyjaciel był Dzhim Martin – gitarzysta i lider grupy o nazwie Faith No More.

Metallica

Cliff Burton wkrótce dołączył do grupy, która przyniosła mu sławę największy. Uczestnicy Metallica Szukaliśmy muzyka zastąpić Rona Makgovni – ówczesnego basisty, który odmówił nadal grać w zespole. Według niektórych źródeł, grupa odwiedziła koncert traumy. To właśnie w tym projekcie, a następnie był nasz bohater. Uczestnicy Metallica pokręcił solówkę, a oni postanowili, że basista jest znakomicie nadaje. Po koncercie, Lars i James podszedł do naszego bohatera i zaproponował mu, aby być częścią ich grupy. Cliff Burton nie zgadzają się przez długi czas. Później jednak przyjąłem zaproszenie, ale uczynił je warunek Metallica będą przenoszone do San Francisco z Los Angeles. Pierwszy występ naszego bohatera w grupie miała miejsce w 1983 roku, w dniu 5 marca. Koncert odbył się na terenie klubu kamieniu. Chociaż Metallica podróżował jako część wycieczki muzycznych, nasz bohater rozszerzył horyzonty twórcze towarzyszy.

Śmierć

Mamy już powiedziano nam, jak szybko zyskał sławę Cliff Burton. Jego śmierć była również nagły. Podczas objazdu Europy w celu promowania albumu, Master of Puppets członkami zespołu zostali zmuszeni do spędzenia nocy w Tour niewygodne łóżka autobusie. Po walce o członków zespołu postanowił umieścić bardziej komfortowo używając talię kart. Cliff wygrał z Hammett najbardziej wygodne łóżko. Około północy, autobus pojechał do Kopenhagi od Sztokholmu. 7 rano kierowca stracił kontrolę i autobus spadł na bok off kopca. Cliff został zabity w wyniku tej katastrofy. Kierowca wyjaśnił tragiczne kolizje zdarzeń na zamarzniętej kałuży. Ciało muzyk poddano kremacji.

styl gry

Cliff Burton grał w różnych stylach. Występował solo, i melodyjny i szybki, technicznie Party. Silny wpływ na jego styl gry miał Lemmy Kilmister – lider Motorhead i Geezer Butler. Korzystny chetyrohstrunnuyu muzyk klasyczny gitara basowa. Podczas występów on zwykle stosowany arii narzędzi firmowych, alembic lub Rickenbackera. Muzyk, co do zasady, stosowane efektu zniekształcenia. Solo, użył kaczki. Dzheyms Hetfild podkreśla, że nasz bohater miał ogromny wpływ na wczesne dzieła Metalliki. Był to klasyczny pianista, on wykorzystał podstaw teorii muzyki, jak również nauczyć je do innych członków grupy. Hobby gitarzysta twórczości Lovecrafta odzwierciedlenie na płycie obejmuje grupę w ich nazw, a także teksty niektórych piosenek. Nasz bohater zaszczepił miłość do kolegi z drużyny Misfits. Znalazło to odzwierciedlenie w tworzeniu licznych okładek. W 1987 roku Metallica wydała Cliff „Em All – film dokumentalny, który był udział danego videoretrospektivu Cliffa w zespole. Skład zespołu In My Darkest Hour Megadeth dedykowany również do naszego bohatera. Deyv Masteyn – frontman Metalliki, który grał w jej początku kariery był bardzo wstrząśnięty śmiercią gitarzysty i także postanowił poświęcić swoją pracę. Zespół Anthrax zadedykował album, Wśród muzyków Living. Również Metal Church na cześć gitarzysty zwolniony rekord ciemności. Wydany w 1988 roku album o nazwie Metallica And Justice for All zawiera życiem jest umierać piosenkę. Jest on oparty na motywach muzycznych, które nasz bohater przyszedł na krótko przed jego śmiercią. Oryginalny tekst do tej kompozycji został stworzony przez Paul Gerhardt. Zajęło Burtona. Tekst przeczytać Dzheyms Hetfild. Teraz, gdy wiesz, kto jest Cliff Burton. Zdjęcie muzyk przywiązany do tego materiału.