732 Shares 9498 views

Mogę pić kakao w czasie ciąży: porady lekarza

W czasie ciąży, kobieta w organizmie jest silna restrukturyzacji. Płeć piękna może nagle chce jeść to czy tamto produkt. Może także odmówić picia lub jedzenia w ogóle, tłumacząc, że zwykłym niesmakiem.

Wiele kobiet w czasie ciąży dziecko są różne problemy, które rozmawiają z lekarzem na następnym recepcji. Mówi się, że kobiety często spotykają się z problemem odżywiania. Przyszłe matki nie są pewni, czy piją pewien pić i jeść gotowane posiłek. Przyjrzyjmy się szczegółowo, czy możliwe jest, aby użyć kakao w czasie ciąży.

ekspertyza

W każdej sytuacji konfliktowej lepiej jest skierować do lekarza. Oczywiście, zasyplyut matkom porad, babcie i przyjaciół doświadczonych. Jednak warto zwrócić się do lekarza obserwacji, możesz pić kakao podczas ciąży w tym przypadku, czy nie. Rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Stosowanie napoju kawy

Po pierwsze, powiedzmy, że kakao w czasie ciąży może być bardzo przydatna. Uczymy podstawowych właściwości tego napoju i zauważamy jego przychylność.

Zawartość witamin

Kakao zawiera cenne witaminy i minerały. Taki napój bogaty w cynk, żelazo, i kwas foliowy.

Cynk w kakao dużo. Nie tylko produkt może być porównywana z napojem na zawartość substancji. Warto przypomnieć, że cynk poprawia regenerację tkanek i wspomaga gojenie ran.

Żelazo jest potrzebne dla wszystkich kobiet w ciąży. Powstawanie nowych komórek zarodka wszystkie substancje z organizmu kobiety. Dlatego większość kobiet w ciąży skarżą się na spadek hemoglobiny oraz anemii.

Kwas foliowy jest niezbędny w pierwszym trymestrze wszystkich targach podłodze. Jest on odpowiedzialny za prawidłowe tworzenie się komórek i układu krążenia zarodka.

Wpływ na skórę

Stosunkowo niedawno naukowcy odkryli, że masło kakaowe czasie ciąży zapobiega powstawaniu rozstępów. To dobrze wpływa na skórę i poprawia jej elastyczność. Stosowanie w czasie ciąży kakao ratuje kobiety przed pojawieniem się nowych zmarszczek i częściowo zmniejszyć już pojawiły.

W uzupełnieniu do spożycia, można zrobić maskę proszku kakaowego. Kobiety, które są w pozycji „ciekawe”, pokocha tę procedurę.

Wpływ na układ nerwowy

Kakao w czasie ciąży ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Każdy wie, że w pierwszym trymestrze, kobiety często mają wahania nastroju. Przedstawiciel płci pięknej mogą śmiać skacząc, a minutę później rozpocząć wylewanie gorzkich łez. Taki stan jest wynikiem zmiany hormonalne, co silnie wpływa na układ nerwowy.

Kakao – napój, uwalniając endorfiny. Kiedy kobieta w ciąży korzysta z produktu, jest w dobrym nastroju. Większość kobiet w ciąży z kakao codziennego użytku stają się bardziej spokojny i zrelaksowany.

Uszkodzenie napoju kawowego

Oprócz korzystania z kakao w czasie ciąży może doprowadzić organizm do kobiety i jej dziecka nieodwracalnej szkody. Zbadajmy negatywny wpływ napoju.

reakcja alergiczna

Pierwszym powodem, dla którego należy zaprzestać stosowania tego napoju kawowego – jest pojawienie się alergii. Jeśli kobieta w ciąży co najmniej raz w życiu ma alergię pokarmową, konieczne jest, aby porzucić to ryzyko.

miazga kakaowa jest silnym alergenem. Z dużym korzystanie z niej, jak czekolada, może powodować wysypkę lub rozwijać skaza. Ciężarna najbardziej dotknięte negatywnych czynników. To dlatego kobiety z alergią powinny powstrzymać się od stosowania tego produktu.

Podwyższone ciśnienie krwi

W większości przypadków, kobiety w ciąży cierpią niskie ciśnienie. Istnieją jednak przypadki, kiedy płeć piękna, która znajduje się w położeniu „ciekawe”, skarży się na wysokie ciśnienie krwi. W tym przypadku, kakao w czasie ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Zwiększone ciśnienie we wczesnych etapach może prowadzić do tworzenia nieprawidłowych komórek i niewłaściwego krążenia tętniczego między matki jak i dla płodu. W późniejszym terminie to patologia może być przyczyną obrzęku, problemy z czynnością nerek, przedwczesnego porodu i przedwczesne odklejenie łożyska.

występowania toksyczności

Większość kobiet w ciąży mają do czynienia z zatrucie krwi w pierwszym trymestrze ciąży. W tym okresie, panie szczególnie silnie reagują na zapachy i żywności. Jeśli przygotowujesz się zostać matką, ale nie został jeszcze do czynienia z problemem wczesnej toksyczności, kakao może wywołać taką reakcję.

Ostry słodki zapach napoju i jego smak może spowodować nieoczekiwane odpowiedzi. I od tego czasu trzeba walczyć ze wszystkimi toksyczności pojawiły pierwszym trymestrze ciąży.

ługowanie wapń

Pomimo faktu, że napój kawowy zawiera wiele przydatnych witamin, promuje wchłanianie wapnia źle. Z częstego korzystania z możliwym wymywanie substancji z organizmu kobiety.

Warto wspomnieć, że do prawidłowego tworzenia się narządów i tkanek zarodka wszystkie składniki odżywcze pochodzące z matką. Nieprawidłowe wchłanianie wapnia nie wpływa na małego człowieczka. Wszystko, co potrzebne, zostaną pobrane z kości, zębów i włosów. Ale kobieta może jasno zauważyć, że w jej ciele, że coś jest nie tak. Niedobór wapnia jest matowienie włosy i łamliwe. Również płeć piękna może złuszczają i łamią paznokcie, zęby kruszą się i pęka. Wszystko to jest konsekwencją braku wapnia w organizmie.

podsumować

Teraz każda kobieta powinna decydować o sobie, czy kakao może być w czasie ciąży w jej przypadku, czy nie. Oczywiście, ekspert powie wszystko o zagrożeniach i korzyściach produktu, ale ostateczna decyzja zawsze spoczywa na przyszłą matkę.

Słuchać rad lekarzy i śledzić ich diety i zdrowia.