792 Shares 2783 views

Nacięcie krocza. Szwy nacięcia krocza: opis, wygląd i leczenie

Narodziny dziecka – to cud. Przyszła mama starannie przygotowuje się do pojawienia się dziecka. Ale podczas porodu może się zdarzyć nieprzewidziana sytuacja, kiedy wystąpi potrzeba nacięciu krocza. Szwy nacięcia krocza są przedmiotem szczególnej troski u kobiet w ciąży. Porozmawiamy o tym więcej.


Co to jest?

Nacięcie krocza – małe nacięcie krocza, co sprawia, porodu w momencie wydalenia płodu. Zwykle wcześniej przyszła mama podaje się znieczulenie miejscowe, ale czasami nie ma czasu i zrobić bez znieczulenia.

Operacja ta zapobiega Samoistne pęknięcie, pomagając dziecku przejść przez kanał rodny.

Kto potrzebuje nacięcia krocza

Który pokazuje również nacinaniu krocza? Szwy po nacięciu krocza długo leczyć. Jak uzasadnione ta procedura? tkankę pochwy wystarczająco elastyczne. Sama natura postanowił, że kobieta powinna rodzić w sposób naturalny, bez żadnych problemów. Ale istnieją pewne szczególne powody, dla których nacięcia krocza jest konieczne:

 • prezentacja zamka dziecko, to znaczy, że idzie do przodu osła lub nogi;
 • trzeba przyspieszyć poród, ponieważ niedotlenienie dziecka – brak tlenu;
 • istnieje ryzyko rozdarcia krocza jeżeli tkanina nie jest sprężysty.

Niestety, w naszych czasach, operacja ta jest umieścić na strumień, a to sprawia, że niemal co druga kobieta w pracy. Do lekarza, aby dokonać cięcia jest łatwiejsze niż wymyślanie innych środków jej przenoszenia. Jeśli to możliwe, to lepiej szukać sprawdzonego i doświadczonego lekarza, który nie toleruje operację. I, oczywiście, ważne myślenia pomyślnego rezultatu.

Plusy i minusy nacięcia krocza

Normalnie porodzie kobieta ma podczas porodu przed faktem dokonanym nacięcie niezbędnym, który jest produkowany za pomocą specjalnych nożyczek chirurgicznych. W tym, na pierwszy rzut oka, fatalny procedura ma kilka zalet:

 • Drugi etap przyspiesza rodzajów;
 • dziecko rodzi się bez kontuzji, procedura jest bezpieczna dla niego;
 • próżnymi prób zajmuje znacznie mniej energii w przyszłej matki.

Do wad zaliczyć:

 • Bolesne szwy;
 • niezdolność do siedzenia przez długi czas;
 • zranić odbytnicy;
 • przedłużonego stanu po porodzie.

Mimo tej ogromnej liczby wad, musimy nadal ufa lekarzom. A jeśli dobro jest zagrożone, zdrowia, a nawet życia dziecka, to najlepiej, aby uzgodnić procedury, takie jak nacięcia krocza. Szwy nacięcia krocza może być chory przez pewien czas i powodować dyskomfort. Jak dbać o nich, można znaleźć poniżej.

Czy to możliwe, aby uniknąć nacięcia krocza?

Zabieg ten można uniknąć. Już dawno udowodniono, że przedwczesny poród zazwyczaj kończy się z wieloma złamaniami. Wydawałoby się paradoks, ponieważ głowica w takim dzieckiem, oczywiście, mniejszy. Ale okazuje się, kilka tygodni przed porodem, w kobiecie hormony są aktywowane, zwiększając elastyczność pochwy. Dlatego musimy starać się informować dziecko do terminu porodu.

Ponadto, można niezależnie przygotować krocze do porodu. Lepiej zacząć wcześniej. Lekarze powinni prowadzić zdrowy tryb życia, całą ciążę, nie przejadać, i śledzić wagi. Najlepiej jest korzystać z basenu lub jogi dla kobiet w ciąży, jeśli położnik-ginekolog nie ma żadnych przeciwwskazań przed i w każdym przypadku.

Na miesiąc przed porodem powinna zacząć robić intymny masaż specjalnymi olejami. Jeśli nie jest w stanie kupić, można użyć olej słonecznikowy, olej migdałowy, olej z oliwek lub rokitnik. Jak taki masaż, zwykle są pokazane jest na kursach dla kobiet w ciąży, więc nie powinno być zaniedbywane. Procedura ta powinna odbywać się codziennie. Powszechnie znane Ćwiczenia Kegla również pomóc osiągnąć elastyczność krocza i powrót do normy po porodzie. W każdym razie, gdyby tak się stało, że lekarz musiał dokonać cięcia, nie panikuj.

Ile szwów leczyć nacinaniu krocza?

Jeśli podczas porodu były wskazania lekarz dokładnie robi nacięcie. Praktyka pokazuje, że jest to zwykle po prawej stronie. Szwy pokrywają lub bioresorbowalny materiał nici, lub te, które muszą być usuwane w piątym dniu. Co gwint do wyboru – zdecydować lekarz.

W ciągu pierwszych trzech tygodni, nie można siedzieć, w przeciwnym razie ewentualne ryzyko rozbieżności szwach. Istnieje również zakaz aktywności seksualnej przez 5-6 tygodni. Zwykle w tym czasie stawów leczyć. Pełna odbudowa pochwy występuje w ciągu 6-9 miesięcy po urodzeniu, ale biorąc pod uwagę tylko właściwą opiekę krocza.

Pielęgnacja krocza po porodzie

To wygląda jak szew nacięcia krocza? Po porodzie kobieta może znaleźć ogromny nabrzmiałe blizny. Jeśli spróbujesz postrzegać siebie przez lustro, spektakl nie jest dla osób o słabym sercu. Jest to całkowicie normalne. Jeśli zastosujemy się do zaleceń lekarza, po 2 tygodniach obrzęk ustępują, a po sześciu miesiącach zostanie ona skończona.

Główne zalecenia do pielęgnacji stawów:

 • nie siedzieć na płaskiej powierzchni przez 2-3 tygodni;
 • około 2 miesięcy nie podnieść coś cięższego niż dziecko;
 • zachować krocza czyste, klocki zmieniać tak często, jak to możliwe, aby umyć po każdej wizycie w toalecie;
 • Roztwór obróbki furatsilina szwów lub zelenkoj;
 • 3-4 razy dziennie, co daje szwy „oddychać”, jak bez bielizny;
 • jeść pokarmy, które stymulują aktu defekacji, że krzesło było regularne i stawy nie są napięte;
 • Reszta seksualnego przez 6-8 tygodni;
 • Ćwiczenia Kegla zrobić;
 • pić dużo wody.

Najbardziej niepokojące dla wielu matek – jest niezdolność do siedzenia. Karmić dziecko podczas stania lub leżenia bardzo niewygodne. Ale ważniejsze niż zdrowie okruchy, więc można nosić przez kilka tygodni. Jeżeli pielęgnacja krocza były błędy, prawdopodobne ryzyko powikłań.

Powikłania po nacięciu krocza

Jak każdy inny zabieg chirurgiczny, nacięcie krocza może mieć komplikacje. Co jeśli sprzedawane szew nacinaniu krocza, a przyczyny tego? Może się to zdarzyć, gdy kobieta podnosić ciężary, takie jak prowadzenie wózek z dzieckiem na schodach lub wsi wyprzedzeniem. Jak tylko pierwszych oznak pęknięcia, takie jak bóle stawów po nacięciu krocza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Może trzeba drugorzędną szycie.

Seks po nacięciu krocza

W każdym razie, po porodzie należy powstrzymać się od współżycia seksualnego przez 6 tygodni. Po tym okresie konieczne jest, aby odwiedzić ginekologa. Jeśli szwy z całej procedury i lekarza dadzą dobry można pamiętać o ich życia intymnego.

Większość kobiet, które miały nacięcia krocza, przyznać, że na pierwszy doświadczonego strachu i bólu podczas seksu. Z biegiem czasu, dyskomfort odejdzie. Po raz pierwszy, że lepiej jest użyć żelu smarowane i poświęcić więcej czasu na grę wstępną. Jest również eksperymenty z pozach przez prawo. Jeśli ból nie może być tolerowane, konieczne jest, aby zatrzymać się i spróbować kilka dni. Jeśli ból utrzymuje się przez kilka miesięcy, a ciągnie szew po nacięciu krocza, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Mogę jeszcze urodzić nacięcia krocza

Kobiety, które zostały poddane tej operacji zwykle martwić, czy kolejne dostawy są możliwe? Na szczęście, zakaz nie jest. Należy pamiętać, że drugi raz może trzeba nacięciu krocza. Szwy po nacięciu krocza nie jest elastyczna. Dlatego położne w celu uniknięcia starą lukę szew, zrobić schludny nowe nacięcie.

Około połowa drugie i kolejne pokolenia mijają bez tej interwencji. Jest to konieczne, aby dostosować się do pozytywnych wyników wrodzonych i dokładnie przygotować dla nich. dzieci niedźwiedź powinien zdecydowanie, mimo strachu, co prowadzi nacinaniu krocza. Szwy nacięcia krocza – to taki mały w porównaniu do szczęścia, które dają dzieciom!