656 Shares 1681 views

Niż leczyć zapalenie krtani u dorosłych? Objawy i leczenie u dorosłych, przewlekłe zapalenie krtani

Jak leczyć zapalenie krtani u dorosłych? Odpowiedź na pytanie, nie wie każdy. W tym wniosku względzie art, zdecydowaliśmy się poświęcić go na ten temat.


Przegląd

Przed dowiedzieć się, co w leczeniu zapalenia krtani u dorosłych, to należy rozumieć, że w ogóle jest to choroba. Wiadomo, że ta choroba charakteryzuje przewlekłe lub ostre zapalenie krtani. Podczas krtani patologicznych proces może wejść całą błonę śluzową tego korpusu oraz jego poszczególnych części (na przykład błona śluzowa fałd głosowych, nagłośni lub infraglottic ścianki wnęki).

Zapalenie krtani u dorosłych: objawy

Po rozpoczęciu choroby (7-11 dni) po nazywane są ostre zapalenie krtani. W takim przypadku, jeśli objawy utrzymuje się przez dłuższy czas, można bezpiecznie rozmawiać o przewlekłym procesem. W tej sytuacji, głównych objawów choroby, ale raczej ich intensywność nieznacznie ustępują, a pacjent staje się łatwiejsze. Ale to nie znaczy, że powinniśmy przestać leczenie ciężkiej choroby, takie jak zapalenie krtani u dorosłych. Objawy tej choroby pojawiają się w następujący sposób:

 • jest palenie, łaskotanie, drapanie, suchość i uczucie ciała obcego w gardle;
 • ból podczas połykania;
 • Pierwsza powierzchnia i suche, a następnie wilgotny kaszel;
 • raczej zmęczenie;
 • Wygląd chrypka i chrypka (czasem aż do całkowitego zaprzestania dźwięczności);
 • fervescence na stan podgorączkowy wartości (do 38 ° C);
 • ogólne osłabienie i bóle głowy.

Należy zauważyć, że objawy przewlekłego zapalenia krtani u dorosłych i dzieci są prawie identyczne. Ale młody dziecko ma większe prawdopodobieństwo zachorowania na ostre zapalenie krtani i tchawicy, zwężenia lub tzw fałszywe zad. Z tego odrzucenia błony śluzowej pęcznieje gardła i skurcze mięśni gładkich. Podczas tego procesu, dzieci mogą być zadławienia, a nieco później, a głód tlenowy z głównych narządów, w tym mózgu.

przyczyny

Zapalenie u dorosłych, objawy, które zostały opisane powyżej, w większości przypadków nie są opracowane jako niezależny choroby i równolegle z innymi częściami zapalenia dróg oddechowych (na przykład, nosa, tchawicę, oskrzela, płuc i oskrzeli). Przyczyną tych odchyleń może działać ostre infekcje układu oddechowego (wirus paragrypy, wirusa grypy, infekcję adenowirusem itp.); Należy również zauważyć, że krtań rozpoczyna udział w procesie patologicznym oraz w chorobach takich jak odra, błonica, krztusiec, gruźlica, kiła i.

Dość rzadko ostre zapalenie krtani u dorosłych może być spowodowany przez zakażenie bakteryjne, a mianowicie staphylo- i paciorkowcami. Zazwyczaj ma to miejsce na tle wtórnego zakażenia błony śluzowej gardła, gdy układ odpornościowy jest osłabiony, ponieważ SARS i inne przewlekłe infekcje.

Między innymi przyczynami ostre i przewlekłe zapalenie krtani, mogą być:

 • cząsteczki pary, pył i gazy, które są zawarte w powietrzu;
 • oddziaływanie termiczne na błonę śluzową gardła (na przykład, stosowanie ciepłej lub zimnej żywności lub napoju);
 • wszelkie zewnętrzne alergeny (na przykład, roślina, chemicznym, spożywczym, itd.);
 • nadmierne obciążenie skrzynki głosowej (śpiewacy, głośniki i tak dalej.);
 • palenia papierosa.

Rozpoznanie choroby

Przed leczyć zapalenie krtani u dorosłych, należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Po tym wszystkim, tylko lekarz może podejrzewać obecność choroby po skarg pacjenta, obiektywne badanie dróg oddechowych i historii danych.

Jak wiadomo, krtani, który przenosi charakter zakaźny, test może ujawnić wspólny krwi podwyższony poziom szybkości sedymentacji erytrocytów i leukocytów. Jako choroby alergicznej, gdy zwiększa się znacznie liczba eozynofili.

W takim przypadku, jeśli lekarz ma wątpliwości i nie może dokonać prawidłowej diagnozy, pacjent jest przypisany dodatkowe badania, w tym laryngoskopii. Ta procedura jest inspekcja błony śluzowej krtani za pomocą urządzeń takich jak endoskopu. Jeśli jest to konieczne podczas tego badania pacjenta może zostać zmieniona kawałki tkanki pobraną do dalszej analizy.

Ostre zapalenie krtani u dorosłych: leczenie choroby

ostra choroba musi być leczony ambulatoryjnie tylko lekarz lub specjalistycznych, takich jak ENT lekarza.

W przypadku zakaźnego zapalenia krtani mającego charakter pacjenta leżenia jest przypisany. Ponadto najważniejszym czynnikiem, który wpływa na tempo ożywienia jest przestrzeganie pełnego odpoczynku głosu. W ten sposób pacjent nie jest nawet zalecane mówić szeptem.

Dopóki przywracanie błony śluzowej krtani lekarz ma obowiązek wyznaczyć ścisłej diety, w której proces powinien być używany wyłącznie sparing żywności. Tak więc to nie powinno być zbyt zimno lub gorąco. Dodatkowo, wymagane jest, aby zwrócić uwagę bogate napój (ciepłego mleka wapnem miodu, alkalicznej wody mineralnej bez gazu).

farmakoterapia

Niż leczyć zapalenie krtani u dorosłych? Jest to pytanie zadawane przez lekarzy, pacjentów w obliczu tej nieprzyjemnej choroby. Wiadomym jest, że osoby cierpiące na ostre zapalenie krtani, mogą być przypisane:

 • Preparaty do stosowania miejscowego w postaci ciętego, pastylek do ssania, które zawierają substancje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne (na przykład, oznacza „Kamfomen”, „Tera grypie”, „Ingalipt”, „Isla”, „neo dusznicy”, „Strepsils” i tak dalej. );
 • wykrztuśne podstawie bluszcz, prawoślazu lekarskiego i babki ( "Mukaltin", "Gedeliks", "Alteyka", "Prospan", "Evkabal" lub "Gerbion");
 • leki przeciwhistaminowe ( „loratadynę” lub „cetyryzyny”);
 • aerozolowe zawierające antybiotyk (na podejrzeniem choroby bakteryjne pochodzenie);
 • Procedura instalacji (tj infuzji leków do krtani przez strzykawkę krtani);
 • fizjoterapii (elektroforeza pomocą Novocaine UHF);
 • antybiotyki (powołany tylko wtedy, gdy charakter patogenów bakteryjnych jest znana).

Jak leczyć przewlekłe zapalenie krtani?

Leczenie przewlekłego zapalenia krtani u dorosłych, powinny być przeznaczone do leczenia infekcji, które przyczyniły się do choroby. Reszta procedury jest taka sama jak w przypadku ostrej formy. Jednakże, należy zauważyć, że jeśli odzyskiwanie ostrego zapalenia krtani występuje w ciągu około 7-11 dni w chorobach przewlekłych, takich szybkim działaniem, to trudno osiągnąć. W tym przypadku, wszystkie siły lekarz powinien być skierowany do minimalizowania objawów, które przynoszą dyskomfort dla pacjenta.

Leczenie niefarmakologiczne

Przy pierwszych objawach choroby zaleca się pacjentowi należy przestrzegać następujących zasad:

 • rzucić palenie przez cały czas trwania choroby;
 • nie stykają się z dymu papierosowego nawet pasywny;
 • nie znajdować się na zewnątrz w deszczowy, zimny lub mgły;
 • utrzymanie odpowiedniego mikroklimat pomieszczenia;
 • Często wentylacji pomieszczenia, w którym pacjent mieszka;
 • realizacji lokalnej obróbki cieplnej (na przykład w celu nałożenia poluspirtovoy kompres na szyjce i wykonywać czynności dróg oddechowych);
 • używać musztardę, które powinny być stosowane do klatki piersiowej lub mięśni łydki;
 • wziąć gorącą kąpiel stóp.