94 Shares 5493 views

Szum w uszach: Przyczyny i leczenie. leczenia szumów usznych środków ludowej

Często organizm dostarcza sygnały, które są trudne do zignorowania. Powodem do niepokoju może być wiele niewygodnych warunkach, które nie są oddzielnymi chorobami. Są wskazuje pewne problemy w organizmie. Na przykład, dudnienie w uchu, przyczyny, które nie są podłączone do zewnętrznego hałasu. Jakich objawów i dlaczego występuje?


Jak przejawia się

Dziwne odgłosy w głowie, że inni nie słyszą, mogą objawiać się na różne sposoby. Ktoś słyszy pisk cienkiej, ktoś – dzwoni. Czasami to szeleści i szelest czasami brzęczenie lub gwizdanie. Czasami pacjenci skarżą kliknięć hasteless, a ktoś po prostu szum w uszach. Choć warto zauważyć, że niektóre choroby towarzyszą szumy uszne, które można usłyszeć stojąc w pobliżu. Wszystkie te dźwięki są pewne powody.

Klasyfikacja hałasu

Lekarze podzielić hałas na kilka typów:

 • jednostronny;
 • dwukierunkowe;
 • cichy;
 • głośno;
 • stały;
 • okresowe.

Większość hałas jest słyszalny tylko dla pacjenta. W tym przypadku, szum w uszach, przyczyny, które zostaną omówione później, to jest niemożliwe, aby usłyszeć obcy lub naprawić sprzęt. Jednak wraz z pojawieniem się takich objawów należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Fakt, że niewinny na pierwszy rzut oka, poser może być oznaką poważnej choroby.

Szum w uszach: Przyczyny

Zaburzenia te mogą być spowodowane różnymi problemami. Najczęściej powodem, brzęczenie w uszach, jest następująca:

 1. Wada ucha środkowego. Może okazać się, kiedy uszkodzone komórki kostne lub ucha wewnętrznego po urazie lub zapaleniu ucha środkowego błony bębenkowej.
 2. Wada ucha wewnętrznego, które powstały w wyniku poddania zimno, antybiotyki, sygnałami dźwiękowymi na wygląd guzów nerwu słuchowego, nadciśnieniem, miażdżycą tętnic.
 3. Wejściu do kanału słuchowego obcego ciała lub cieczy. Najczęściej powodem dzieci cierpią.
 4. Choroba Meniere'a.
 5. woskowina edukacji.
 6. powstawanie tętniaków, wada.
 7. nerwiaka słuchowego.
 8. Zwężenie tętnicy szyjnej lub żyły szyjnej.
 9. Osteochondrosis.
 10. Urazowe uszkodzenie mózgu.
 11. Zmęczenie i stres.
 12. choroba nerek.
 13. Cukrzyca.
 14. Utrata odbioru wysokich tonów, który jest szczególnie przejaw starzenia. Nazwa medyczny – starczą.

Choroba Meniere'a

Niektóre przyczyny szumu w głowie wymagają dodatkowego dekodowania. Na przykład, w powyższym wykazie zawiera chorobę Meniere'a. Choroba, przy czym szum i zawroty spowodowane przez zwiększenie endolimfy numer (płynu) z komorą wewnętrzną ucha. Płyn wywiera nacisk na komórkach, regulując przestrzenną orientację ciała i utrzymywanie równowagi. Choroba jest rzadką, rozpoznano niewielki procent populacji. Jednak w praktyce medycznej, przypadki fałszywego rozpoznania choroby Meniere'a, na podstawie nawracających zawrotów głowy.

Przyczyny tej choroby są słabo poznane. Najczęściej, szumy uszne i zawroty głowy z zespołem Meniere'a są wynikiem choroby, urazu, stanu zapalnego lub infekcji. Poza hałasem i zawroty głowy, zaburzenia równowagi pacjenta boli, ingerować nie tylko chodzenie i stojącej, ale nawet siedzieć. W poty pacjentów ciężko, że wymiotuje. Choroba często towarzyszą wymioty, blada skóra, niskim ciśnieniem.

Całkowite wyleczenie choroby jest niemożliwe. Ale lekarze starają się zmniejszyć częstotliwość objawów i zatrzymanie objawów. Aby to zrobić, należy powołać specjalną dietę, stosowanie leków moczopędnych, biorąc leki przeciwhistaminowe i leki uspokajające.

nerwiak akustyczny

Innym powodem, brzęczenie w uszach, jest nerwiak akustyczny. Choroba ma kilka nazw: przedsionkowego, nerwiak nerwu słuchowego, nerwiak akustyczny. Nerwiak – łagodny nowotwór, który rośnie z Schwanna lemotsitov nerwu słuchowego. komórek Schwanna jest małoletni, wspiera i odżywia aksonu ciała neuronu.

Objawy kliniczne nerwu słuchowego – utratę słuchu na jednej stronie, jak również odpowiednie połowy twarzy, ból nerwu niedowład, naruszenie połykania i elastyczne. brzęczenie również w uchu. Co zrobić w tym przypadku? Natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jak nerwiak powinny być usunięte lub poddane przebiegu radioterapii.

Dlaczego szumy uszne mogą być objawem choroby nerek lub cukrzycy?

Aby zrozumieć to osoba bez przeszkolenia medycznego jest trudna. Szum w uszach, z przyczyn, które są związane z chorobą nerek, wyjaśnić w następujący sposób: W wyniku choroby nadnerczy tracą zdolność do prawidłowego wytwarzania adrenaliny i noradrenaliny. Hormony te, w tym wpływ na ciśnienie krwi. W wyniku naruszenia serce musi pracować ciężej i zwiększa stężenie glukozy. Ze względu perevyrabotki adrenalina hamuje produkcję insuliny, co wpływa na stężenie cukru we krwi. Okazuje się, że szum w uszach i głowie może stać się okazją do mianowania analizy na poziom cukru we krwi i badanie nerek.

Dlaczego głośniejszy hałas w nocy

W rzeczywistości poziom hałasu nie zmienia. Ale zmieniającego się otoczenia. Po południu wokół osoby zawsze obecne w tle dźwięki: szum miasta, ludzie rozmawiają, samochody iść gdzieś, Honk rogi lub dzwonienia tramwajów. W efekcie hałas otoczenia szum w uszach i głowa jest mniej zauważalne. A w nocy dźwięki i ludzie mniej wyraźniej słychać przepływ krwi. Ponadto, problemy te nie dają odpocząć w nocy i zakłóca sen. Dlatego szum w uszach i głowie znacznie bardziej irytujące w nocy.

Który lekarz kontakt

Jeżeli osoba jest zaniepokojony szumu w uszach, powody powinny zacząć szukać otolaryngologa (ENT). zbada, testy kolejności i analiz. Jeśli z jego strony nie ma żadnego odchylenia, pacjent otrzymuje skierowanie do innych specjalistów. Może to być neurolog, neurolog, endokrynolog, kardiolog, ponieważ większość pacjentów z powodu zmian w urządzeniu układu krążenia słyszy przepływ krwi w naczyniach.

diagnostyka

Dalsze badanie asystentów pacjentowi może wyznaczyć badania takie jak audiometrii, ultradźwięki mózgowych krwi do analizy biochemicznej określenia poziomu cholesterolu i koagulację, rentgenowskie, tomografia komputerowa, dopplerowskich REG (rheoencephalography).

Jeśli zdiagnozowano konkretna hałas, że lekarz może również usłyszeć, że jest prowadzenie stetoskop ankietę. Można go określić obszar lub kliknięcie pulsacji. Można również znaleźć mięśni dźwięk, który występuje w wyniku konwulsyjne skurczu podniebienia miękkiego i ucha środkowego.

leczenie

Jeśli na pytanie: „Dlaczego jest szum w uszach” ENT może odpowiedzieć na to woskowiny blame zderzanie, leczenie jest niezwykle proste. Myje lekarz podłączyć bezpośrednio w leczeniu pierwotnego.

Jeśli pojawił się szum w uszach po zimnym, lekarz może przepisać krople ( „sulfacetamid”, „otinum” lub inne). Ponadto, może być zalecane do prania ( „Polimyksyna B” „Rizortsin”, „EtOH”) i inne. I konieczne jest, aby leczyć przeziębienie.

Jeśli pacjent ma zapalenie ucha środkowego, krople i antybiotyków można stosować do leczenia. Najczęściej jest to „chloramfenikol” „ceftriakson”. Ale leczenie może wybrać tylko specjalisty. Należy używać kropli do nosa.

Kiedy sytuacje stresowe, lekarze zalecają kojące herbatki ziołowe, relaks, długie spacery, aktywność fizyczna, aktywność zmiany, przygotowania do snu dźwięku.

Naczyniowe problemy i wysokie ciśnienie przepisać specjalne leki, aby ją normalizacji. Również polecam specjalną dietę. Naczyniowy pulsujący hałas one zbieżne z rytmem bicia serca. Ponadto nadciśnienie może być przyczyną ich tętniaka (wypukłość rozrzedzania i rozciągający się od ścianki naczynia) i deformacje (patologii w żyłach i tętnicach łączy). W tym przypadku pacjent potrzebuje operacji do prawidłowego patologii. Tak więc, szybki dostęp do lekarza skarżąc szumów usznych pomoc, aby uniknąć na przykład udar.

W leczeniu nowotworów, w których szum w uszach, powoduje, wymiarów i typu nowotworów wpływa na wybrane grę. Efekt farmakologiczny lub działanie wybrane są wartości. Jeśli z powodu choroby zmniejszyła ostrość słuchu, może być zalecany do aparatu słuchowego lub słuchu prowadzone protezy kości.

środki folk

traktowanie środków tinnitus ludowych często eliminuje objawy choroby podstawowej i nadal wymaga leczenia. Jednak wiele z nich uciekają z popularnych metod, aby odpocząć od hałasu stale towarzyszącej. Następujące narzędzia są zalecane najczęściej:

 • Cebuli z kminkiem. W tym celu, duża cebula larded z kminkiem i piec w piekarniku. Następnie wycisnąć sok i wrzucił go do 2 kropli w każdym uchu kilka razy dziennie. Po pewnym czasie, gdy zakłócenia znikną, ale leczenie jest kontynuowane przez kolejne 2 dni.
 • Koper. W toku są nie tylko małe liście, ale również trzpień i gniazdo z nasionami. Roślina jest rozdrabniany, wlać wrzącej wody, twierdzą, w ciągu godziny i napojów przed posiłkiem, w połowie szkła. Przebieg leczenia – 8 tygodni. Nadaje się zarówno świeże koper i suszy.

 • „zatyczki do uszu” Viburnum. Dojrzałe owoce doprowadzono do wrzenia i ochłodzono. Następnie dekantuje się ciecz i ugniatać do papki (jednorodny to nie działa, ponieważ skór i pestek). Zawiesinę mieszano z taką samą ilością miodu i rozprowadza się na podłożu z gazy. Następny gaza wiązać węzły, które są umieszczone w uchu całą noc. Procedura ta powtarza się, aż do zaniku hałasu.
 • „Zatyczki do uszu” ziemniaki z miodem. W tym przypadku, tarcie ziemniaka surowca na średniej tarce, trochę z niej wyciśnięty sok, otrzymaną pastę z miodem i wyświetlane na gazę. Ponadto, jak w recepturze z kuli śniegowej.
 • Buraki. 100 g. drobno startego buraka wylano do szklanki wody i umieszczono w naczyniu emalii pieca. Buraki dodano łyżkę miodu. Wszystko to musi być gotowane przez około 15 minut. Następnie do masy buraków obniża się, a wacik bawełniany umieszczany jest w uchu. Jest to szczególnie skuteczne, gdy powikłania oznaczają przeziębienia.

Lekarze wątpliwości, że skuteczne leczenie szumu w uszach środków ludowej. Zalecają choroby podstawowej połączyć leczenie z eliminacji objaw (szum w uszach). Jedynym sposobem, aby pozbyć się problemu lub znacznie je zmniejszyć.