199 Shares 2920 views

Groźba zabić lub spowodować poważne szkody dla zdrowia: strukturę i specyfikę

Powszechnie wiadomo, że szczególną rolę rosyjskiego kodeksu karnego artykułu 105 zaczyna się od „Murder”. Z kolei, jeżeli przestępstwo jest uważane za zagrożenie zabić lub spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu? Tak, oczywiście, ale trzeba być w stanie odróżnić przestępstwo z bezczynności paplaniny.


Celem strona

Obiekt w rozumieniu artykułu 119 kodeksu karnego – prawo do życia, a także prawo do zdrowia, należą one do każdego człowieka bez względu na okoliczności.

Celem strony jest do wykrywania zamiarów lub odpowiednio do zabicia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku mianowicie nie mniejszą szkodę. Crucial podana metoda przestępstwa, nawet zarejestrowana w tytule. Prawo karne jest zagrożeniem dla oczywistym zamiarem popełnienia słowa wyraził efekt – utrata życia lub uszkodzenie. Bez względu na to, która metoda jest wybierana do zagrożeń karnych do brzmienia. To może być ustne oświadczenie, pisemną wiadomość, rozmowę telefoniczną lub nawet telegram. Ewentualnie nawet przesłać wiadomość bezpośrednio do potencjalnej ofiary, wystarczy przekazać je osobom trzecim, które będą musiały zgłosić fakt zagrożenia dla ofiary.

Co do zasady, przyczyny, które doprowadziły do głosu sprawcy jakiś sposób wyrazić zamiar zaszkodzić, nie brane pod uwagę, a najlepiej, zagrożenie, aby zabić lub spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu przez sąd należy uznać poza kontekstem. Jednak, przyczyny mogą być rozpatrywane w indywidualizacji kary, jeśli sama ofiara sprowokowała nielegalne działania sprawcy naruszenia prawa.

Rzeczywistość zagrożenia

W stanie przyciągnąć obywateli do odpowiedzialności karnej analizowanego artykułu, jeżeli poważne zagrożenie zabić lub spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu bezpodstawne i nie stanowią realnego zagrożenia. Zazwyczaj ofiarą przestępstwa ocenia powagę sprawozdania (lub komunikacji pisemnej) na podstawie wiedzy o poszczególnych sprawcy. Często podstawą do wykroczenia są relacje między dwojgiem ludzi, często są one oparte na wzajemnej wrogości. Ponadto niebezpieczeństwo rzeczywistości może być wyrażona w sposób, w którym słowo mówione lub pisane jest komunikat, lub w obecności broni w pozycji karnych lub niebezpiecznych.

Nawet Rada Najwyższa ZSRR ustalił, że prawdziwe zagrożenie jest konieczne, aby rozważyć takie działania, które od razu dają obywatele są poważne powody do strachu przed złowieszczym obietnicy. Sąd Najwyższy wezwał sędziów w sprawach karnych, aby zwrócić uwagę na zachowanie atakującego: często jest to charakterystyczne zachowanie, aby określić z góry stopień rzeczywistości wyrażonej lub wyrażoną w innej formie zagrożenia. Kapitalne znaczenie jest subiektywna postawa ofiary odbiera wiadomość, ponieważ zagrożenie nie może być ukryte lub ukrytego i zrozumiały tylko przez jego odbiorcę.

tożsamość sprawcy

Groźba zabić lub spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu – konkretnego przestępstwa, a więc konieczne jest, aby oceniać poszczególne cechy tożsamości osoby, narusza prawa karnego. Konieczne jest, aby analizować poziom agresji, wyrażona w przypadku konfliktów wpływem zatrucia na zachowanie, niekaralności za przestępstwa z udziałem przemocy, a także inne istotne okoliczności przestępstwa do oceny.

Powody, dla których sprawca został rozwiązany na naruszenie prawa, jest bardzo zróżnicowany. Ich prawo do ustanowienia i wspierania prawidłowego naliczenia indywidualizacji kary.

różnice

Zbrodnia w pytaniu należy odróżnić od zamachu na życie i zdrowie fizyczne. Prawdziwym zagrożeniem zabić lub spowodować poważne szkody dla zdrowia może być wyrażona tylko w raporcie na temat potencjalnych zagrożeń; próbą towarzyszy bezpośredniego działania mające na celu realizację zagrożenia (lub odpowiednio przygotować zabójstwo lub poważne (i nie mniej) szkód).

W praktyce, trzeba odróżnić przestępstwa powyższej nazwie groźba zabicia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 119 kodeksu karnego), szereg innych przestępstw. Tak, można zmusić osobę do usuwania tkanki w celu późniejszego przeszczepu, aby wymusić, aby uciekać się do przemocy na etapie postępowania , lub spowodować osobę do złożenia zeznań – wszystkie przestępstwa związane z agresywnym ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Celem przestępca przestępca wykorzystuje szczególną metodę – zagrożenie.

Konkurencji prawo karne powinno określić, co stanowi przestępstwo w rzeczywistości to jest powszechne, a niektóre – specjalnego. Ogólna zasada jest zawsze dawać pierwszeństwo specjalnej kompozycji.

specyficzność

Groźba zabić lub spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu w wyniku przemocy ujmuje się tylko w teorii, jak żaden kontakt fizyczny nie jest w rzeczywistości występują. Niemniej jednak, wielu naukowców i teoretyków prawne podkreślają niemoralności czynu i opowiadają o uznanie analizowanych przestępstwa karalne formy przemocy psychicznej.

Zastanawiam się, co każda inna groźba nie mogą być traktowane jako naruszenie prawa karnego. Tak, obietnica umieścić lekkiej kontuzji, break rzeczy, okraść lub gwałt – nie jest przestępstwem w rozumieniu analizowanych artykułów, jak mówimy wyłącznie o niebezpieczeństwie poważnych obrażeń lub morderstwa.