385 Shares 3859 views

Kerry, John (John Forbes Kerry). Sekretarz stanu USA Dzhon Kerri

Dzhon Kerri (patrz poniższe zdjęcie) urodził się 11.12.1943, w amerykańskim stanie Kolorado. On jest politykiem, członkiem Partii Demokratycznej, a od lutego 2013 roku – 68-ci Sekretarz Stanu USA.


dzieciństwo

ojciec Jana – dyplomata Richard Kerry. Jego matka – Rosemary Izabel Kerri (nee piloty). Ona jest przedstawicielem bardzo bogatej i sławnej dynastii. Mówi się, że u krewnych Dzhona Kerri można znaleźć listę czterech prezydentów USA. Wśród nich jest George W. Bush. Oprócz rodziny Johna miał troje dzieci.

W swoich letnich wakacji przyszły polityk odwiedził Francję, gdzie osiedli byli rodziną USUŃ PILOTY. Tu i tam było jego pierwsze spotkanie z kuzynem Brice Lalonde, który w 1981 roku uczestniczył w kampanii na prezydenta Francji. partia „zielony” został stworzony później.

rodzina dyplomaty mieszkał w Ameryce, w Europie. Od 1957 do 1962 roku, John był domem Pawła instytucji edukacyjnej. To właśnie w tym okresie i nie było powstawanie jego charakteru. Przez pięć lat w szkole chłopiec wyróżniał się z tłumu dzieci. Był dobrym uczniem i lubi sport.

W szkole św wstąpił do ósmej klasy. W życiu tego chłopca był siódmym szkoły. Wszędzie przyjaciół świętowała John pulchnoœć i złożoność jego charakteru. Jednak Kerry pewno wyróżniał się na jej powagi. Jako student szkoły, Kerri Dzhon stał się organizatorem klubu politycznego. Na posiedzeniach nie omówiono kwestie ostatnich wojen i starożytnej historii i bieżących wydarzeń z czasów zimnej wojny, która miała wpływ na życie ludzi w tym okresie. John był członkiem klubu francuskiego i został wybrany członkiem kolegium redakcyjnego, produkcję gazetę studencką „Pelican”. Kerry uznano szkoły doskonały mówca, a nawet wygrał przekonujące zwycięstwo w konkursie oratorium. Nawet John grał w grupie «Electras» basie.

młodzież

Kerri Dzhon ukończył szkołę w Szwajcarii. Potem stał się studentem na Uniwersytecie Yale. Smak walki politycznej Kerry wiedział nawet w jego wczesnych latach, kiedy pracował w siedzibie kampanii ówczesnego senatora Johna F. Kennedy.

Pod koniec Yale University, John na ochotnika do wojska. Służył w Wietnamie, gdzie dowodził łódź bojową. W okresie służby Kerry otrzymał trzy medale „Purple Heart”, a także brązu i srebra gwiazdy. Osiągnięcia te pozwoliły John honorowo zwolniony.

Początki kariery

Dzhon Kerri, którego biografia jako polityk rozpoczęła się w kwietniu 1971 roku, założony po demobilizacji weteranów grup przeciwieństwie do kontynuowania wojny w Wietnamie. Przed komisją senacką, wygłosił przemówienie, w którym zwrócił uwagę na charakter karnej wojny. Po tym, Kerri Dzhon stał się znany w całej Ameryce. Rok później podjął próbę wejścia na Kongres, ale to się nie udało.

Dzhon Kerri ukończył studia prawnicze i stał się prokurator i porucznik gubernator Massachusetts. Punktem zwrotnym w jego biografii nastąpił w roku 1984. Po raz pierwszy został wybrany do Senatu, który Kerry jeszcze nie opuścił.

życie osobiste

Prawnie małżeństwem Dzhon Kerri dołączył w 1970. Ożenił Dzhulin podarte. W 1973 roku mieli córkę, Aleksandrę, aw 1976 – Vanessę. W 1982 roku, cierpi na ciężką depresję Thorne poprosiła męża o rozwód. Małżeństwo rozpuszczono w 1988 roku

W 1990 Dzhon Haynts – kolega senator – wprowadzono Kerry i jego żona Teresa. Rok później tragedia. Heinz zginął w wypadku samochodowym. Po pewnym czasie, Jan i Teresa zaczęła spotykać, a w 1995 roku zarejestrował swoje małżeństwo. Kerry młodszy niż jego żona pięciu lat. Stan wpływowej amerykańskiej rodziny jest, zdaniem ekspertów, ponad trzy miliardy dolarów. To pozwala włączyć Dzhona Kerri na liście najbogatszych polityków Ameryki.

kandydat na prezydenta

W 2004 Dzhon Kerri podjął próbę pokonania George Bush i objęcie stanowiska głównego państwowego kraju. Jednak nie udało mu się. W tym czasie stał się gwiazdą wznieść mało znany senator z Chicago Baraka Obamy.

Młodzi politycy powierzone czytać go na kandydata John Kerry. Po przemówieniu Barak zaczął obiecywać zwycięstwo w wyścigu prezydenckim w 2008 O John Kerry po prostu zapomniane. Głosujących znalazł nudny mowy.

Praca pod kierunkiem młodego prezydenta

ambitna inicjatywa Obamy do normalizacji stosunków z Iranem zostały wdrożone przewodniczący senackiej komisji zajmującej się sprawami zagranicznymi. Stanowisko w tym czasie i wziął Kerri Dzhon. Stał się wysłannik prezydenta USA, aby odwiedzić ten kraj, że Bush został wymieniony jako osławionego „osi zła”.

Nowa runda kariera

Ludzie chcieli zobaczyć polityki jako sekretarza stanu lub wiceprezesa. Jednakże te pozycje udał się do Hillary Clinton i Dzho Baydenu odpowiednio.

W grudniu 2012 kilka serwisów informacyjnych zauważyć zamiar prezydenta Baraka Obamy nominować John Kerry. Na stanowisko Sekretarza Stanu. W dniu 21 grudnia, decyzja otrzymała wiele pozytywnych recenzji.

24.01.2013 Senackiej Komisji w kwestiach polityki zagranicznej odbyły się przesłuchania w sprawie nowego terminu Dzhona Kerri. 29.01.2013 odbyło się tajne głosowanie. W rezultacie, komisja zatwierdziła kandydaturę wybitnego polityka. W tym samym dniu odbyło Senat dodatkowych kart do głosowania. Jego wynik: 3 głosów przeciw, 94 – za.

01.2.2013, nowo wybrany sekretarz stanu Dzhon Kerri złożył ślubowanie. Pracować on rozpoczął czwarty lutego. W toku postępowania przez długi czas nie miałem do niego wejść, bo w ciągu ostatnich dwudziestu ośmiu lat, Kerry siedziała w izbie wyższej Parlamentu Amerykańskiej, a poprzedni cel był szef komisji Spraw Zagranicznych od czterech lat. Podczas całego tego okresu, założył pewne poglądy nie tylko na problemy o charakterze międzynarodowym, ale także na temat sposobów ich rozwiązywania. Jego poglądy są obsługiwane jednogłośnie przez Senat.

Dzhon Kerri – wpływowy amerykański polityk, długowieczne scena polityczna. On jest znany z dość zastrzeżonego stanowiska w irańskiej kwestii jądrowej. Ponadto, obecny sekretarz stanu USA jest przeciwna wprowadzeniu ostrzejszych sankcji wobec Islamskiej Republiki Iranu.

Pan Kerry jest głęboko przekonany, że Stany Zjednoczone nie powinny zniszczyć istniejące globalne sojusze. Wręcz przeciwnie, jej celem jest ich i chęć osiągnięcia pełnego porozumienia z ONZ wzmocni.

Kerri Dzhon mówi o Rosji jako kraju, z którym stosunki powinny koniecznie zostać odesłana na najwyższym poziomie. Sekretarz stanu USA jest głęboko przekonany, że Ameryka potrzebuje pomocy Moskwy w szerokim zakresie istotnych zagadnień. W związku z tym należy nawiązać współpracę z Rosją, która, zgodnie z polityką, kilka pogorszyła się w ostatnich latach.

hobby

Dzhon Kerri cieszy windsurfingu i surfingu, a także polowania. On gra muzykę na gitarze basowej i grają hokeja. Kerry jest fanem zespołów rockowych takich jak „The Beatles” i „The Rolling Stones”.

Obecny sekretarz stanu USA – zapalony rowerzysta. Brał udział w długim rowerze jeździ nawet w czasie kampanii wyborczej. Stworzenie specjalnych warunków wymaganych przez Kerry i personelu hotelowego, gdzie miał się zatrzymać. W swoim pokoju musi być zainstalowany na rowerze.