716 Shares 5261 views

Minorka rasy kury: opis, charakterystyka, zawartość i opinie

Kurczaki hiszpański rasy Minorka zostały sprowadzone na terytorium Rosji w 1885 roku. Do tej pory, nie znajduje się na dużych fermach drobiu kurczak. Są one wykorzystywane tylko do hodowców jako materiał genetyczny do hodowli. Rasa jest uważany za bardzo czyste, wolne od zanieczyszczeń i mieszania. Charakteryzuje się niezwykłą urodą i wdziękiem.


Historia hodowli rasy

kury hodowlane czarnym rasy zaczęła się rozwijać w Hiszpanii. Na wyspie Minorce było wiele przykładów tych ptaków. Hodowcy zaczął aktywnie działać na tym materiale genetycznym. Kontynuowano badania naukowcy z Wielkiej Brytanii, bardziej udomowione kurcząt rasy Minorka. Opis przebiegu eksperymentu pokazuje, że rasa przyniesie dość gruby, ale oczekiwania nie zostały spełnione hodowców. Ale nie są one bardzo zdenerwowany, ponieważ oba jaja i mięso z kurczaka są wysokiej jakości. Poziom produkcji jaj tej rasy był również wysoki.

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili nasze kurczaki opinię Minorka rasy, pełny opis tych ptaków do zaspokojenia ich żądań. Udowodnili, że kurczak uzasadnić swoje utrzymanie w okresie zimowym. Jaja w ciągu roku rozebrano niesamowitą ilość.

wygląd rasy

Określony kury rasy opis Minorka wyglądem od innych ras. Jest niezwykle atrakcyjne. Wydawałoby się, że czarne upierzenie, ale w słońcu mieni to zielony odcień. Niestety, zdjęcia, że jest to niemożliwe do zauważenia. Jasność jest obecna w herbie barw i zaskakujących białe kolczyki. Z wyglądu są ładne mieszkanie owalny. grzebień koguta małe Leans na bok. Ogon jest dobrze rozwinięta i ma raczej podłużny występ. Kurczak mały rozmiar, ma małą, elegancką głowę z czerwonym pyskiem z przodu. Oczy mają brązowy kolor. Szerokie klatki piersiowej i pleców, jak również potężne skrzydła dać ten e rasy pewien majestat i dumną postawę. Nogi są mocne i długie.

Ptaki te są bardzo mobilne. Są one dość nieśmiały i obawiają się wszystkiego, co nowe. Z mężczyzną, którego nie chce się skontaktować w jakiejkolwiek formie, aby wziąć ją w ramiona właścicielowi nie uda. Podziwiać i obserwować z daleka mieć. Ale hodowcy z pewnością docenią fakt, że z innych ras dobrze dogadują, zachowuj się spokojnie w padoku.

Innym ciekawym faktem, że oprócz czarnego koloru, ale są osoby z białym i pstrych kolorach. Chociaż są one rzadkie. Rasa kurczaki Minorka biały wygląd zewnętrzny dokładnie, tylko przednia część głowy jest żółty, a nie czerwony i żółty dziób.

warunki przetrzymywania

Przed zakupem trzeba przeczytać warunki i treść starannie przygotować kurnik dla kur rasy Minorka. Szczegóły dotyczące zawartości mogą być odczytywane z góry. kurnik powinien być izolowany, suche, pozbawione przeciągów. Woliera do chodzenia jest zbyt wolne, to lepiej zrobić schronienie przed deszczem i pokrywę silnego wiatru. Słabym punktem w zimie – to przegrzebki. Doświadczeni hodowcy powinni smarować ich tłuszczu zimowy. Pozwoli to zaoszczędzić ich odmrożenia. Kurniku jest również wyposażone w wysokie kryjówek (75 cm od podłogi).

hodowla

Profesjonalne rolnicy uważają, że drób Minorka – rasy kurczaka, hodowla i którego zawartość może być dużo trudności. Ale warto spróbować, a także kurczaki spieszyć, jajka mają piękne, duże, lśniące jak wypolerowane. Kupujący doceniają jaj tych gatunków. A mięso charakteryzuje się przyjemnym smakiem i struktura ciała sugeruje, że duże piersi kurczaka i długie nogi duża.

Aby wybrać dobry kur niosek, kurcząt dokonać wyboru bardzo wcześnie. Następujące próbki są pobierane już w wyglądzie. Mężczyźni rosną przegrzebki w wieku 5 miesięcy. Następnie zebrane wszystkie kobiety, którzy są już w tym wieku zaczynają składać jaja. W pierwszym roku można zebrać do 180 jaj. waga 70-80 g jajko, są białe i piękny połysk. W dobrych warunkach, treść i prawidłowe odżywianie może przynieść jajach kurzych w zimie.

Do hodowli jaja potomstwo zebrane wyłącznie od tych kur, które produkują jaja drugi rok. Ale instynkt jaj wylęgowych z nich jest słabo rozwinięty, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby zakupić inkubator. Pisklęta rosną bardzo szybko, w młodym wieku są pokryte piórami, w żywności bezpretensjonalny.

Hodowcy kur rasy używać Minorka, jego opis i zalety czerpać nowe i ulepszone ras, takich jak Livorno. Wyspecjalizowane instytucje hodowlane są trzymane jako rezerwy hodowlanej. Naukowcy nadal pracować z nimi do hodowli.

Cechy karmienia

Przy planowaniu diety kurcząt rasy opis Minorka treści można znaleźć w literaturze. Jednak należy zauważyć, że specjalna dieta nie potrzebują. Niemowlęta karmione szlifowane ziarna dodaje jak zwykle drobno rozdrobniony jaja. Wtedy dieta kurcząt dodać pokrojone warzywa. Również do szybkiego wzrostu drożdży dodaje. Warto dać im warzywa, takie jak buraki, ziemniaki, marchew. Zboża mogą być połączone z dietą otrębów pszennych. Przydatne kostną lub drobno zmielony kostnego. Poprzez ten kanał kurcząt szybko dodać do wzrostu.

Dorosłych kurczaki, kury warstw, szczególnie w Witaminy dodane. Muszą żywności z łatwo strawnego białka. Służy do podawania gotowy Właściwie dopasowany paszy. Oni są kupowane dla ptactwa domowego. Zawartość gotowej paszy zawiera wiele witamin i minerałów, które są dopasowane najlepszych specjalistów. W celu żołądek jedzenie jest lepiej wchłaniane, a także innych ras, Minorka dodać małe kamienie lub piasek. Pomaga do mielenia ziaren stałych.

podgatunek rocka

W tej rasy są trzy podgatunki: hiszpański, brytyjski i krasnolud. Minorka kury opis hiszpańskiej rasy ma standardu, czyli czarny, biały, czerwony kolczyki przód głowy i jasny dziób. Brytyjski rasa kurczaka ma inny opis fizyczny. Jest biały z białymi kolczyki, ale przednia część głowy i żółtym dziobem jest żółty. Karłowate kury rasy hodowane Minorka długo w wyniku selekcji. Eksperyment okazał się rasa małych rozmiarów. Hodowcy postanowił skorygować błąd i zwiększenia wielkości kurczaka, ale obawiali się, że pogorszy się jakość mięsa drobiowego i efekt wpływu na produkcję jaj rasy. Dwarf rasa jest bardzo rzadki, jest prawie utraconych gatunków.

Minorka mają również duże podobieństwo z czarnym kurczaka Plymouth, longshanami. Z białą twarzą hiszpańskim ma podobne kolczyki, ale wielkość hiszpańskich białych owali więcej. W kurcząt istnieją różnice zbyt. Białe plamy na przedniej części głowy jest uważana za normę w hiszpański blady, ale jeśli minorok jest spełniony, wówczas jest już mówić o odchylenia od normy. Według liczby jaj złożonych przez rok Minorka przypominają inny płodny rasy bardziej rozpowszechnione w naszym kraju – Livorno.

dane ilościowe

Jeśli szukasz drobnych warstw, to trzeba kupić kury rasy Minorka. Opis, korsarzy opinie zawierające tę rasę to potwierdzić tylko. W rok od jednej r kura może zbierać do 200 jaj.

Jest to bardzo wysoki wskaźnik. Dzięki odpowiedniej treści i dobrego żywienia, są one prowadzone zarówno latem jak i zimą. Kurczaka, masy osiąga 3 kg masy ciała większy zawór, do 4 kg. Im bardziej standardowy formularz rasy kurczaka nie miesza, tym więcej produkuje jaja kura.

Zalety i wady rasy

Główne zalety tej rasy, oczywiście, płodności. Szybciej zaczynają składać jaja, od 5 miesięcy. Są duże i pożywne. Kury dają jaja przez cały rok. Mięso jest białe i bardzo smaczne. I na podwórku, nie kłócą się z innymi ptakami. Pisklęta rodzą się na tyle silny i szybkim tempie. Miłego procentową ochronę.

Wśród niedociągnięć można podkreślić jego ostrożność nieśmiałość i niechęć do komunikowania się z ludźmi. Jest również bardzo boi się zimy. Tak, i dobrymi matkami nazywają je trudne. Od tej rasy są hodowane sztucznie, instynkt macierzyński w nich nie są przestrzegane. Pisklęta muszą być uprawiane w inkubatorach.

Opinie rosyjskich hodowców

Według doświadczeń naszych hodowców, Minorka wrażliwe na wilgoć. W deszczowy i mglisty pogody lepiej jest, aby nie pozwolić na dom z. Ponadto w ciemności i przy słabym oświetleniu kurki wewnątrz uzyskać cienkie grzbiety. Dla minorok złe i gdy jest zimno, a gdy jest ciepło. Przy wyborze powinni wybrać się na kolor, który nie ma żadnych plam, płytka inne odcienie. Doświadczeni hodowcy nawet starannie rozważyć kolor pazurów. Zaleca się również, aby mieć duży wybieg. Im więcej miejsca na spacery, tym lepsza produkcja jaj.

Ale mimo wszystkich zalet i wad, rasy kurczaka Minorka godne uwagi prywatnych hodowców. Ozdobne i piękne ptaki ozdobić swoje podwórko, a liczba jaj będzie zadowolony z.