403 Shares 5007 views

Co jest głównym objawem przegrzania na słońcu

Każda osoba – osoba dorosła, a nawet dziecko – doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości uzyskania bardzo niebezpieczny słonecznego lub udar cieplny i jego konsekwencje. Ale przyjść latem na plaży, można zobaczyć, jak to wszystko „wie” kłamstwo zegara pod jasnym słońcem, nie zwracając uwagi na nic. Ale nawet zwykły pobyt w promieniach światła bez kapelusza przez dłuższy czas może doprowadzić do awarii. Dlatego wszyscy powinniśmy być zaznajomieni z przegrzaniem objaw słońcu, tak, że jeśli coś się dzieje, aby zapobiec niebezpieczeństwu.


Co może być problemem? W tym zdarzyć udaru słonecznego może nie tylko wtedy, gdy dana osoba pozostaje w palącym promieniowaniem, ale także przez 6-9 godzin po opuszczeniu plaży. Jeśli organizm jest zbyt gorąco, może reagować na to i udar cieplny, objawy , których są prawie takie same jak światło słoneczne.

Zobaczmy jak objaw przegrzania na słońcu? Wszystko zaczyna się w letargu, że zawsze rośnie, bóle głowy, zmęczenie i pragnienie. Ale w dalszym ciągu szum w uszach, zawroty głowy, mdłości i czasami wymioty, ból, bardzo nieprzyjemne doznania w całym organizmie. Może się wydawać, krwawienia z nosa, pocenie się.

Ostateczne oznaki przegrzania na słońcu – zaburzenia oddychania i niewydolności serca. Człowiek prawie zawsze traci przytomność. Pojawił się omamy, majaczenie może rozpocząć skurcze. Zakończenie pocenie jest charakterystyczne dla ciężkiego przegrzaniem. W przypadku, gdy w tym momencie osoba nie przewiduje awaryjne pierwszej pomocy, może nadal być śmiertelne.

Raz wyszedł pierwszy objaw przegrzania na słońcu (często, niestety, utrata przytomności), wpływ z otwartymi promieni kosmicznych powinien być możliwie szybko usunąć i przenieść w cień i chłód. Jest to konieczne, aby leżał na plecach, z nogami lekko podniesiony, rozebrać, aby zapewnić stały dopływ świeżego powietrza i odpoczynku. Jeżeli dana osoba nie traci przytomność, pożądane jest, aby dać mu filiżankę mocnej herbaty lub zwykłą zimną wodą, która była wstępnie sól stopa pół łyżeczki soli na pół litra wody. Nie zapomnij umieścić na głowie mokrym zimnym ręcznikiem, albo przynajmniej go tłumić.

Kiedy mężczyzna został przegrzany w słońcu, temperatura jego ciała może znacznie wzrosnąć. Tak więc, w ciężkich przypadkach, ofiara zaleca się całkowicie owinąć mokrą zimną arkusz. Na krótki okres czasu i dokładnie, to jest wykonywane w przypadku, gdy temperatura ciała jest wyższa niż 38 ° C. Można po prostu wlać zanieczyszczoną wodę. Jeśli to możliwe, w niektórych miejscach jest to przydatne, aby umieścić butelkę z zimną wodą lub lodem. Dla tych miejscach, gdzie jest dużo naczyń krwionośnych: w pachowej i regionu podkolanowej, na głowę, krocze.

Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ten objaw przegrzania na słońcu jako wzorców oddechowych, czy dróg zagrożona. W przypadku wymiotów w jamie ustnej i języka, obróć głowę poszkodowanego na bok i oczyścić usta chusteczką lub bandaż, rany na palcu. Ze słabym oddechu lub jego braku, aby zrobić sztuczne oddychanie, jeśli nie ma impulsu – masaż serca.

Gdy dana osoba staje się lepsze, a następnie zgłosić się do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej, jeżeli jest on nieprzytomny, zadzwoń natychmiast, „karetka”, ponieważ istnieje realne zagrożenie dla życia ofiary.

Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji – nie bój się, nie należy się martwić i zrobić wszystko poprawnie i szybko. Po tym wszystkim, to może uratować życie osobie, która otrzymała udaru słonecznego lub ciepła.