842 Shares 2885 views

Choroby dziąseł: leczenie jest możliwe!

Uważa się, że główną przyczyną chorób dziąseł – higieny nieostrożnego i niedostatecznego czyszczenia zębów. To nie jest do końca prawdą. Nie ma wątpliwości, że słabe dentystycznego pobudza proces zapalny, przyspiesza powstawanie kamieni (dentystycznych) i rozwoju bakterii, ale może spowodować stan zapalny i niektórych chorób. Cukrzyca, predyspozycje genetyczne, zakażenia lub choroby serca, nieprawidłowe działanie w przewodzie żołądkowo-jelitowym, hormonalne zakłócenia lub zbyt wysoka dawka leków może doprowadzić do tego, że osoby, nawet przy starannym popychacz, może rozwinąć się zapalenie dziąseł. Leczenie zaleca się rozpocząć tak szybko, jak to możliwe. Przed leczyć zapalenie dziąseł, lekarz musi ustalić nie tylko przyczyny stanu zapalnego, ale również jego wygląd.


Najprostszym choroby dziąseł, których leczenie jest czasami zmiana diety nazywa przyzębia. Niektórzy lekarze odmawiają traktują go jako chorobę, a nie bez powodów. choroby przyzębia występuje wtedy, gdy dana osoba spożywa zbyt mało pokarmów stałych i nie daje zbyt trudny wystarczającego obciążenia. Aby rozwiązać ten problem, należy zmienić sposób odżywiania jest wystarczająco: jeść więcej orzechów, twardych owoców lub warzyw. Z takich świadczeń żywności będzie wiele: stracił stan zapalny, wzmocnione zęby i ciało zostanie wzbogacona o cennych substancji.

Bardziej złożona choroba – zapalenie dziąseł. To leczenie choroby dziąseł polega na natychmiastowym. Zapalenie dziąseł wpływa dziąseł, tkanki zębowej, wraz krwawienie, zgniłego zapach podczas rozmowy, obrzęk, czasami temperatury. Niektórzy chorzy try do samodzielnego leczenia zapalenia dziąseł. Oczywiście, tradycyjne metody leczenia, nie jest, ale to musi towarzyszyć oczywiście leków przepisanych przez lekarza, a nie je zastępować. Z powodu nieleczonego zapalenia dziąseł – prosta droga albo do utraty zębów, lub do innych, bardziej poważnych chorób – zapalenia przyzębia.

To, co nazywa się zapalenie dziąseł, leczenia , które zostało opóźnione przez długi czas, a gdy zbyt późno krążenie pacjenta u lekarza mogą być spełnione z niewielkim powodzeniem. Zapalenie przyzębia jest szybko przenoszone do dziąseł tkanek zęba. Bardzo często pacjenci z zapaleniem przyzębia w krótkim czasie pozbawiony wszystkich zębów.

Czy istnieje lekarstwo zapalenie bez interwencji medycznych dziąseł? Leczenie w domu powinny rozpocząć profilaktykę. Codziennie ostrożny higiena, regularne (co najmniej cztery razy w roku) wizyty do specjalisty stomatologa, zdrowe stały pokarm może zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych. Ale jeśli jest uruchomiony, można spróbować tradycyjnych receptur (ale tylko po konsultacji z lekarzem!) Tylko lekarz jest w stanie leczyć choroby, a tradycyjne receptury może jedynie stanowić uzupełnienie leczenia.

Możesz zaparzyć łyżkę suszonego rumianku i nagietka w szklance wody (jako herbata), ale nieznacznie rośnie zimny napar do płukania jamy ustnej. Rozwiązanie to jest zalecane tak często, jak to możliwe.

Wzmocnienie dziąseł, zatrzymanie krwawienia brzeczki z kory dębu, szałwia sodą i solą.

Jeśli zęby są bardzo wstrząśnięty i krwawienie nie ustaje, można użyć bardziej skuteczną recepturę. Dla niego, zaleca się, aby wziąć kilka świeżych liści szczawiu, wycisnąć sok do miski szklanej (nie dotykając arkusz metalowych przedmiotów). Otrzymany odpływ soku, miesza się z ciepłą wodą, 1: 1, co godzinę do płukania jamy ustnej. Takie płukania, można wytworzyć w małych dawkach, bezpośrednio przed zabiegiem: sok światła szybko traci swoje właściwości.

Wreszcie, w celu zatrzymania krwawienia i może nadtlenek roztwór rozcieńcza się wodą. Jednak stosowanie takich środków może być nie więcej niż dwa dni, wypłukać, aby nie więcej niż trzy razy dziennie.